پیش‌بینی ورشکستگی 500000 کسب‌وکار کوچک در بریتانیا طی چند هفته آینده

13275 خبر اولیه

مارتین مک تیگ، رئیس فدراسیون کسب و کارهای کوچک بریتانیا (FSB)، هشدار داده است که در صورت عدم توزیع فوری بسته جدید کمک های دولتی، حدود 500000 کسب و کار کوچک در بریتانیا ظرف چند هفته ورشکست خواهند شد.

مک تگ به برنامه امروز بی بی سی 4 گفت: «ما هیچ مشکلی با نحوه رسیدگی وزیر دارایی به نیازهای مصرف کننده نداریم.

او گفت: «اما هنوز یک مشکل بزرگ در مورد مشاغل کوچک وجود دارد.

وی افزود: آنها با تورم دو برابری قیمت تمام شده تولید خود مواجه هستند و این یک بمب ساعتی است. به معنای واقعی کلمه فقط چند هفته طول می کشد تا پول آنها تمام شود، به این معنی که صدها هزار شرکت و بسیاری از مردم شغل خود را از دست می دهند.

مک تیگ همچنین به آخرین آمار منتشر شده توسط اداره ملی آمار بریتانیا اشاره می کند که نشان می دهد 40 درصد یا دو میلیون کسب و کار کوچک در این کشور کمتر از سه ماه پول نقد دارند.

به گفته رئیس فدراسیون کسب و کارهای کوچک بریتانیا، حدود 10 درصد یا 200 هزار نفر از این دو میلیون نفر با «مشکلات جدی» دست و پنجه نرم می کنند، در حالی که 300 هزار نفر دیگر «فقط چند هفته تا ورشکستگی» فاصله دارند.

بر اساس گزارشی در آوریل، تورم قیمت مصرف کننده در بریتانیا به 9 درصد رسید، بالاترین سطح از سال 1982، و به ناچار با پرش به صورت حساب های انرژی و شکستن قیمت بنزین، هزینه ها را افزایش داد.

بانک مرکزی انگلیس پیش بینی کرده است که تورم تا پایان سال جاری به حداکثر 10 درصد خواهد رسید.

  گران ترین صف در جهان - بررسی رسانه های تحریریه

کسب‌وکارها همچنین با چالش افزایش هزینه‌ها مواجه هستند، زیرا قیمت مواد اولیه کارخانه‌ها در سال گذشته 18.6 درصد افزایش یافته است که بالاترین رقم است. شرکت ها به دلیل فشارهای تورمی مجبور به افزایش قیمت شدند.

منبع: تسنیم

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید