پیش بینی حضور 5 میلیون زائر ایرانی در اربعین

سخنگوی کمیته شوراهای شورای اسلامی از گزارش پلیس و هلال احمر از مراسم اربعین به این شورا خبر داد و گفت: پیش بینی می شود حدود 4 تا 5 میلیون زائر از مرزهای مهران و ایلام حضور پیدا کنند. مراسم اربعین امسال

به گزارش رجانیوز به نقل از فارس، علی حدادی سخنگوی کمیسیون داخلی و شوراها مجلس در تشریح جلسه این کمیسیون گفت: دستور کار امروز کمیسیون شوراها بررسی گزارش اقدامات و برنامه ها بود. دستگاه های اجرایی در خصوص راهپیمایی اربعین 1401 که رئیس و اعضای ستاد اربعین کشور در این کمیته حضور یافتند و گزارش جامع و کاملی را ارائه کردند.

وی ادامه داد: برنامه ریزی های لازم برای حضور زائران ایرانی در مراسم اربعین در حوزه های مختلف از جمله بحث حمل و نقل و تردد زائران انجام شده است. در سال 2018 حدود 3 میلیون زائر در مراسم اربعین حسینی حضور داشتند و امسال نیز حدود 4 تا 5 میلیون زائر از مرزهای مهران و ایلام به عتبات عالیات عراق مشرف می شوند.

سخنگوی کمیته شوراها درباره گزارش های ارائه شده در جلسه امروز گفت: پلیس گزارشی از اقدامات انجام شده برای تامین امنیت و امور مربوط به گذرنامه زائران ارائه کرد. هلال احمر نیز گزارشی از آمادگی استقرار مرزی ارائه کرد و مشکلات درمانی تمامی زائران در مرز باید توسط هلال احمر به صورت رایگان رسیدگی شود.

حدادی بیان کرد: جمع بندی این بود که شرایط برای حضور زائران حسینی در پایانه های مرزی و مبادی ورودی-خروجی در حمل و نقل ریلی، زمینی و هوایی مهیا باشد. ستاد اربعین اقدامات خوبی انجام داده و تمهیدات لازم را برای خدمات رسانی به زائران اربعین حسینی فراهم کرده است.

  وزارت صمت واردات خودروهای با کیفیت را ممنوع کرد

وی از حضور وزیر کشور در جلسه امروز کمیته برای پاسخگویی به سوالات تعدادی از نمایندگان خبر داد. انشالله حضور بعدی ایشان در کمیته به زودی مشخص خواهد شد.

سخنگوی کمیسیون اتحاد جماهیر شوروی ادامه داد: تعدادی از نمایندگان مردم در حضور معاونان وزیر امور داخله پاسخ سوالات خود را دریافت کردند و قانع شدند که در نتیجه سوالات خود را پس گرفتند. هنوز خلاصه ای نداریم که نمایندگان مردم که سوالات خود را از وزیر کشور پس نگرفته اند، در مورد چه سوالاتی دارند.

دیدگاهتان را بنویسید