پیشرفت 85 درصدی در ساخت اولین پالایشگاه زیستی در ایران

به گزارش رجانیوس، معاون وزیر صمت گفت: اولین پالایشگاه بیواتانول کشور در کرمانشاه که بزرگترین واحد در نوع خود در منطقه است با پیشرفت ۸۵ درصدی رو به اتمام است.

علی نبوی گفت: علیرغم مشکلات ناشی از تحریم ها، سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران با استفاده از توان مهندسان و سازندگان داخلی در حال نهایی کردن این طرح ملی است. ایران (ایدرو).

مدیرعامل ایدرو افزود: پیش بینی می شود در ادامه روند اجرای این پروژه، ساخت، نصب، آزمایش و راه اندازی این پالایشگاه زیستی مهم در سال جاری به پایان برسد و طبق برنامه ریزی ها وارد زنجیره تولید شود. “

به گفته نبوی، ارزش روزانه کل سرمایه گذاری ریالی و ارزی برای تکمیل و راه اندازی سوخت سبز در زاگرس معادل 12 هزار میلیارد ریال است که اشتغال مستقیم بیش از 200 نفر را در پی خواهد داشت.

معاون وزیر صمت با اشاره به اینکه پروژه پالایشگاه بیواتانول یکی از پروژه های ایدرو در مساحت های کوچکتر است، گفت: با راه اندازی این پالایشگاه زیستی و تولید 66 میلیون لیتر الکل برای سوخت غلات در سال صرفه جویی بیشتری می شود. بیش از 65 میلیون دلار.

مدیرعامل ایدرو افزود: با استفاده از این طرح سالانه 66 هزار تن آرد تخمیری باقی مانده از تولید الکل قابل احتراق به عنوان محصول جانبی تولید می شود که هم اکنون به عنوان علوفه ارزشمند دام وارد کشور می شود.

بر اساس این گزارش، بیواتانول به عنوان یک محصول خالص برای حفاظت از محیط زیست جایگزین افزودنی های شیمیایی در بنزین می شود که آلودگی آن را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.

  عدم قطعیت بودجه عامل اصلی آشفتگی بازار است

دیدگاهتان را بنویسید