پمپئو از انتقام خون حاج قاسم سلیمانی می ترسد

وزیر خارجه اسبق آمریکا در گفت و گو با یکی از شبکه های خبری سعودی اظهاراتی ضدایرانی بیان کرد.

به گفته رجانیوس، مایک پمپئو، وزیر امور خارجه اسبق ایالات متحده می گوید که رژیم ایران از “شیاطین مذهبی” تشکیل شده است که هدف آنها نابودی ایالات متحده و اسرائیل است.

وی در گفتگو با شبکه خبری العربیه عربستان سعودی از رویکرد دولت جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا در قبال روابط با غرب آسیا انتقاد کرد.

پمپئو در مصاحبه ای گفت: ما می دانیم رژیم ایران کیست. «آنها خداشناسان شیطانی هستند که می خواهند ملت آمریکا و اسرائیل را نابود کنند.

رئیس سابق سیا در مصاحبه ای با اشاره به رویکرد دولت فعلی آمریکا در مذاکره با ایران در مورد بازگشت به توافق هسته ای افزود: ما نباید در ازای وعده زودگذر برای به تعویق انداختن برنامه غنی سازی با آنها مذاکره کنیم، آیا داریم. پرداخت کنم؟”

وزیر امور خارجه سابق آمریکا گفت: ما می دانیم که آنها (ایران) برای اولین بار در مورد تاریخ برنامه (هسته ای) دروغ گفتند. من نمی فهمم چرا باید با کسانی که در مورد برنامه هسته ای خود دروغ گفته اند مذاکره کنیم.

وزیر امور خارجه سابق آمریکا گفت: ما می دانیم که آنها (ایران) برای اولین بار در مورد تاریخ برنامه (هسته ای) دروغ گفتند. دلیل بحث ما با کسانی که در مورد برنامه هسته‌ای خود دروغ می‌گویند، فراتر از من است.»

وی در واکنش به قطعنامه اخیر آژانس بین المللی انرژی اتمی علیه ایران گفت: این قطعنامه خوب است و باید ماه ها پیش صادر می شد.

پمپئو خواستار سازوکاری برای تضمین بازگشت ایران به NPT شد.

وزیر امور خارجه سابق آمریکا گفت: معاهده NPT یک معاهده بین‌المللی مهم است که هدف آن جلوگیری از گسترش سلاح‌های هسته‌ای و فناوری‌های تسلیحاتی، توسعه همکاری در استفاده صلح‌آمیز از انرژی هسته‌ای و در نهایت دستیابی به هدف خلع سلاح کامل هسته‌ای است. .

وی افزود: این یک برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) نیست. این در مورد NPT است، توافقی که ایران پذیرفته است به آن پایبند باشد و ایالات متحده از آن خارج نشده است.»

  چشم من: آمریکا فقط برای لغو تحریم ها ژست گرفته است

وزیر خارجه سابق آمریکا مدعی شد ایران معاهده NPT را نقض کرده است، در حالی که آژانس بین المللی انرژی اتمی تاکنون هیچ گزارشی مبنی بر نقض این معاهده توسط ایران منتشر نکرده است.

معاهده منع گسترش تسلیحات هسته ای در سال 1968 امضا شد، در سال 1970 اجرا شد و در سال 1995 به مدت نامحدود تمدید شد.

این معاهده بین المللی توسط 191 کشور از جمله پنج کشور دارای سلاح هسته ای (ایالات متحده، بریتانیا، فرانسه، روسیه و چین) امضا شده است. رژیم صهیونیستی به عنوان تنها دارنده سلاح هسته ای در منطقه غرب آسیا همچنان از امضای این معاهده بین المللی خودداری می کند. این رژیم بیش از 100 کلاهک هسته ای در زرادخانه خود دارد و طبق گزارش ها مواد شکافت پذیر کافی برای ساخت 200 بمب اتمی دیگر نیز دارد.

وزیر خارجه سابق آمریکا در گفت و گو با العربیه افزود: آنها (ایران) خروج از برجام را دستاویز قرار می دهند. (اما) وعده هنوز وجود دارد. ایران قطعنامه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را نقض می‌کند و اکنون مشخص شده است که روسیه و چین از امضای آن خودداری می‌کنند و این خود گویای جهت‌گیری برنامه تسلیحاتی ایران است.

العربیه از پاسخ به پمپئو در پاسخ به سوالی درباره عملیات نظامی جایگزین دولت بایدن برای وادار کردن ایران به انجام تعهداتش خودداری کرد.

او گفت: «من نمی‌خواهم زیاد در مورد آن صحبت کنم. من رئیس سیا بودم و بعد وزیر خارجه شدم. «بهتر است در مورد بخش نظامی این موضوع اظهار نظر نکنیم.

پمپئو افزود: برای ایالات متحده، ارتش آمریکا و دوستان، متحدان و شرکای ما در منطقه منطقی است که اطمینان حاصل کنند که ایران به سلاح هسته ای دست پیدا نمی کند.

او مدعی است که اعترافاتش از طریق شکنجه و اعترافاتش از طریق شکنجه به دست آمده است. پمپئو گفت که اگر در دولت آمریکا بود از دادن پول به ایران دست می کشید.

وزیر امور خارجه سابق آمریکا گفت: «ایران همچنان از حزب الله حمایت مالی می کند و به حماس پرداخت می کند. آنها هنوز با گروه های تروریستی در سراسر جهان تعامل دارند. می توانید منابع آنها را مسدود کنید. آنها همین تحقیق را انجام می دهند. آنها به آزمایش موشک ها ادامه می دهند. آنها همچنان برنامه تسلیحاتی خود را دنبال می کنند».

  افشاگر دولت سیزدهم را با عوامل رسانه ای شوخی کرد

پمپئو افزود: «به شما اطمینان می‌دهم، هر دلاری که به رژیم ایران می‌رود نه تنها دستیابی به مواد شکافت‌پذیر کافی برای ساخت سلاح‌های هسته‌ای را تسریع می‌کند، بلکه ظرفیت ساخت آن را نیز افزایش می‌دهد».

وزیر خارجه اسبق آمریکا گفت: زمانی که وی در دولت ترامپ حضور داشت، آنها در آستانه موفقیت بزرگی بودند و ذخایر ارزی ایران از 96 میلیارد دلار به 4 میلیارد دلار رسیده است.

پمپئو گفت: کمپین تحریم‌ها از چند ماه پیش آغاز شد، به یاد داشته باشید که ما (دولت ترامپ) در دو سال اول حکومت در برجام بودیم. حدود دو سال حداکثر تحریم ها را اعمال کردیم. بعد از اینکه از برجام خارج شدیم، چند شرکت را آزاد کردیم و به آنها دوره هایی دادیم که معاملات با تهران را کاهش دهند، بنابراین خود تحریم ها حدود 17 سال اعمال شد.

وزیر امور خارجه سابق آمریکا درباره رویکرد دولت فعلی و اینکه آیا این رویکرد می تواند تاثیر مثبتی در مهار جاه طلبی های ایران داشته باشد، گفت: ما دولتی در آمریکا نداریم که آماده پاسخگویی به این سوال باشد.

وی افزود: گام اول فقط اعمال تحریم نیست، بلکه انجام کاری است که در 18 ماه گذشته انجام داده ایم. این تحریم ها باید در همه جا و همیشه علیه حزب کمونیست چین، علیه روسیه و علیه همه کسانی که به دنبال دور زدن آن هستند اعمال شود.

وزیر امور خارجه سابق آمریکا گفت: اگر تحریم ها به شدت اعمال می شد، ایران در موقعیت بسیار دشواری قرار می گرفت.

گفته می شود تولید ناخالص داخلی ایران امسال می تواند بسیار سریعتر از آمریکا رشد کند. پمپئو مدعی است که دولت ترامپ چرخه های اقتصادی جهنمی را در ایران ایجاد کرده است.

  بحران اوکراین چگونه پایان خواهد یافت؟

«خیلی ها به ما گفته اند که اگر از برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) خارج شوید، جنگ خواهد شد. اگر آمریکا سفارت خود را از تل آویو به بیت المقدس منتقل کند، جنگ آغاز می شود. هشدار داده شده بود که اگر به سردار سلیمانی حمله کنید، جنگ خواهد شد. یکی دوتاش را انجام ندادیم. ما هر سه را انجام دادیم و جنگی در کار نبود.»

پمپئو افزود: “سردار سلیمانی قصد داشت 500 آمریکایی دیگر را بکشد. ما این فرصت را داشتیم که این نقشه را خنثی کنیم و انجام دادیم.”

وزیر امور خارجه سابق آمریکا افزود: ما این فرصت را داشتیم که حمله اجتناب ناپذیر به منابع، منافع و نیروهای آمریکایی را متوقف کنیم و رئیس جمهور تصمیم به انجام این کار گرفت.

وی در پاسخ به سوالی درباره تهدید ایران به انتقام ترور سردار سلیمانی گفت: اولین بار بود که در توئیتر متوجه شدم که ایران مرا به قتل تهدید می کند. این روشی است که ایران در سراسر جهان کار می کند. آنها (با این تهدیدها) سعی می کنند رهبران آینده آمریکا را متقاعد کنند که کاری را که مایک پمپئو انجام داد را انجام ندهند. با ما مهربان باشید و سخت گیری نکنید. بیایید برنامه اصلی خود را توسعه دهیم و جان شما را به خطر نمی اندازیم. این پیامی است که آیت الله و جانشین سلیمانی و رئیسی به دنیا می دهند. آنها رهبرانی را به سراسر جهان می فرستند تا مراقب رفتار شما با ما باشند، در غیر این صورت شما را خواهیم کشت.

به گزارش فارس، این سخنان در حالی مطرح شد که شواهد منتشر شده در رسانه های آمریکایی نشان می دهد که ترس از انتقام از لحظه لحظه پمپئو خارج نشده است. سال گذشته، ساعاتی پس از سالگرد شهادت سردار سلیمانی، پمپئو آشکارا خواستار حفظ جان او و دونالد ترامپ شد.

رئیس جمهور آمریکا را دیدم که گفت من و ترامپ باید محاکمه شویم و اگر این اتفاق نیفتد، ما را خواهند کشت. سیاستمداران (جو بایدن) واقعاً مسئولیت دارند (از ترامپ و من دفاع کنند).

دیدگاهتان را بنویسید