پلیس نسبت به یارانه های جدید هشدار داد

رئیس پلیس فتای تهران بزرگ نسبت به احتمال کلاهبرداری و سود حاصل از بقایای یارانه های تازه پرداخت شده هشدار داد.

به گزارش رجانیوس به نقل از ایسنا، سرهنگ داود معظمی گودرزی با اشاره به واریز یارانه جدید به حساب برخی از سرپرستان خانوار در کشور، اظهار کرد: برخی افراد ممکن است به دلایلی این یارانه را دریافت نکرده باشند، این افراد باید این یارانه را دریافت کنند. توجه کنید که در دام سودجویان و فرصت طلبانی که از انواع سوژه ها برای کلاهبرداری و فعالیت مجرمانه استفاده می کنند نیفتاده است.

وی افزود: ممکن است افراد سودجو و فرصت طلب با درج آگهی هایی مانند «ثبت نام بازماندگان یارانه»، «دریافت یارانه»، «افزایش یارانه» و غیره قصد سوء استفاده و فریب شهروندان را داشته باشند. آنها تبلیغات خود را در شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها و همچنین سایت های بدون مجوز منتشر می کنند. سپس کاربران را به سمت فیشینگ و برداشت های غیرمجاز از حساب های بانکی خود هدایت می کنند یا اطلاعات هویتی آنها را دریافت می کنند و از آنها سوء استفاده می کنند.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ با تاکید بر اینکه شهروندان به هیچ وجه نباید با این تبلیغات گمراه شوند، گفت: کسانی که از دریافت این یارانه جان سالم به در می برند و نسبت به مبلغ آن اعتراض می کنند، نیاز به خبر دارند و از روش های رهگیری رسانه های رسمی و خبرگزاری ها پیروی کنند. و به هیچ وجه به تبلیغات و لوگوهای ناشناس در فضای مجازی اعتماد نکنید.

  سرمایه گذاری روسیه در بنادر ایران

وی ادامه داد: در این راستا لازم است فریب پیامک های ارسالی با شماره شخصی را نخورید و از کلیک بر روی لینک های ناشناس و مشکوکی که ممکن است با موضوعات مشابه برای آنها ارسال شود، خودداری کنید.

معظمی گودرزی با تاکید بر اینکه پلیس فتا نیز بر این حوزه نظارت و با تخلفات برخورد خواهد کرد، گفت: شهروندان باید با پلیس همکاری کنند و در صورت مواجهه با چنین مواردی بدون تماس، موضوع را به پلیس فتا گزارش دهند.

دیدگاهتان را بنویسید