پرونده دستگیرشدگان در اغتشاشات هر چه سریعتر در محاکم قضایی مختومه و به دادگاه تحویل داده شود/ برای پیگیری تصویب طرح اصلاح و تکمیل قانون مجازات متخلفان در نظام اقتصادی کشور.

گروه سیاسی رجانیوز: حجت الاسلام محسنی اژه ای دوشنبه 2 مهرماه در جلسه شورای عالی قضایی، شهادت امام حسن عسکری(ع) و آغاز امامت پیامبر(ص) را تسلیت گفت و به نیروی انتظامی تبریک گفت. نیروها از جمله سازمان هایی هستند که شبانه روز بیشترین ارتباط را با مردم دارند و بیشترین ماموریت ها از مرزها تا اعماق کشور، ماموریت هایی هستند که با لایه های مختلف جامعه در ارتباط هستند و در معرض دید مردم هستند.

من گزارش میدم رجانیوزرئیس قوه قضائیه ضمن بیان اینکه نیروی انتظامی طی سالیان گذشته در حال پیشرفت و پیشرفت بوده است، گفت: فراجا در ابعاد مختلف آموزشی، آموزشی و تجهیزاتی به منظور خدمات رسانی به مردم و حفظ امنیت و آرامش آنان ارتقا یافته است. نیروهای فرج در راستای حفظ و تقویت امنیت و آرامش شهروندان دست به کار شده و دچار جراحات می شوند. این شهدا شهدا و جانبازان زیادی تقدیم کشور کرده‌اند و از سوی دیگر تمجید از دشمنان خود را شنیده‌اند که کوچک‌ترین ضعف و توقفی در مبارزاتشان ایجاد نکرده‌اند.

فاراژ باید قدم بردارد

رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه مردم ایران اسلامی نیز از زحمات نیروهای فرجه قدردانی کردند، گفت: بدیهی است فرجه باید به افزایش نقاط قوت خود ادامه دهد و در صورت وجود ایرادات و کاستی ها نسبت به رفع آنها اقدام کند.

رئیس قوه قضائیه در ادامه ضمن تبریک و تسلیت شهادت تعدادی از نیروهای امنیتی در نیروهای مختلف نظامی، انتظامی، امنیتی و بسیجی در اغتشاشات اخیر در برخورد با تروریست ها، تجزیه طلبان، اغتشاشگران و عوامل خارجی، تصریح کرد: قول می دهیم که تمام تلاش خود را به کار خواهیم بست تا در اسرع وقت به پرونده قاتلان، مهاجمان و کشته شدگان و مجروحین نیروهای نظامی، انتظامی، امنیتی و بسیجی در اغتشاشات اخیر رسیدگی و طبق قانون و شرع به مجازات برسانیم. .

  «رستم» در پایانه/ نیکزاد در راه ساختمان دادمان؟

حجت الاسلام والمسلمین محسنی اجیعی در ادامه جلسه امروز ضمن تشریح و تشریح ابعاد مختلف یک اقدام اعتراضی، «اعتراض» را امری قابل قبول دانست که در اصول قانون اساسی نیز آمده است. و بر این اساس گفت: ممکن است عده ای با فعل یا تصمیمی در صورت عدم موافقت، مخالفت آنها پذیرفتنی باشد و این امر در نظام های مدنی تایید شده است. در اسلام تضاد آراء و افکار برای پرورش و افزایش استعدادها و دانش پذیرفته شده است.

رئیس قوه قضائیه در ادامه مقوله اعتراض را از اغتشاش و اغتشاش متمایز کرد و گفت: اگر اعتراضی به هرج و مرج، بی نظمی، غارت اموال عمومی و مردم، آتش زدن، تخریب، اغتشاشات و قتل تبدیل شود، بدیهی است که هیچ مرجع معقولی و نظامی وجود ندارد. در دنیا تحمل نمی کند; جمهوری اسلامی ایران نیز تهدید و تحدید امنیت مردم و ایجاد رعب و وحشت در بین آنها، کشتار و همدستی با بیگانگان را برنمی تابد و با این گونه مسائل برخورد جدی خواهد کرد.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به قضاوت نادرست دشمن در پرونده های اخیر گفت: دشمن این بار نیز مانند دفعات گذشته با آدرس های اشتباهی که دریافت کرده به بیراهه رفته و با فراهم آوردن مقدمات و تمهیدات امنیت و آرامش ما را تامین می کند. مردم. تحریف برخی از افراد همراه با اشتباه; از سوی دیگر، برخی از عناصر دعوا و منافق که پشت نقاب بودند نیز همراهی می کردند. اما دشمن بداند که این بار در برداشت خود از مردم و نظام ما اشتباه کرد و مردم ما همچنان پشتیبان نظام، انقلاب و دین خود و همچنین نهادها و ارگان های مسئول از جمله قوه قضائیه و امنیت و نیروی انتظامی هستند. با حوادث اخیر برخورد مناسبی صورت می گیرد و دشمن دوباره رسوا می شود.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به رسوایی هایی که دشمنان جمهوری اسلامی ایران در خصوص حقوق بشر و جنایات علیه مردم در جوامع غربی و توسط دولت های استکباری و استعماری انجام می دهند، گفت: آخرین تحولات را در بخش های مختلف ببینید این اتفاق در میدان رژیم های استکباری و شکنجه گران آنها، عمق ظلم و نقض حقوق بشر و زنان توسط این رژیم ها را آشکار می کند. در محله خودمان دانش آموزان قتل عام شدند و قهرمانان دروغین حقوق بشر کشته شدند! اما این مدعیان دروغین مشکل در ایران را بهانه می کنند و می خواهند کشور ما را نابود کنند.

  کودکان و نوجوانان از وفادارترین مخاطبان رسانه ملی/ آغاز پخش آزمایشی HD شبکه امید

حجت الاسلام والمسلمین محسنی آژه ای با بیان اینکه از دشمن جز دشمنی و توطئه برای تهدید امنیت مردم ما نمی توان انتظار داشت، به افرادی در داخل هشدار داد که می خواهند با عمل و گفتار و از طریق خود تحریکات را افزایش دهند. صفحات مجازی با باز شدن صحنه و افشای توطئه آمریکایی و صهیونیستی برای تهدید امنیت مردم ایران، هیچ عذرخواهی از آنها پذیرفته نیست.

قاضی القدات در این خصوص گفت: امروز مشخص شد که شیطان بزرگ و صهیونیست ها چگونه صحنه را هدایت می کنند و تروریست ها را برای تهدید امنیت مردم ایران و اعزام آنها به داخل کشور آموزش و تجهیز می کنند. بنابراین دیگر هیچ توجیه و بهانه ای وجود ندارد و اگر فردی بخواهد با اعمال و گفتار و اعمال مجازی خود تحریکات را افزایش دهد و علیه امنیت مردم اقداماتی انجام دهد، باید مسئولیت داشته باشد و با چنین فردی برخورد قانونی خواهد شد.

رئیس قوه قضائیه با تشریح اهداف و توطئه های دشمنان برای حمله به کشور، تاکید کرد: باید مراقب باشیم که کوچکترین آسیبی به وحدت و یکپارچگی کشور و مردم وارد نشود.

حجت الاسلام والمسلمین محسنی آژه ای همچنین طی روزهای اخیر به معاونت مالی و حمایت قوه قضائیه از دادستان ها، دادسراها و بازپرسان مناطق مختلف کشور دستور داد تا با تلاش مضاعف و بعضاً شبانه روزی به پرونده ها و پرونده ها رسیدگی کنند. بیشتر به دادگاه وجود دارد.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به ابلاغ بخشنامه دادستان کل کشور در خصوص نحوه رسیدگی به پرونده متهمان اغتشاشات اخیر گفت: پرونده افراد دستگیر شده در اغتشاشات اخیر به ویژه افرادی که اقدام به آتش زدن کردند. اموال عمومی و عمومی و مسئول کشتار و مجروح شدن مردم بوده و معاون داشتند، باید در اسرع وقت در محاکم تکمیل و به دادگاه ارسال شود. مقامات قضایی در محاکم و دادسراهای مربوطه به محض دریافت پرونده دستگیرشدگان اغتشاشات اخیر، سریعاً نسبت به برخورد با آنان اقدام کنند.

  چین رکورد واردات طلا را شکست

رئیس دادگاه همچنین بر اعمال حداکثر دقت و سرعت در بسته شدن انفرادی پرونده قربانیان اغتشاشات اخیر و همچنین در تعیین قاتلان، مهاجمان و عوامل مرگ آنها تاکید کرد.

تصویب طرح اصلاح و تکمیل قانون مجازات متخلفان در نظام اقتصادی کشور ادامه دارد.

حجت الاسلام محسنیگی در دومین بخش از جلسه امروز شورای عالی قضایی به معاونت قضایی دستور داد تا روند تصویب «اصلاح قانون مجازات تخریب کنندگان نظام اقتصادی کشور» را پیگیری کند. شورای اسلامی.

رئیس قوه قضائیه در این خصوص گفت: معظم له پس از صدور حکم دو ساله از مقام معظم رهبری در سال 1396 در خصوص نحوه رسیدگی به پرونده اخلال گران نظام اقتصادی کشور، در سال 1398 به این شرط تمدید کردند. که این موضوع به قانون تبدیل شود..

رئیس قوه قضائیه تصریح کرد: معاونت قضایی روند تصویب «اصلاح و الحاقیه قانون مجازات متخلفان در نظام اقتصادی کشور» را که مدت هاست در مجلس ابلاغ شده است، با جدیت پیگیری کند. زمان، و از این نظر، هیچ باید به مکاتبات عادی بسنده کرد.

دیدگاهتان را بنویسید