پوتین خواستار کاهش قیمت خودروهای روسی شد

16096 خبر اولیه

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه روز چهارشنبه از دولت روسیه خواست تا قیمت خودرو را کنترل کند زیرا یکی از مدیران صنعت گفت تحریم‌های غرب می‌تواند فروش سالانه را برای اولین بار از زمان ثبت رکورد به زیر یک میلیون برساند.

ماکسیم سوکولوف، مدیر اجرایی اتوواز روسیه، گفت که فروش خودرو در سال جاری تاکنون بیش از 60 درصد کاهش یافته است و ممکن است به کمتر از یک چهارم میزان یک دهه قبل برسد. بخشی از کاهش امسال به دلیل خروج خودروسازان خارجی مانند رنو و مرسدس بنز و کاهش تقاضا به دلیل درگیری در اوکراین است.

البته بسیاری از موارد نیز به دلیل پایین آمدن سطح زندگی و افزایش قیمت ها و همچنین مشکل تامین قطعات خارجی پس از اعمال تحریم های کشورهای غربی در واکنش به عملیات نظامی روسیه در اوکراین است.

به گزارش رویترز، پوتین در صحبت با مقامات ارشد اذعان کرد که وضعیت ایده آل نیست و از دولت خواست تا روی مقرون به صرفه تر کردن خودروها تمرکز کند و به گفته رویترز، قیمت ها به طور ناعادلانه افزایش یافته است.

و افزود: توجه را به لزوم کنترل دائمی قیمت ها جلب می کنم تا با این سختی ها که همه می دانیم از جمله تدارکات، از خودرو سوء استفاده نکند و قیمت ها را بی دلیل افزایش ندهد.

منبع: yjc

پایان/

  یک سرباز 250 تا 600 میلیون تنی بخر! / آیا استکل به تبعیض بین دست اندرکاران رای می دهد؟

دیدگاهتان را بنویسید