پیش بینی درآمد میلیاردی مالیات بر خودروهای گران قیمت

9837 خبر اولیه

به گزارش تحریریه، داود منظور، رئیس سازمان امور مالیاتی کشور با اشاره به اینکه مالیات بر خودروهای گران قیمت یکی از پایه های مالیاتی جدید است که در حال حاضر در کشور اجرا می شود، گفت: دولت سیزدهم در حال اجرای آن است. بند (ص) تبصره (6) قانون بودجه 1400 و 1401 کل کشور و به منظور جلوگیری از فعالیت های سوداگرانه و تنظیم بازار خودرو، دستور اجرایی اعمال مالیات بر خودروهای لوکس تصویب و به اطلاع سازمان امور مالیاتی در کنار.

رئیس سازمان امور مالیاتی کشور در ادامه به اثرات مثبت اجرای این قانون اشاره کرد و گفت: افزایش درآمد مالیاتی، کاهش فرار مالیاتی، افزایش انصاف مالیاتی، نظم بخشیدن به اقتصاد و غلبه بر سفته بازی در بازار خودرو از جمله موارد مثبت است. اثرات اعمال این مبنای جدید مالیات محسوب می شود.

دکتر منظور درباره مشمولان مالیات خودروهای گران قیمت نیز گفت: کلیه افرادی که دارای انواع خودروهای سواری و وانت دوکابین با ارزش مندرج در قانون بودجه در اوایل دهه 1400 هستند مشمول مالیات خودروهای گران قیمت هستند. . ماشین ها.

وی افزود: اشخاص حقوقی غیردولتی مشمول پرداخت این مالیات به ازای هر خودرو با ارزش روزانه بیش از ده میلیارد ریال هستند و همچنین افراد حقیقی در صورتی که ارزش روزانه خودروهای آنها و فرزندان زیر 18 سال تحت تکفل آنها بیش از آن باشد. ده میلیارد ریال است؛ البته ارزش فعلی خودرو در اوایل دهه 1400 در نظر گرفته شده است.

رئیس سازمان امور مالیاتی کشور گفت: مالکان خودروهای مشمول مالیات مذکور برای پرداخت مالیات نیازی به مراجعه به ادارات مالیاتی ندارند. این افراد می توانند با مراجعه به درگاه ملی خدمات الکترونیکی سازمان امور مالیاتی به نشانی my.tax.gov.ir از وضعیت خودروهای خود دیدن کرده و از میزان مالیات متعلق و نحوه پرداخت آن مطلع شده و از این طریق مالیات را پرداخت کنند. سیستم.

  فردا چه کسی صدراعظم جدید آلمان خواهد بود؟

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید