پوتین از روش جدید روسیه برای جنگ در اوکراین رونمایی کرد

این اندیشکده آمریکایی می‌گوید پوتین در اوکراین احتمالاً علاوه بر روش‌هایی که از موفقیت‌های چچن، گرجستان، سوریه و جاهای دیگر آموخته است، بر تجربیات توپخانه تاریخی روسیه تکیه خواهد کرد.

در گزارشی که به بررسی استراتژی نظامی جدید روسیه در جنگ ها پرداخته است، مؤسسه آمریکایی انجمن خاورمیانه آمده است: روسیه با موشک های کروز به اوکراین حمله کرده است. ویدئویی از موشک‌های ارتفاع پایین و دیگری که پرتاب موشک‌ها در نزدیکی خط مقدم اوکراین را نشان می‌دهد منتشر شده است. راب لی، کارشناس درگیری روسیه و اوکراین در توییتر نوشت که موشک های کروز مورد استفاده علیه شهر ایوانو-فرانکیفسک کالیبر هستند. از موشک های بالستیک نیز استفاده شد.

مخاطبان گرامی آنچه در ادامه می خوانید صرفاً ترجمه ای از گزارش ها و مقالات منتخب است و مطالب و اظهارات بیان شده در این گزارش صرفاً با هدف تحلیل رویکردها و دیدگاه های اندیشکده ها، پژوهشگاه ها و رسانه های غربی منتشر شده است. همچنین هرگونه ادعا و القای احتمالی از این موارد هرگز تایید نمی شود.

3407387 خبر اولیه

استفاده از تکنولوژی شوروی با سیستم های مدرن روسی

Brain Trust می نویسد: انواع مختلفی از سلاح ها در دسترس ارتش مدرن روسیه است. لی خاطرنشان می کند که مسکو می تواند از کالیبر شلیک شده از دریا، موشک های زمینی الکساندر M7289 یا موشک های کروز زمین به هوا استفاده کند. روسیه دارای زرادخانه بزرگی از شواهد است و شواهد نشان می دهد که برخی از این موشک ها در حال حاضر در حال استفاده هستند، مانند موشک BM-30 Smurch، موشک ضد موشک KH-31 و انواع مختلف سیستم های موشکی متعدد، مانند Grad. موشک و موشک TOC-1. شاسی تانک.

  ایران در سال 1410 به کشوری قدیمی تبدیل شد

اعتقاد بر این است که روسیه این حمله را عمدتاً با زرادخانه موشکی خود از موشک های کروز گرفته تا موشک های بالستیک اسکندر و موشک های کوتاه برد آغاز کرده است. این روش جدیدی از جنگ روسیه را نشان می دهد: استفاده از فناوری شوروی با سیستم های مدرن روسی که برای اجتناب از نیاز به استفاده از نیروی هوایی علیه اوکراین طراحی شده اند.

000(144) خبر اولیه

استراتژی حمله به پدافند هوایی و فرودگاه ها

چرا این طرح پیش می رود؟ واضح است که روسیه این حملات را با دقت طراحی کرده است. آنها از تاکتیک هایی استفاده می کنند که ایالات متحده در جنگ های گذشته تکمیل کرده است: آنها سعی می کنند به دفاع هوایی و فرودگاه ها حمله کنند. خنثی کردن پدافند هوایی اوکراین قبل از حمله زمینی و قبل از تلاش روسیه برای تسلط بر حریم هوایی اوکراین با جت های جنگنده. این کار توسط ایالات متحده در سال 1991 و همچنین در سال 2003 در عراق انجام شد.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه ممکن است از وقایع دهه 1990 درس گرفته باشد، اما او همچنین می خواهد از روش جدید جنگ روسیه استفاده کند. این یک جنگ شکست ناپذیر است که روسیه در دهه 1990 در چچن با آن روبرو شد. این جنگ همچنین مبتنی بر موفقیت روسیه علیه گرجستان در سال 2008 و در سوریه پس از سال 2015 است.

00(153) خبر اولیه

افول هژمونی جهانی آمریکا و ظهور روسیه احیا شده

در بخشی دیگر از این گزارش آمده است: همزمان با افول هژمونی جهانی آمریکا، روسیه احیا شده ای ظهور کرده است که یگان های مدرن آن علاوه بر نیروهایی که در مناطقی مانند سوریه خدمت کرده اند، تعداد زیادی از نیروهای مدرن و حرفه ای را شامل می شود. . برای مثال نیروهای ویژه روسیه به سوریه اعزام شده اند. یگان های نیروی دریایی، پدافند هوایی و هوانیروز حضور داشتند. نیروی هوایی روسیه نیز بارها در تمرینات نظامی مشترک با بلاروس شرکت کرده است.

  تاریخ تند خاتمی به نامه چهار مرجع تقلید

در میان نیروهای صف‌بندی شده علیه اوکراین، لشکرهای تامان و کانتمیر هستند که بنا به گزارش‌ها اخیراً در دولبینو در حدود 30 کیلومتری مرز اوکراین مستقر شده‌اند. این دو واحد قدرتمند هستند که به عنوان بخشی از فشار زره به اوکراین فرستاده می شوند. در میان 150000 سربازی که روسیه به اوکراین فرستاده است، تعدادی دیگر نیز وجود دارند. پیشنهاد کلی این است که پوتین در دو دهه گذشته نیروهای مسلح روسیه را بهبود بخشیده است.

0(95) خبر اولیه

جنگ سوریه محل آزمایش فناوری های جدید روسیه است

جنگ در سوریه به عنوان یک میدان آزمایشی برای فناوری جدید روسیه و بهبود نیروهای هوایی و موشکی آن تلقی می شد. روسیه نیز اخیرا شاهد درگیری هایی مانند شکست ارمنستان از آذربایجان با کمک هواپیماهای بدون سرنشین و نیروی هوایی بوده است. مسکو توجه زیادی به این رویدادها داشت.

هدف پوتین کشف روش جدید جنگ روسیه است. این جنگ به تجربه تاریخی روسیه در توپخانه و سایر نیروها و همچنین ملاحظات و روش های آموخته شده از موفقیت های چچن، گرجستان، سوریه و جاهای دیگر متکی خواهد بود.

انجمن خاورمیانه در پایان گفت: این جنگ همچنین از شکست های دهه 1990 و موفقیت ها و شکست های آمریکا و ناتو در بسیاری از درگیری های اخیر درس خواهد گرفت. پوتین می خواهد ثابت کند که سرمایه گذاری او در ارتش نتیجه داده است. او بارها گفته است که این سرمایه گذاری ضروری است. اکنون جهان باید منتظر بماند و ببیند که آیا ارتش روسیه می تواند نیروهای دفاعی اوکراین را شکست دهد یا به چالش کشیده شود.

  تشدید بحران غذایی، غفلت حاکمان عرب را تحت الشعاع قرار می دهد

دیدگاهتان را بنویسید