پرداخت 6 هزار میلیارد برای ایجاد اشتغال در استان ها

گروه سیاسی رجانیوز: معاون اول رئیس جمهور با تاکید بر پرداخت 60 هزار میلیارد ریال تسهیلات در قالب تبصره 18 قانون بودجه برای ایجاد اشتغال در استان ها گفت: وزارت کشور باید استانداران را موظف کند تا از فرصت ها و ظرفیت های هر منطقه استفاده کنند. فرم این یادداشت در زمینه ایجاد اشتغال.

من گزارش میدم رجانیوز«محمد محبر» روز یکشنبه در نشست اشتغال اظهار داشت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی باید عملکرد همه دستگاه های اجرایی و استان ها را برای تحقق وعده اشتغال دولت ارزیابی کند و در صورت عقب افتادن از برنامه، جبرانی برنامه ریزی شود. برنامه

وی با اشاره به عدم تطابق مهارت های متقاضیان کار با نیازهای بازار کار، از سازمان فنی و حرفه ای کشور خواست ضمن نیازسنجی بازار کار، برنامه ریزی گسترده ای برای آموزش متقاضیان کار در کشور انجام دهد.

معاون اول رئیس جمهور همچنین بر شناسایی حوزه های تولیدی که پاسخگوی نیاز کشور باشد تاکید کرد و خاطرنشان کرد: حوزه های تولیدی که پاسخگوی نیاز کشور و منابع مالی است شناسایی و اعتبارات لازم به سمت کوچک، متوسط ​​و اختصاص داده شود. شرکت های داخلی

این مخبر با تاکید بر پرداخت 6 هزار میلیارد تومان تسهیلات در قالب تبصره 18 قانون بودجه استان در هفته آینده، گفت: وزارت کشور باید استانداران را مکلف کند که از توانمندی ها و ظرفیت های هر منطقه در قالب این موضوع استفاده کنند. توجه داشته باشید برای آشکار کردن مکان های کار. همچنین بانک مرکزی باید به طور مستمر گزارش اشتغال ایجاد شده به دلیل پرداخت تسهیلات بانکی را از بانک های عامل دریافت و به دولت ارائه کند.

  هوای تهران چند روزی است که صاف است

در این جلسه که وزرای تعاون، کار و رفاه اجتماعی، جهاد کشاورزی و معاونان نهادهای ذیربط حضور داشتند، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گزارشی از سامانه ملی نظارت بر اشتغال ارائه کرد و اعلام کرد که از پایان آبان 66 درصد تعهد دولت به اشتغال. در سیزدهم سال 1401 در سامانه پایش اشتغال کشوری این وزارتخانه ثبت شده است که این میزان طبق برنامه پیش بینی شده تا پایان سال بوده و تمامی موارد در سه مرحله پیامکی، تماسی و چهره ای رصد می شود. تا پایان سال رو در رو

در این جلسه سید صولت مرتضوی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزایش تعداد بیمه شدگان در دولت سیزدهم را مورد تاکید قرار داد و گفت: به دنبال طراحی سامانه ثبت بیکاری در کشور هستیم، بنابراین ما به دنبال آن هستیم. می تواند با اطلاعات و آمار دقیق تر برنامه ریزی مناسبی برای حل معضل بیکاری داشته باشد.

در ادامه این جلسه، سازمان برنامه و بودجه گزارشی از نقشه راه اشتغال زایی این سازمان و چالش های پیش رو ارائه کرد و اعضای حاضر در جلسه به ارائه دیدگاه ها و نظرات خود در خصوص این گزارش پرداختند.

دیدگاهتان را بنویسید