پروانه نمایش برادران لیلا به دلیل تخلف صادر نمی شود

به گزارش رجانیوس، پروانه نمایش فیلم سینمایی «برادران لیلا» به دلیل تخلف و تخلف از مقررات از سوی تهیه کننده و کارگردان آن صادر نمی شود.

سرویس نظارت و اکران فیلم سازمان در اطلاعیه ای اعلام کرد: پروانه نمایش فیلم برادران لیلا به دلیل تخلف و تخلف از مقررات صادر نمی شود.

متن اطلاعیه اداره کل نظارت بر اکران و اکران فیلم به شرح زیر است: (ماده صدور پروانه نمایش آن) و علیرغم تاکید کارکنان سازمان سینمایی بر لزوم رعایت طبق قوانین و مقررات، او به جشنواره فیلم کن فرستاده شد. شرایط فیلم و روند آن را بررسی کنید.

برادران لیلا با همکاری عوامل فیلم مورد بازبینی سازمان سینمایی قرار گرفتند و برای حمایت از فیلم با توجه به اهمیت حضور بین‌المللی سینمای ایران، مقرر شد که تهیه‌کننده و کارگردان مجوز نمایش نسخه را دریافت کنند. جشنواره فیلم کن عناصر و اصلاحات لازم را اعمال می کند که برخی از آنها حتی در سناریوی مصوب شورای پروانه نمایش هم دیده نمی شود که حتی در یکی از موارد اعلام شده این اتفاق نیفتاد.

با وجود لهجه ها و هشدارهای لازم برای رعایت قانون و با آگاهی و آگاهی تهیه کننده و کارگردان از عواقب هر تخلف، متاسفانه فیلم بدون کمک و اصلاح در جشنواره کن به نمایش درآمد. همانطور که بازیگران اصلی فیلم نشان داده اند با اصرار بر ادامه مسیر اشتباه، نمایش فیلم در جشنواره کن را به نمایش در سینماها و تماشاگران محلی ترجیح می دهند.

بنابراین فیلم برادران لیلا بدون گذر از مجرای قانونی و اخذ مجوز نمایش به دلیل تخلف عمدی و ناقض اصول «حاکمیت قانون، استانداردسازی و عدالت مرکزی» و نقض اصول و مقررات از جمله شرکت در جشنواره های خارجی است. اصرار بر انتشار نسخه اصلاح نشده علیرغم تعهدات و ادامه نقض آن و حتی پس از جشنواره کن و شرکت در جشنواره مونیخ و در نهایت اعلام رسمی کارگردان محترم مبنی بر عدم پذیرش فیلم ادامه دارد. تا زمانی که “موانع در صورت رفع نشدن آنها مشمول مجوز نمایش نمی شود.”

  میانجیگری مصر برای نجات اسرائیل

دیدگاهتان را بنویسید