پنتاگون ارائه اطلاعات به اوکراین را رد کرده است

سخنگوی پنتاگون گفت واشنگتن هیچ اطلاعاتی در اختیار اوکراین قرار نداده است و نمی‌داند کیف قصد دارد به یک رزمناو روسی در دریای سیاه حمله کند.

به گزارش تایمز، پنتاگون گزارش های رسانه ها مبنی بر ارائه اطلاعات اطلاعاتی واشنگتن در مورد کشتی جنگی روسیه مسکو و غرق شدن آن در دریای سیاه را رد کرد.

جان کربی، سخنگوی پنتاگون گفت: ما هیچ اطلاعاتی در مورد هدف قرار دادن مسکو به اوکراین ارائه نکرده ایم.

کربی با اشاره به اینکه ایالات متحده پیشاپیش از تصمیم اوکراین برای هدایت کشتی جنگی اطلاعی نداشت، گفت: ما در تصمیم اوکراینی ها برای حرکت به سمت کشتی یا عملیاتی که آنها انجام دادند، دخالت نداشتیم.

وی افزود: اوکراینی ها از قابلیت های اطلاعاتی برای ردیابی و هدایت کشتی های نیروی دریایی روسیه برخوردارند، همانطور که در این مورد نیز انجام دادند.

پیش از این نیویورک تایمز به نقل از مقامات ارشد اعلام کرده بود که ایالات متحده اطلاعاتی را در اختیار اوکراین قرار داده است تا به ناو جنگی روسیه مسکو در دریای سیاه حمله کند.

نیویورک تایمز به نقل از دو مقام ارشد آمریکایی نوشت که اوکراین از قبل اطلاعاتی در مورد هدف قرار دادن ناو جنگی مسکو در اختیار داشته و ایالات متحده تنها آن را تایید کرده است، اما مقامات دیگر به این روزنامه گفته اند که اطلاعات آمریکا مسئول حمله ادعایی است. بسیار حیاتی

سخنگوی دیمیتری پسکوف، رئیس جمهور روسیه نیز روز گذشته در یک کنفرانس خبری گفت که مسکو از هرگونه گزارشی مبنی بر حمله اوکراینی به کشتی جنگی روسیه مسکو با کمک اطلاعات آمریکا بی اطلاع است.

  جزئیات تصویب بسته 10 گانه وزیر اقتصاد برای بورس

پسکوف گفت: «ارتش روسیه می داند که ایالات متحده، ناتو و بریتانیا نه تنها تسلیحات، بلکه اطلاعاتی نیز در اختیار اوکراین قرار می دهند.

وی ادامه داد: انتقال اطلاعات از آمریکا و ناتو به اوکراین کمکی به پایان ویژه عملیات ویژه نخواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید