پروژه تراشه مغز ایلان ماسک

بر اساس سرمقاله رویترز، ایلان ماسک، مالک تسلا و اسپیس ایکس و فعال فناوری، در حال بررسی سرمایه گذاری در Synchron، توسعه دهنده تراشه های مغزی است که با Neuralink ماسک رقابت می کند.

در هفته‌های اخیر، ماسک با توماس آکسلی، بنیان‌گذار و مدیرعامل Synchron تماس گرفت تا درباره سرمایه‌گذاری احتمالی صحبت کند. با این حال، این مذاکرات هنوز نهایی نشده و مشخص نیست که آیا توافقی حاصل خواهد شد یا خیر.

چشم انداز بلند مدت ایلان ماسک از ادغام هوش مصنوعی در مغز انسان

گفته می شود که Synchron مستقر در نیویورک چندین گام جلوتر از Neuralink در کسب تاییدیه نظارتی برای آزمایش ایمپلنت های مغزی خود بر روی انسان است. این شرکت سال گذشته از سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) چراغ سبز دریافت کرد.

با این حال، شرکت فوق قبلاً آزمایش‌های انسانی را روی چهار نفر در استرالیا انجام داده بود و اعلام کرده بود که داده‌های ارزشمندی را برای آزمایش‌های آینده جمع‌آوری کرده است.

ایلان ماسک بارها به آزمایش‌های انسانی برای Neuralink در آینده نزدیک اشاره کرده است، اما هنوز مجوز ندارد و مشخص نیست که شرکت او در حال حاضر در چه مرحله‌ای قرار دارد. برخلاف Synchron، پروژه نصب Neuralink به یک عمل جراحی بزرگ شامل برش در جمجمه نیاز داشت که روند را کندتر می کرد.

استارت‌آپ تراشه‌های مغزی هوش مصنوعی الون ماسک و نورلینک ایلان ماسک

به گزارش رویترز، این اولین بار نیست که ماسک با یک شرکت رقیب فناوری مغز مذاکره می کند، زیرا او همچنین در سال 2020 با پارادرومیکز مذاکره کرده است. با این حال، این مذاکرات از آن زمان به پایان رسیده است.

در هر صورت، Neuralink یک شرکت بسیار بزرگتر است که 300 کارمند دارد و از زمان تاسیس آن در سال 2016 حدود 363 میلیون دلار سرمایه گذاری کرده است. Synchron در همان سال راه اندازی شد، حدود 60 کارمند دارد و تاکنون مبلغ بسیار کمتری از 65 میلیون جذب کرده است. دلار از سرمایه گذاران

  گوگل 3 میلیون روبل جریمه شد

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید