پناهگاهی امن برای دروغگویان شناخته شده

گروه فرهنگی – رجانیوز: علیرغم دستور رئیس قوه قضائیه مبنی بر ادعاهای کذب و غیرمستند، تعدادی از سلبریتی ها مطالب کذب منتشر کرده اند و بدون جبران اشتباهات خود به این اقدام ادامه می دهند.

من گزارش میدم رجانیوز به گزارش مهر، شبکه رسانه ای جنبش اپوزیسیون ایران از حدود هشتاد روز قبل به دلیل حوادث و اتفاقات مختلفی که در کشور رخ داده است، تلاش می کند واقعیت را وارونه نشان دهد تا آتش ناآرامی ها در ایران ادامه یابد. . داستانی که با مرگ مهسا امینی و استفاده از مرگ او آغاز شد و در ادامه جای تروریست و مقتول را تغییر داد، حکایت از تمام تلاش های دشمنان ایران برای وارونه جلوه دادن حقیقت در ذهن مردم است. عموم.

افرادی که دارای پلتفرم هستند و در فضای مجازی مشهور هستند، به دلیل شهرت خود، قدرت تاثیرگذاری بر افکار عمومی را دارند و بنابراین باید در ارسال مطالب متفاوت نسبت به دیگران دقت بیشتری داشته باشند. که خطا در صحت مطالب منتشر شده توسط افراد، به ویژه افرادی که دارای پلتفرم هستند و مشهور هستند، می تواند عواقب بدی برای امنیت روانی مردم داشته باشد.

چگونه برخی از افراد مشهور منبع اخبار جعلی شدند؟

این در حالی است که در هشتاد روز گذشته، نداشتن سواد رسانه ای و اقدامات احساسی باعث شده تا برخی از افراد مشهور منبع انتشار اخبار جعلی و نفرت انگیز گسترده ای شوند. در موارد مختلف سلبریتی ها و تریبون داران با نیات و انگیزه های مختلف در فضای مجازی و واقعی به جعل حقیقت و نشر اکاذیب و جریحه دار کردن افکار عمومی و تسهیل دستاوردهای دستگاه های رسانه ای دشمن و رسانه های تروریستی پرداختند.

دستور رئیس قوه قضائیه در خصوص اظهارات کذب و ادعاهای غیرمستند

حجت الاسلام والمسلمین محسنی آژه ای رئیس قوه قضائیه 16 آذرماه در جلسه شورای عالی قضایی با اشاره به شگردهای دشمنان در نشر اکاذیب و شایعه گفت: به قوه قضائیه دستور داده ام. ضابطان سراسر کشور از جمله دادستان تهران در صورت اظهار یا ادعای کذب بدون انتشار سند، در اسرع وقت او را احضار کرده و از او درخواست کنند. اگر بدون مدرک این دروغ را منتشر می کرد و سوء نیت او نیز تأیید می شد، اما مجازات خود را بیان می کرد و اعلام می کرد که برای جبران آن تلاش می کند، طبیعتاً نرخ چشمی مربوطه برقرار می شد. اما اگر مروج دروغ سندی ارائه نکرده باشد و سوء نیت او محرز شده باشد و در رفتار او اظهار مجازات و جبران اشتباه نشده باشد، معلوم می شود که مطابق با اهداف سازمان عمل می کند. دشمن . بنابراین به سرعت برای او کیفرخواست صادر می شود و پرونده او به دادگاه ارسال می شود.

  سرنوشت بودجه 1402 و برنامه هفتم توسعه چگونه خواهد بود؟

فراخوانی چهره های سیاسی، هنری و ورزشی پس از انتشار مطالب تحریک آمیز و غیرمستند

پس از برخی اظهارنظرهای بی دلیل درباره اتفاقات اخیر و انتشار مطالب تحریک آمیز در حمایت از اغتشاشات خیابانی از سوی برخی چهره های سیاسی، هنری و ورزشی، این افراد برای توضیح به دادسرای تهران احضار شدند.

ضمناً محمود صادقی، پروانه سلاش شور، یحیی گل محمدی برای ارائه توضیحات در خصوص انتشار مطالب غیرمستند یا توهین آمیز به دادسرا احضار شدند. در دادسرا نیز پنج فیلمساز به دلیل انتشار مطالب غیرمستند و تحریک آمیز برای پاسخگویی احضار شده اند. الناز شاکردوست، میترا حجار، باران کوثری، سیما تیرانداز و هنگامه قاضیانی. حسن عباسی که اتهاماتی را علیه فوتبالیست ها مطرح کرده بود برای پاسخگویی به مراجع قضایی به دادسرا احضار شد.

قاضی کتایون ریاحی و هنگامه قاضیانی نیز با توجه به آنچه پیشتر اشاره شد بازداشت شدند و قوه قضائیه با انتشار مطلبی جعلی بدون ارائه مستندات در صفحه توئیتر صادق زیباکلام را برای توضیح فراخواند.

این در حالی است که برخی از چهره های سرشناس که در روزهای اخیر ادعاهای کذبی را در صفحه خود و فضای مجازی منتشر کردند، بدون جبران اشتباه خود به این کار ادامه می دهند.

انتشار ادعاهای نادرست در مورد افراد مشهور

بررسی های خبرنگار مهر حاکی از آن است که در ۸۰ روز گذشته تعدادی از سلبریتی ها در فضای مجازی و واقعی با نشر اکاذیب مختلف و جعل واقعیت امنیت روانی مردم را تهدید کرده اند.

تکرار دروغ کشتن کودکان!

  جزئیات تهدید بمب گذاری هواپیمایی ماهان

پرویز پرستویی بازیگر سینما با انتشار مطلبی در صفحه خود دروغ کشتار کودکان توسط حکومت را که توسط رسانه های تروریستی مطرح شده بود تکرار کرد و در راستای پروژه کشتار دشمن گام برداشت.

چندی پیش شهاب حسینی گفته بود که حکومت در پاسخ به سوالات مردم با انتشار ویدئویی در فضای مجازی دست به خشونت زد. اما با وجود افزایش خشونت از سوی اغتشاشگران، نیروی انتظامی بدون استفاده از سلاح نظامی سعی در کنترل خشونت ها داشت که این حادثه در مجروحیت و شهادت تعدادی از آنان به وضوح نمایان شد.

معتمدآریا; فراخوان قتل مهسا امینی و سارینا اسماعیل زاده

فاطمه معتمدآریا در روزهای ابتدایی اغتشاشات با انتشار ویدئویی در فضای مجازی سناریوی انحرافی قتل مهسا امینی و سارینا اسماعیل زاده را تکرار کرد. تاکنون نهادها و نهادهای مسئول گزارش های مستندی از مرگ این دو دختر جوان ارائه کرده اند و فرضیه قتل آنها فاقد مدرک و دلیل است.

اکران فیلم خواننده بلوچ به جای دیگری!

نگار جواهریان علیرغم انتشار ویدئویی با پایکوبی یک خواننده بالوش به جای صدای دیگران، آن را در صفحه رسمی خود بازنشر داد و صحت و اصالت این ویدئو را نادیده گرفت.

تهمینه میلانی; بازنشر اخبار جعلی

تهمینا میلانی کارگردان سینما به تازگی عکسی منتسب به کبری خزعلی با لوگوی خبرگزاری تسنیم منتشر کرده است. اما چنین خبری هرگز در خبرگزاری تسنیم منتشر نشد.

سمانه پاکدل; شایعه مبتذل شهردار تهران را بازنشر می کنیم

سمانه پاکدل با انتشار شایعه ای به نقل از شهردار تهران در صفحه خود برخی افراد را گمراه کرد. بر اساس اظهارات سخنگوی شهرداری تهران، وی پس از پی بردن به واقعیت و با شکایت شهرداری تهران برای اصلاح آن اقدامی نکرد.

  ایران خودرو هفته ای 10 هزار دستگاه به بورس کالا عرضه می کند

رهشان بنی اعتماد; تغییر مکان تروریست و قربانی

رخشان بنی اعتماد نیز با انتشار ویدئویی در فضای مجازی ادعای رسانه های سعودی را تکرار کرد و کشته شدن کیان پیرفلک توسط عناصر تروریستی در ایذه را به دولت نسبت داد. تاکنون بارها گزارش شده که این کودک در جریان حمله تروریستی ایذه جان خود را از دست داده و فیلمی از این حمله تروریستی منتشر شده است.

فلامک جنیدی; تکرار دروغ قدیمی!

فلامک جنیدی بازیگر سینما و تلویزیون با انتشار متنی در صفحه مجازی خود با اشاره به اتفاقات اخیر دروغ قدیمی کشته شدن 1500 نفر در آبان 2018 را تکرار کرد. تاکنون هیچ سندی برای این آمار گسترده ارائه نشده است.

اظهارات عجیب بازیگری که متن قانون اساسی را نمی داند

چندی پیش بابک کریمی بازیگر و پسر نصرت کریمی با انتشار ویدئویی در اینترنت از مزایای حق اعتراض و اعتصاب برای شهروندان در غرب اعلام کرد که این حقوق در ایران وجود ندارد. در حال حاضر حق اعتراض مسالمت آمیز در نظام حقوقی کشور به رسمیت شناخته شده و به یکی از اصول قانون اساسی تبدیل شده است.

انتظار می رود برخی از چهره های مشهوری که در این مدت اخبار جعلی منتشر کردند، اشتباه خود را در انتشار اخبار جعلی اصلاح کنند. و برای آرامش افکار عمومی همانطور که رئیس این قوه قضائیه تاکید کرد، قوه قضائیه باید با احراز صحت ادعاها و اسناد و مدارک مدعیان، نسبت به انتشار اخبار جعلی برخورد قانونی موثر انجام دهد.

دیدگاهتان را بنویسید