پس از 2 سال مبارزه، کلاهبرداری شرکت آمریکایی فایزر فاش شد

به گفته وب سایت Daily Skeptic، در حالی که فایزر ادعا می کند که واکسن 95 درصد در افراد بالای 65 سال موثر است، کارشناسان می گویند ارزیابی مجدد داده های آزمایش فایزر نشان می دهد که واکسن تقریباً صفر است.

HART (تیم مشاوره و بازیابی سلامت) مقالات آزمایش فایزر را که به دنبال حکم دادگاه ایالات متحده منتشر شده بود بررسی کرد و دریافت که طبق داده های آنتی بادی خود فایزر، اثربخشی اعلام شده واکسن در آزمایشات بسیار اغراق آمیز بوده و به نظر می رسد صفر باشد.

در حالی که نتایج رسمی تنها 8 مورد PCR مثبت را نشان می دهد، آزمایش آنتی بادی فایزر نشان می دهد که در 75٪ موارد کووید در افراد واکسینه شده وجود دارد، نه فقط 8٪.

HART بیان می‌کند که در افرادی که با واکسن mRNA فعلی واکسینه شده‌اند، تنها حدود 40 درصد از افراد مبتلا به عفونت PCR مثبت کووید علامت‌دار آنتی‌بادی‌های نوع N دارند.

چگونه فایزر ادعا می کند که تنها هشت کووید واکسینه شده اند؟ عمدتاً با حذف موارد مثبت PCR با تزریق تا هفت روز پس از دوز دوم.

6731 خبر اولیه

مشکل این است که از آنجایی که امواج کووید تنها 10 تا 20 درصد از جمعیت را آلوده می کند، بدیهی است که همه به یک اندازه در معرض این ویروس نیستند. این بدان معناست که مشارکت افرادی که در هفته های قبل از دریافت بیماری “واکسن کامل” را دریافت کرده اند در واکسیناسیون بیمار لحاظ نمی شود. در واقع، واکسن‌ها افراد را بیشتر در برابر ویروس مستعد می‌کنند، اما تا زمانی که تمام دوزها را دریافت نکرده باشند، در آمار گنجانده نشده‌اند. بنابراین، نتایج آزمایش اعلام شده نشان می دهد که اثربخشی واکسن اغراق آمیز است.

  هوای تهران برای اقشار آسیب پذیر ناسالم است

فایزر ترجیح داد نتایج مثبت PCR را حتی در افراد دارای علامت نادیده بگیرد، زیرا برای این شرکت معیار فقط نتیجه آزمایش آنتی بادی است.

نکته دیگر این است که تنها 40 درصد افرادی که با مدرنا واکسینه شده اند آنتی بادی N تولید می کنند. مدرنا و فایزر محصولاتی دارند که از نظر مکانیسم عمل بسیار شبیه هم هستند، بنابراین دور از انتظار نیست که مشکل تقلب در هر دو واکسن عود کرده باشد.

با فرض اینکه این رقم 40 درصد درست باشد، این بدان معناست که فایزر در طول دوره از اولین تزریق تا پایان کارآزمایی تقریباً هیچ اثر قابل توجهی در برابر خطر عفونت نداشته است.

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید