پهپادهای حزب الله چالش جدید رژیم صهیونیستی است

به گزارش سرمقاله، عبدالباری عطوان، تحلیلگر سرشناس جهان عرب و سردبیر روزنامه رای الیوم در یوتیوب نوشت که چرا رژیم صهیونیستی به استقرار سه پهپاد حزب الله به میدان گازی کاریش در دریای مدیترانه پاسخ نداد. یایر لاپید، نخست وزیر این رژیم اعلام کرد که با قدرت واکنش نشان خواهیم داد. آنها از واکنش می ترسند. این پهپادها یک تکامل بزرگ هستند. آنها با ارتفاع کم و با سرعت کم به سمت میدان گازی حرکت کردند اما رادارهای اسرائیلی نتوانستند آنها را هدف قرار دهند.

14077 خبر اولیه

پهپادها توانستند به میدان گازی کاریش برسند و ماموریت خود را با موفقیت به پایان برسانند. اکنون صهیونیست ها در شرایط سختی قرار دارند. کسانی که نتوانستند این سه پهپاد را رهگیری و هدف قرار دهند. این در حالی است که اگر حزب‌الله از صدها پهپاد به طور همزمان استفاده می‌کرد، تعداد بیشتری دستگیر می‌شد.

عطوان افزود: میدان گازی کاریش یک تریلیون و 800 هزار متر مکعب گاز دارد. سیدحسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان اعلام کرد که این گروه آماده استخراج گاز از این میدان است. طرح های رژیم اسرائیل نیز حاکی از آن است که این رژیم در سپتامبر آینده در این منطقه گاز استخراج خواهد کرد. در همین حال، یایر لاپید، نخست وزیر این رژیم و امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه، هدف قرار دادن این میدان گازی به معنای ضربه زدن به میدانی است که باید پاسخگوی نیاز گازی کشورهای اروپایی باشد. در صورت هدف قرار گرفتن این میدان گازی، کشورهای اروپایی با بحران انرژی مواجه خواهند شد.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی با کشیدن پای امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه و تاکید بر نیاز اروپا به گاز از منطقه خود، تلاش می کند حزب الله را تحت فشار قرار دهد.

این تحلیلگر سرشناس جهان عرب در قسمت آخر بیانیه خود گفت: مکرون با در نظر گرفتن این مسائل از دولت لبنان خواست که از ارسال پهپادهای حزب الله به این منطقه و تهدید سکوهای گازی جلوگیری کند. اما این پهپادها برای رژیم اسرائیل بسیار خطرناک هستند. زیرا آنها می توانند تمام سکوهای گازی اطراف و داخل دریای مدیترانه را تهدید کنند.

  3 مورد آمیکرون در کوم شناسایی شد

14076 خبر اولیه

از سوی دیگر پهپادها تهدیدی برای بازار سهام اسرائیل، مهندسان و کارشناسان دست اندرکار استخراج گاز در این منطقه هستند. اگر پهپادهای حزب الله این منطقه را هدف قرار دهند، جنگ خواهد شد. رژیم صهیونیستی از این موضوع هراس دارد و در کنار مکرون قرار گرفته است.

علاوه بر این، رژیم صهیونیستی نگران دستیابی حزب الله به موشک یاخونت است. این موشک بسیار دقیق است و به همین دلیل کار را برای رژیم صهیونیستی بسیار دشوار خواهد کرد. همانطور که رژیم صهیونیستی در جنگ نفتکش ها از مقاومت شکست خورد و 5 نفتکش آن در دریای عمان، خلیج فارس و دریای سرخ هدف قرار گرفت، در جنگ پهپادها نیز از آنها شکست خواهد خورد.

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید