پیام تسلیت مقامات لشکری ​​و کشوری درگذشت رستم قاسمی

گروه سیاسی رجانیوز:مرحوم قاسمی وزیر سابق راه و شهرسازی صبح امروز – پنجشنبه 26 آبان – پس از یک دوره بیماری درگذشت.

محمدباقر کلیباف، رئیس شورای اسلامی شهر وی در پیام خود از مرحوم قاسمی به عنوان خادمی مؤمن و مدیر توانمند نظام و انقلاب و یادگار دوران دفاع مقدس یاد کرد و نوشت: وی از رزمندگان کوشا و سرافراز در دوران دفاع مقدس و پس از آن بود. در بسیاری از زمینه ها از جمله سپاه قدس. قرارگاه سازندگی سپاه، نوح نبی(ص) و قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) و وزارت نفت، راه و شهرسازی خدمات بزرگ و تلاش های بی شماری را برای ایفای تعهد خالصانه خود به کشور و ملت و علیرغم وخامت اوضاع انجام داده اند. با وجود تشدید بیماری تا آخرین لحظه بر عهد خود ماندند و ثابت کردند که بدون شک خدمات و تلاش های این مدیر دلسوز در خزانه افتخارات کشور باقی خواهد ماند.

محمد محبر، معاون اول رئیس جمهور وی همچنین درگذشت مرحوم قاسمی را تسلیت گفت و تاکید کرد: درگذشت مرحوم مهندس رستم قاسمی از مسئولان دولت سیزدهم و یادگار دوران دفاع مقدس خبر تلخ و ناراحت کننده ای بود.

وی از وزیر سابق راه و شهرسازی به عنوان فردی پرتلاش و مدیری توانمند یاد کرد و خاطرنشان کرد: بدون شک خدمات طولانی مدت وی در یاد و خاطره مردم ایران اسلامی به یادگار خواهد ماند. از خداوند متعال برای ایشان اجر و مغفرت و برای بازماندگان صبر و شکیبایی مسئلت دارم.

سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح وی همچنین در پیامی با یادآوری اینکه وزیر اسبق راه و شهرسازی از فرماندهان برجسته دژهای هشت سال دفاع مقدس بود، نوشت: بی شک تلاش های ارزشمند و کم نظیر این فرمانده مخلص و مؤمن در دفاع مقدس. و جنگ نابرابر استکبار جهانی علیه ملت ایران و سپس در سنگرهای دیگر دفاع از آرمان های دینی، انقلابی و ملی این سرزمین و عرصه سازندگی کشور از جمله در نیروی دریایی سپاه، حساس و خطرناک است. فرماندهی قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء (ص)، نقش‌های ارزنده در جبهه مقاومت اسلامی، تلاش برای خنثی‌سازی آثار و پیامدهای تحریم.

  امنیت روانی، نیاز به مشارکت رسانه ای

و جنگ اقتصادی دشمن با ملت ایران و همراهی و یاری دولت محترم در مدیریت وزارتخانه های نفت و راه و شهرسازی در لوح افتخار آن مرحوم ثبت شده و جاودانه و در صحنه های باشکوه خواهد بود. آینده ی میهن عزیزمان روحیه ای برای مدافعان انقلاب و خدمتگزاران ایران اسلامی خواهد بود.

حسین امیرعبدالخیان وزیر امور خارجه کشورمان وی همچنین در پیام خود درباره رستم قاسمی نوشته است: «او مردی بود با مزارع سنگین و با وجود بیماری تا آخرین روزهای عمرش صبورانه و مجدانه در خدمت مردم ایستاد. علاوه بر آخرین مسئولیت وی به عنوان وزیر راه و شهرسازی و پیش از این در وزارت نفت، تلاش های مجاهدانه وی در سال های دفاع مقدس و کسب افتخار جانبازی در آن، تلاش های وی در سازندگی و توسعه ایستادگی جبهه کشور در مقابل تحریم های ظالمانه دشمنان علیه ملت ایران و رهبری ایشان در حمایت از جبهه مقاومت در برابر نظام استعماری تنها گوشه ای از برگ زرین کتاب زندگی این پرتلاش بود. ژنرال کشور

مهندس رستم قاسمی وزیر سابق راه و شهرسازی و از یادگاران دوران دفاع مقدس پس از مدتی تحمل بیماری دار فانی را وداع گفت و در روز شهادت حضرت زهرا (س) به یاران شهیدش پیوست.

سال گذشته و چند ماه پس از انتخاب مهندس قاسمی به وزارت، علائم بیماری در وی نمایان شد اما تا زمان شروع درمان با تمام وجود به وظایف خود عمل کرد و حدود دو ماه پیش بیماری وی تشدید شد.

وی از رئیس جمهور خواست با استعفای خود موافقت کند و پس از موافقت رئیس جمهور با استعفا بلافاصله وارد روند درمانی جدی شد. پیشرفت سرطان به حدی بود که علاج آن ظاهر نشد و بالاخره امروز خانواده و همه دوستان و همرزمانش در غم از دست دادن او عزادار شدند.

  مواد غذایی در انبارهای بندری غیرقابل استفاده شده است

سوابق خدمت مهندس قاسمی چه در دوران وزارت راه و شهرسازی و چه در مسئولیت های قبلی در وزارت نفت، قرارگاه حاتم الانبیاء و حمایت از مقاومت سرافراز، کارنامه درخشان و منشا خواهد بود. افتخار این عنصر خدمتگزار، مردم مدار و ولایی در دنیا و آخرت.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید