پیشنهاد پوتین برای حل بحران اقتصادی جهانی

به گزارش راشا تودی، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در چهاردهمین اجلاس بریکس گفت که تلاش های خودخواهانه غرب برای سرزنش جهان به خاطر اشتباهاتش منجر به بحران اقتصادی جهانی شده است.

پوتین که جو بایدن را متهم به مقصر دانستن پوتین کرد، افزود: تنها با همکاری صمیمانه و سودمند دوجانبه می توان راهی برای خروج از این وضعیت بحرانی که به دلیل اقدامات بی پروا و خودخواهانه برخی کشورها گریبانگیر اقتصاد جهان شده است، پیدا کرد.

پوتین راهی برای خروج از بحران اقتصادی جهانی ارائه می دهد

رئیس جمهور روسیه تاکید کرد که امروز رهبری کشورهای بریکس برای ایجاد یک سیاست متحد کننده برای تشکیل یک نظام واقعاً چند قطبی روابط بین دولتی مورد نیاز است. نظامی که باید بر اساس هنجارهای پذیرفته شده عمومی، قوانین بین المللی و اصول کلیدی منشور سازمان ملل متحد باشد.

به گفته پوتین، کشورهای بریکس (برزیل، روسیه، هند، چین و آفریقای جنوبی) دارای پتانسیل های سیاسی، اقتصادی، علمی، فناوری و انسانی زیادی هستند و نفوذ آنها در صحنه جهانی هر سال در حال افزایش است.

پوتین وعده داده است که روسیه آماده است به تعمیق همکاری های چندجانبه با همه شرکا به ویژه در برجام ادامه دهد تا به تقویت نقش خود در روابط بین المللی کمک کند.

پایان /

  تزریق هفتمین دوز واکسن تاج

دیدگاهتان را بنویسید