پنتاگون از تشدید تنش ها در شمال سوریه ابراز نگرانی کرده است

گروه بین الملل رجانیوزوزارت دفاع آمریکا شامگاه سه شنبه اعلام کرد که عملیات نظامی همه کشورها در شمال سوریه ماموریت شکست گروه داعش را به خطر می اندازد.

به گفته پنتاگون، هر گونه تشدید تنش در شمال سوریه، ادامه ماموریت مبارزه با داعش را تهدید می کند.

وزارت دفاع آمریکا از همه کشورها خواسته است تا تنش ها را در شمال سوریه کاهش دهند.

در همین حال رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه روز سه شنبه گفت که ترکیه با حمایت تانک ها و سربازان خود تروریست ها را ریشه کن خواهد کرد.

وی این سخنان را در جریان افتتاح سد و نیروگاه برق آبی یوسف ایلی بیان کرد و گفت: با حمله به اهداف تروریست ها در شمال سوریه و عراق به حمله تروریستی استانبول که منجر به کشته شدن 6 نفر بی گناه شد پاسخ دادیم. ».

رئیس جمهور ترکیه افزود: ما مدت هاست که با هواپیماها، توپخانه ها و پهپادهای خود به تعقیب تروریست ها می پردازیم و در آینده نزدیک با حمایت نظامیان و تانک های خود آنها را نابود خواهیم کرد.

اردوغان همچنین شامگاه دوشنبه در مصاحبه با خبرگزاری آناتولی گفت که دولت آمریکا در سال های اخیر هزاران کامیون مهمات را برای شبه نظامیان کرد سوری ارسال کرده است.

وی در این باره توضیح داد: ما از اینکه متحد ترکیه در ناتو هزاران کامیون مملو از مهمات و سلاح را به مناطقی از سوریه که تروریست ها در سال های اخیر در آن فعالیت می کردند تحویل داده است، ناراحت هستیم.

  نشانه هایی از شکست سفر بایدن به عربستان سعودی

بر اساس این گزارش، رئیس جمهور ترکیه تصریح کرد: این مسیر از دوران ریاست جمهوری باراک اوباما ادامه یافت، در دوره دونالد ترامپ نیز ادامه یافت و در دوره جو بایدن نیز بدون تغییر باقی ماند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید