پشت صحنه تعطیلی برخی مغازه ها در بازار بزرگ تهران

گروه سیاسی رجانیوز: دلیل تعطیلی بسیاری از مغازه ها بنا به اعلام بسیاری از شرکت ها در بازار بزرگ تهران، اعتصاب نیست. بلکه ترس از وحشی گری، تحریک و نابودی چند شورشی است.

من گزارش میدم رجانیوزبا فروکش ناآرامی ها و ناآرامی ها در کشور، دشمن بار دیگر و این بار به بهانه حوادث آبان ماه 1397 فراخوانی گسترده برای ایجاد ناامنی، هرج و مرج و ضربه سراسری از طریق عناصر خود و مشخصاً از طریق تروریست ها صادر کرد. رسانه های منتسب به آن

شعله‌ور کردن آتش در حال مرگ ناآرامی با کلمه کلیدی پانچ

از ظهر امروز، عکس‌ها و فیلم‌های متعددی از مرکز شهر و به‌ویژه بازار بزرگ تهران منتشر شده است که با عناوین «بازاریان به اعتصاب‌های سراسری می‌پیوندند» دست به دست می‌شود.

خبرنگار مهر برای اطلاع از واقعیت این حادثه به مرکز شهر و بازار بزرگ تهران رفت و توضیحاتی که در ادامه می خوانید گزارش میدانی خبرنگار مهر از منطقه بزرگ است. بازار تهران.

تردد عادی شهروندان در محدوده تقاطع گلوبندک به سبزه میدان

نقطه شروع حرکت، چهارراه گلوبندک به سمت سبزه میدان بود. در منطقه نیز مانند روزهای گذشته تردد شهروندان و فعالیت مغازه داران وجود دارد. پس از رسیدن به سبزه میدان از ورودی بازار کفش وارد بازار بزرگ تهران شدیم. در این منطقه با وجود چند روز گذشته اکثر مغازه ها تعطیل یا در حال تعطیل بودند.

000000000000000000000(28) خبر اولیه

دلیل تعطیلی برخی از مغازه ها در بازار بزرگ تهران

یکی از کسبه در خصوص علت تعطیلی بازار بزرگ تهران به خبرنگار مهر گفت: ساعتی پیش عده ای وارد بازار شدند و شروع به سر دادن شعارهای بی ادبانه کردند. سپس به سراغ ما آمدند و تهدید کردند که اگر مغازه ها را نبندیم، مغازه ها را می سوزانند.

  نتایج قرعه کشی خودرو فردا اعلام می شود

وی ادامه داد: این مشکل باعث شده است که اکثر بنگاه ها مغازه ها را تعطیل کرده و آنجا را ترک کنند. البته ساعتی پیش پلیس در بازار مستقر شد و این افراد رفتند، اما به هر حال مغازه داران می ترسند اموالشان تخریب شود، بنابراین ما هیچ شانسی نداریم و مغازه را تعطیل می کنیم.

عدم ایمنی؛ پاشنه آشیل بازار بزرگ تهران

کمی جلوتر یکی از اغذیه فروشی ها که همچنان مغازه اش را باز نگه داشته است به خبرنگار مهر گفت: مشکل دستفروشان اعتصاب نیست. بلکه ترس از آتش زدن و از بین بردن اموال است. موقعیت بازار تهران از نظر ایمنی خاص است و اگر اتفاقی در داخل آن بیفتد به سرعت به مغازه های دیگر سرایت می کند.

وی افزود: بر این اساس تجار ریسک باز نگه داشتن مغازه ها را ندارند. چون کوچکترین اتفاقی هم بیفتد، همه ما آسیب جدی خواهیم دید.

یک نکته قابل توجه؛ حضور خوب و موثر نیروی انتظامی در محدوده بازار تهران وجود داشت که از هر گونه حادثه ای جلوگیری کرد.

000000000000000000(18) خبر اولیه

تهدید به تخریب و تحریک به اعتصاب اجباری

پس از خروج از بازار بزرگ تهران به سمت خیابان ناصرخسرو حرکت کردیم. در این منطقه برخی از مغازه ها تعطیل یا نیمه تعطیل بودند. یکی از کسبه که دوربین فروشی دارد، درباره دلیل پایین انداختن کرکره خود به خبرنگار مهر گفت: ساعتی پیش عده ای از راه رسیدند و شروع به شعار دادن و فحاشی کردند و تهدید کردند که اگر مغازه شما را نبندید، مغازه شما را می سوزانند.

  فروش نفت ایران و بازگشت پول او به شرایط مناسب و غیرقابل برگشتی رسید.

وی گفت: هزینه دوربین بسیار بالاست و حتی اگر برای یکی از دوربین ها اتفاقی بیفتد ضرر قابل توجهی متحمل می شوم. به همین دلیل کاور را تا نیمه کشیده ام تا مشکلی پیش نیاید.

تحقیقات میدانی خبرنگار مهر در مرکز شهر و محدوده بازار بزرگ تهران نشان می دهد که دلیل تعطیلی بسیاری از مغازه ها اعتصاب نیست. بلکه ترس از وحشی گری، تحریک و نابودی چند شورشی است. بر این اساس شهروندان و به ویژه تاجران از پلیس و نهادهای مسئول تامین امنیت انتظار دارند که امنیت برای فعالیت آنها تامین شود و برای فعالیت حلال و حلال خود با تهدید عده کمی از شورشیان مواجه نشوند.

دیدگاهتان را بنویسید