پیام سخنگوی وزارت امنیت درباره کشوری که خودروهایش به ایران وارد می شود!

14829 خبر اولیه

به گزارش تحریریه، وزارت حریم خصوصی در دوران سیدرضا فاطمی امین سلطان وعده ها شده و بدون توجه به سرنوشت وعده قبلی مشغول دادن وعده های جدید است. در آخرین مثال؛ امید کلیباف مشاور وزیر و سخنگوی وزارت امنیت در نشستی خبری از عملکرد یک ساله دولت و وزارت حراست خبر داد که تعجب رسانه های مستقل را برانگیخت. این تولید کننده فرش گفت:

 1. در بخش تجارت خارجی به ویژه در بخش صادرات حدود 27.3 درصد رشد داشته ایم و از ابتدای مردادماه صادرات ما به 51 میلیارد و 500 میلیون دلار رسیده است.(برای صادرات کاهش وزن صادرات وجود دارد اما افزایش مقدار به دلیل افزایش قیمت های جهانی است.)
 2. صادرات خدمات فنی و مهندسی در بهار امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته 4 برابر شد که نشان از قوت معضل دانش در کشور دارد.(سند ارائه نشده است و فقط یک شکایت است.)
 3. رشد بخش صنعت در سال 1400 و بر اساس آمار بانک مرکزی 6 درصد بوده است وی ادامه داد: در حالی که در چهار ماهه سال 1401 رشد بخش معدن 5 درصد بوده است.(مقایسه رشد صنعت با رشد معدن در 2 سال مختلف فقط از سوی مدیران دولتی می آید و بس! قوانین سکوت باعث شد رشد معدن در سال گذشته منفی شود زیرا با قوانین موجود نمی توانند معادن را ارتقا دهند.)
 4. در بخش خودرو تولید یک میلیون و 600 هزار خودرو هدف گذاری شده است که 750 هزار خودرو برای ایران خودرو، 650 هزار خودرو برای سایپا و مابقی از سوی شرکت های خصوصی تولید می شود که برای این منظور وجود دارد.(وضعیت خودرو در سال گذشته بدتر از همه سال های بد گذشته است.)
 5. شاخص های کیفی در خودروسازان می توانند این تاخیر را با اصلاح خطوط تولید و به صفر رساندن خودروهای معیوب جبران کنند.(هیچ مدرکی دال بر بهبود کیفیت خودروها وجود ندارد و پلیس این ادعاها را رد کرده است.)
 6. با افزایش تولید، 50 درصد از فروش خودروهای ما از قرعه کشی خارج شده و همین امر باعث کاهش قیمت ها در بازار شده است.(افت قیمت به دلیل کاهش قیمت دلار است و ربطی به وزارت حریم خصوصی ندارد که دلالان را مقصر افزایش قیمت می دانند و به فکر ارزان شدن غرور خود هستند).
 7. واردات ماشین آلات معدنی در سه ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود 93 درصد رشد داشته است.(وزارت حریم خصوصی باید جزئیات را منتشر کند.)
 8. تحریم ها هزینه های تولید را 25 درصد افزایش می دهد و رفع تحریم ها می تواند هزینه های تولید را تا 25 درصد کاهش دهد.(مبنای این محاسبات چیست؟)
 9. برخی مسئولان مشتاق انتقاد از کیفیت خودروسازان هستند. باید در نظر داشت که ارتقای کیفیت خودرو بحثی است که زمان بر است.(ظاهرا مردم به خودروسازان و وزارت امنیت بدهکار هستند، اما با روش فعلی تا 10 سال آینده هیچ اتفاقی نخواهد افتاد.)
 10. تمامی مراحل واردات خودرو به پایان رسیده و به زودی شاهد واردات خودروهای اقتصادی برای دهک های کم درآمد خواهیم بود. حداقل قیمت 10 هزار دلار و سقف 20 هزار دلار برای واردات خودرو تعیین شده است.(بر چه اساسی واردات باید در بازه قیمتی 10 تا 20 هزار دلار باشد؟)
 11. مذاکرات واردات با خودروسازانی مانند تویوتا ژاپن و همچنین خودروسازان آلمانی، چینی و هندی انجام شده است. این است که از نظر ایمنی از خودروهای ایرانی پایین تر هستند و با مردم ایران برابری نمی کنند. جریان و با چه منافعی پشت پرده واردات خودرو از هند است؟)
  تاکید رئیس جمهور بر تجارت آزاد با اعضای پیمان شانگهای

تمامی بازی های MoS در سال گذشته برای واردات خودرو از هند طراحی شده اند که به زودی در ابعاد جامع تری منتشر خواهند شد.

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید