پنج هزار میلیارد تومان بین بیماران خاص توزیع شد

به گزارش رجانیوس، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: بودجه پنج هزار میلیارد تنی که مجلس برای بیماران خاص تصویب کرده به زودی برای رفع مشکلات این بیماران اختصاص می یابد.

دکتر بهرام عین اللهی روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران در راز و جرگلان اظهار داشت: علاوه بر بودجه اختصاص یافته به بیماران خاص، اساسنامه صندوق بیماری های خاص به تصویب شورای عالی بیمه و به دستور دولت و تصویب هیأت وزیران رسیده است. و پس از شناسایی بیماران خاص در کشور، کلیه خدمات آنان از طریق این صندوق تحت پوشش قرار می گیرد و حتی ملزومات پزشکی برای دسترسی آسان به داروها به محل سکونتشان پست می شود.

پوشش بیمه درمانی خود را گسترش دهید

وی با بیان اینکه گسترش بیمه های پایه یکی از برنامه های دولت است، افزود: یکی از کارهایی که در دولت انقلاب انجام شد بیمه رایگان 5 میلیون و 400 هزار نفر از دهک اول تا سوم جمعیت و 400 هزار نفر بود. ” سال گذشته هم به صورت رایگان در اختیار آنها قرار گرفت و الان می توان گفت تقریبا همه مردم بیمه هستند به جز ثروتمندان که باید مراقب خودشان باشند.

عین اللهی خاطرنشان کرد: با این اقدام دولت برای اولین بار تامین اجتماعی محقق می شود که افتخاری برای دولت است و برای اینکه مردم بدانند می توانند از بیمه رایگان استفاده کنند، می توانند با وارد کردن کد ملی خود اطلاعات لازم را وارد کنند. سیستم اجتماعی “دریافت کردن.

وی افزود: در راستای ارتقای جوانان جمعیت زنان باردار بدون احتساب تمکن مالی به صورت رایگان بیمه می شوند و فرزندان آنها نیز تا سن پنج سالگی بیمه می شوند.

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

وی با اشاره به اینکه یکی از معضلات جامعه سالمندی جمعیت است افزود: بسته های تشویقی برای کارشناسان زنان و زایمان و بهورزان در نظر گرفته ایم تا مردم را به بچه دار شدن تشویق کنند و با توجه به سرانه تشویقی ماماها. و بهورزان در شبکه های بهداشت و درمان «برای بچه دار شدن به این افراد بسته های تشویقی داده می شود.

به گزارش ایرنا، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی صبح امروز در سفر یک روزه هیات دولت وارد خراسان شمالی شد و به عنوان نماینده تام الاختیار رئیس جمهور از پروژه ها و مراکز مختلف در شهرستان های مرزی راز و جرگلان بازدید کرد.

دیدار با مردم و حضور در جلسه شورای اداری راز و جرگلان از برنامه های سفر وزیر بهداشت به این شهرستان است.

آیت الله سیدابراهیم رئیسی صبح پنجشنبه در جریان بیست و ششمین سفر استانی دولت سیزدهم با استقبال نماینده ولی فقیه استان و امام جمعه بوینورد، استاندار و کارکنان این استان وارد شهر بوینورد مرکز استان خراسان شمالی شد.

استان 863 هزار نفری خراسان شمالی که در بوینورد متمرکز است شامل هشت شهرستان بوینورد، شیروان، اسفراین، مانه و سملقان، راز و جرگلان، فاروج، جاجرم و گرمه است.

خراسان شمالی در سال 1362 و پس از تقسیم استان خراسان به سه استان خراسان رضوی، شمالی و جنوبی در جغرافیای سیاسی کشور ظاهر شد.

شهرستان های 70 هزار نفری راز و جرگلان در بیمارستان بستری شده اند و مردم این منطقه برای دریافت خدمات درمانی باید 150 کیلومتر را تا شهرهای مانه و سملگان یا بوینورد مرکز استان خراسان شمالی طی کنند.

  سرمایه گذاری برزیل در پتروشیمی ایران

این شهرستان که در شمالی ترین نقطه استان قرار دارد با ترکمنستان هم مرز است و دارای 3 بخش مرکزی جرگلان و گلمان است.

خراسان شمالی 9 مرکز درمانی با 1300 تخت بیمارستانی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید