پیام ویژه رهبر کره شمالی به پوتین

رئیس جمهور کره شمالی در پیام تبریکی به رئیس جمهور روسیه به مناسبت عید ملی این کشور حمایت کامل خود را از روسیه اعلام کرد.

به گزارش رجانیوس، کیم جونگ اون رئیس جمهور کره شمالی روز یکشنبه در نامه ای به مناسبت تعطیلات ملی روسیه “حمایت کامل” خود را از ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه اعلام کرد.

خبرگزاری دولتی کره شمالی کوبا گزارش داد، کیم جونگ اون، رئیس جمهور کره شمالی بدون اشاره مستقیم به جنگ اوکراین، پیام تبریکی به پوتین و مردم روسیه ارسال کرده است.

رئیس جمهور کره شمالی در این نامه گفت: «مردم روسیه در دستیابی به هدف عادلانه که حفاظت از عزت و امنیت کشورشان و حق توسعه آن است و در عین حال تحمل انواع چالش ها و مشکلات تحت رهبری رئیس جمهور، گام های بلندی برداشته اند». .

کیم بر “تاریخ طولانی و سنت دوستی و حسن همجواری” بین دو کشور تاکید کرد و متعهد شد که آنها را در راستای خواسته های دوران مدرن و آرمان های مردم هر دو کشور گسترش دهد.

وی با تاکید بر اینکه روابط مسکو و پیونگ یانگ پس از نشست دوجانبه در سال 2019 وارد مرحله جدیدی می شود، ابراز امیدواری کرد که همکاری های راهبردی و تاکتیکی دو کشور در آینده نزدیک تر شود.

این دو رهبر در آوریل 2019 در ولادی وستوک روسیه، اندکی پس از دومین دیدار دوجانبه کیم و دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا در هانوی برای گفتگو در مورد خلع سلاح شبه جزیره کره با یکدیگر دیدار کردند.

  همکاری غول پیکر در صنعت خودرو با یک خودروساز هندی

مذاکرات بین واشنگتن و پیونگ یانگ پس از شکست نشست سران متوقف شد و تنش ها در شبه جزیره به دلیل آزمایش های موشکی مکرر کره شمالی و واکنش های متحدان افزایش یافت.

اخیرا سین هونگچول سفیر کره شمالی در مسکو گفت که پیونگ یانگ می خواهد همکاری با روسیه را برای مقابله با تلاش های آمریکا برای بی ثبات کردن شرق آسیا افزایش دهد.

شان در مصاحبه با تاس گفت تا زمانی که نیروهای آمریکایی از منطقه خارج نشوند، صلح در شبه جزیره کره حاصل نمی شود و تاکید کرد که واشنگتن مسئول بی ثباتی و تنش ها در شرق آسیا است.

وی توضیح داد: تمرینات [آمریکا و کره جنوبی]آمادگی برای جنگ را تمرین کنید [با کره شمالی] و ثابت می کند که ایالات متحده مسئول بی ثباتی اوضاع است. ما می خواهیم همکاری بین کره شمالی و روسیه را برای مقابله با این تهدید مشترک آمریکا افزایش دهیم.»

ارتش کره جنوبی بعدازظهر یکشنبه به وقت تهران در حادثه ای مربوط به سئول و پیونگ یانگ اعلام کرد که کره شمالی روز یکشنبه توپخانه ای شلیک کرده است.

به گزارش یونهاپ، ستاد مشترک ارتش کره جنوبی گفت که “چند مسیر” را شناسایی کرده است که گمان می رود از حدود ساعت 8:07 صبح تا 11:03 صبح به وقت محلی گلوله باران شده است.

دیدگاهتان را بنویسید