پیروزی سال 2000 به سناریوی «اسرائیل بزرگ» پایان داد/ ما در محور مقاومت می مانیم/ امام خمینی (ره) الگوی نیروهای حزب الله است.

گروه بین الملل-رجانیوز: سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان شامگاه دوشنبه به وقت بیروت پس از پایان جشن دیدنی چهلمین سالگرد حزب الله که در حومه بیروت برگزار شد، سخنرانی کرد.

دبیرکل حزب الله در ابتدای سخنان خود با تبریک چهلمین سالگرد تشکیل حزب الله، امام خمینی (ره) را بزرگترین مشوق حزب الله در عصر معاصر دانست و بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران را الگوی حزب الله دانست. نیروهای حزب الله و اینکه حزب الله از شخصیت او پیروی می کند.

دبیرکل حزب الله لبنان با اشاره به آزادسازی جنوب لبنان و پیروزی بر رژیم صهیونیستی در سال 2000 گفت: پیروزی سال 2000 به پروژه «اسرائیل بزرگ» پایان داد و اسطوره «ارتش شکست ناپذیر» را در هم شکست.

وی همچنین با اشاره به پیروزی حزب الله در جنگ 33 روزه لبنان علیه رژیم اشغالگر، پیروزی سال 2006 (جنگ 33 روزه) را نیز یکی از مهمترین دستاوردهای مقاومت در تاریخ حزب الله اعلام کرد.

نصرالله تصریح کرد: از جمله نتایج جنگ 33 روزه تغییر معادله درگیری با دشمن صهیونیستی و کنار گذاشتن پروژه «خاورمیانه بزرگ» پیشنهادی کاندولیزا رایس بود.

دبیرکل حزب الله لبنان ادامه داد: آخرین دستاورد مقاومت در جنگ 33 روزه ورود مقاومت به خط احیای حقوق نفت و گاز لبنان بود.

وی تصریح کرد: هیچ کس تصور نمی کند که کارزارهای تبلیغاتی، استدلال های تبلیغاتی، توهین ها و دروغ پردازی ها علیه حزب الله می تواند عزم مقاومت را تضعیف کند.

نصرالله افزود: ما همراه با پیشرفت تسلیحات و فناوری به سمت توسعه زیرساخت ها و توان نظامی پیش می رویم.

  فوری فروش نقدی ایران خودرو بدون قرعه کشی

دبیرکل حزب الله لبنان افزود: معادله ارتش، مردم و مقاومت چه در بیانیه وزیر آمده باشد چه نباشد معادله ثابت شده است. تلاش برای آزادسازی بقیه مناطق اشغالی لبنان یک مسئولیت ملی است.

نصرالله گفت: یکی از وظایف ما در آینده ایجاد معادلات بازدارندگی برای حفاظت از سرزمین، مردم و ثروت لبنان است.

وی تاکید کرد: تهدیدهای اسرائیل در خصوص تعیین مرزهای دریایی بی فایده است. تصمیم و رویکرد ما روشن است و منتظر روزهای آینده هستیم تا بر اساس آنچه در آینده اتفاق می افتد عمل کنیم.

دبیرکل حزب الله لبنان در بخشی دیگر از سخنان خود به موضوع فلسطین اشاره کرد و گفت: مسئله فلسطین جزو دین، فرهنگ، شرف، آبرو و اقتدار امت اسلامی است و جایی برای عقب نشینی وجود ندارد. یا بی طرفی

نصرالله خاطرنشان کرد: راهبرد اصلی ما در قبال فلسطین تکیه بر انقلاب فلسطین و مخالفت آنها با عادی سازی روابط با دشمن صهیونیستی است.

وی همچنین سوریه را پایگاه محور مقاومت خواند و گفت: سوریه پایگاه محور مقاومت، جبهه استقامت و تسلیم نشدن در مقابل شروط اسرائیل است.

رهبر مقاومت لبنان تاکید کرد: روز به روز بیشتر و بیشتر به درستی تصمیم خود برای رفتن به سوریه متقاعد می شویم.

سید حسن نصرالله افزود: اگر سوریه با موج جدیدی از درگیری و تروریسم مواجه شود، از رفتن به سوریه و حضور در جبهه های نبرد تردید نخواهیم کرد.

سید نصرالله تصریح کرد: در محور مقاومت می مانیم و به عنوان محور قدرت برای مقابله با پروژه های سلطه طلبانه و پاسداری از مقدسات بر این محور تکیه می کنیم.

  اختتامیه دومین جایزه ادبی «شهید اندرسگو» برگزار می شود.

دبیرکل حزب الله لبنان ادامه داد: ما در توسعه روابط لبنان به ویژه با کشورهای حوزه خلیج فارس مشکلی نداشته ایم، اما برخی می خواهند لبنان را به یک دست نشانده تبدیل کنند و این چیزی است که ما قبول نداریم.

سید حسن نصرالله تاکید کرد: ما به جنگ داخلی یا درگیری های فرقه ای کشیده نشده ایم و نخواهیم شد.

وی با اشاره به اینکه برخی به دنبال ایجاد اختلاف بین مقاومت و ارتش لبنان هستند، تاکید کرد: آمریکا تلاش می کند حزب الله را با ارتش و نیروهای امنیتی لبنان درگیر کند و این پروژه همیشگی و اعلام شده آمریکاست. .

دبیرکل حزب الله تصریح کرد: برنامه اصلی ما در مرحله بعدی همکاری با گروه های مختلف سیاسی لبنان برای ساختن کشوری قوی و عادل است.

وی با بیان اینکه «سطح مداخله سفارت آمریکا در دوره گذشته بیش از هر زمان دیگری است»، افزود: ما به دنبال کشوری واقعا مستقل هستیم که تابع سفارت آمریکا یا هیچ سفارتخانه و قدرت خارجی دیگری نباشد. “

نصرالله در پایان گفت: از طرف شما باید از جمهوری اسلامی ایران و رهبر معظم انقلاب اسلامی که از همان روز اول حتی در زمان حیات امام خمینی (ره) ما را حمایت کردند، تشکر کنیم. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای همواره توجه ویژه‌ای به حزب‌الله داشته‌اند و باید از ایشان تشکر کرد که در این ۴۰ سال، ۱۰ سال در دوران امامت و ۳۰ سال رهبری انقلاب اسلامی، لحظه‌ای از ما غفلت نکردند.

وی همچنین گفت: باید از دوستان عزیزمان از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تشکر و قدردانی کنیم که از ابتدا آمدند و در کنار ما بودند و در اردوهای آموزشی تجربیات خود را به ما منتقل کردند و روحیه رزمندگی و شهادت طلبی را به ما آموختند.

  بیانیه مسئولیت مهم در قبال صحت محتوای اظهارنامه ارسالی

دیدگاهتان را بنویسید