پوشش کمپین باخمن 22 در رسانه های جهان

همزمان با آغاز راهپیمایی مردمی به مناسبت چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در شهرهای مختلف ایران، رسانه های عربی به پوشش این مراسم پرداختند.

به گزارش رجانی به نقل از فارس، خبرنگاران خارجی در شهرهای مختلف ایران حضور داشته اند و راهپیمایی 22 باخمن امسال را در رسانه های منطقه و جهان پوشش داده اند.

خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داد: به دلیل شیوع ویروس کرونا برای دومین سال متوالی، هزاران خودرو و موتورسیکلت روز جمعه به مناسبت چهل و سومین سالگرد انقلاب 1979 ایران راهپیمایی کردند.

این خبرگزاری گفت: «در تهران، پایتخت ایران، مردم از چند نقطه شهر به سمت میدان آزادی، محل سخنرانی رئیس جمهور ایران، راهپیمایی کردند. جمعیت با در دست داشتن پرچم ایران، شعارهای مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل سر دادند و ظهور و اخراج شاه تحت حمایت غرب و به قدرت رسیدن رهبران اسلامی را جشن گرفتند.

آسوشیتدپرس افزود: جشن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران در حالی برگزار می شود که مذاکرات بین تهران و قدرت های جهانی برای احیای برجام در وین در جریان است. دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا در سال ۲۰۱۸ از این توافق خارج شد و تحریم‌ها علیه ایران را بازگرداند، در حالی که تهران با کاهش تدریجی تعهدات خود پاسخ داد.

14001122000939 Test NewPhotoFree خبر اولیه

به گزارش خبرگزاری آناتولی ترکیه، از سوی دیگر، به مناسبت سالگرد انقلاب اسلامی، مردم تهران بامداد روز جمعه در سالگرد انقلاب اسلامی به سمت میدان آزادی راهپیمایی کردند و پرچم های سه رنگ را از شیشه خودروهای خود بیرون آوردند. .

  انتصاب ویژه در وزارت اقتصاد

تمام راه های منتهی به میدان آزادی مملو از ماشین و موتورسیکلت بود و سرودها و شعارهای انقلابی در خیابان ها طنین انداز بود.

آناتولی افزود که راهپیمایی های مشابهی در شهرها و شهرستان های ایران از جمله اصفهان، همدان، تبریز، مشهد و قم برگزار شده است. به گزارش این خبرگزاری، پنجشنبه شب، شب پیروزی انقلاب اسلامی ایران، آسمان شهرهای مختلف مانند سال های گذشته نورانی شد.

خبرگزاری فرانسه همچنین گزارش داد که مردم ایران در سالگرد انقلاب اسلامی «پشت فرمان خودرو» راهپیمایی کرده اند. بر اساس این گزارش، برخی از شرکت کنندگان در این جشن مانند سال های گذشته با پای پیاده به خیابان ها آمدند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، با وجود سردی هوا، مردم سوار بر موتورسیکلت و دوچرخه به میدان نمادین آزادی رسیدند. برخی خودروهای خود را سبز، سفید و قرمز کردند و شعارهایی مانند مرگ بر آمریکا، تا آخر می ایستیم و تسلیم نخواهیم شد از شیشه ماشین ها در خیابان ها طنین انداز شد. پرچم های آمریکا در آن سوی خیابان روشن شد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، شرکت کنندگان در این راهپیمایی که در شهرهای مختلف ایران برگزار شد، از آیت الله سید علی خامنه ای رهبر معظم انقلاب و آیت الله سید روح الله خمینی بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران و همچنین سردار شهید عکس گرفتند. قاسم سلیمانی «در دست بودند.

14001122000936 Test NewPhotoFree خبر اولیه

رویترز با اشاره به سالگرد انقلاب شکوهمند ایران نوشت: امید ما به شرق، غرب، شمال و جنوب کشورمان است و هرگز به وین و نیویورک امید نخواهیم داشت.

علاوه بر رسانه های انگلیسی زبان، خبرنگاران رسانه های عربی نیز راهپیمایی امسال را پوشش دادند. خبرنگار شبکه لبنانی «المیادین» در خیابان های تهران گزارش داد که مردم ایران با وجود شیوع ویروس کرونا در راهپیمایی 22 بخمن با موتورسیکلت و خودروهای خود شرکت کردند. بخش عربی خبرگزاری روسی اسپوتنیک و شبکه قطری الجزیره مبشر نیز از راهپیمایی خودروها در تهران خبر دادند.

  وزارت صمت بازار خودرو را شکنجه می کند

خبرنگار شبکه لبنانی «المیادین» در خیابان های تهران گزارش داد که مردم ایران با وجود شیوع ویروس کرونا در راهپیمایی 22 بخمن با موتورسیکلت و خودروهای خود شرکت کردند.

بخش عربی خبرگزاری روسی اسپوتنیک همزمان با راهپیمایی در تهران با انتشار فیلمی از کاروان راهپیمایی و چند عکس از حضور مردم در این جشن نوشت: انقلاب اسلامی ایران.

14001122000420 Test NewPhotoFree خبر اولیه
14001122000421 Test NewPhotoFree خبر اولیه

شبکه قطری الجزیره مبشر در خیابان های تهران نوشت: جشن چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در خیابان های تهران.

14001122000503 Test NewPhotoFree خبر اولیه

دیدگاهتان را بنویسید