پیش بینی هوش مصنوعی برای قهرمان جام جهانی 2022 قطر / برزیل، تیمی که بیشترین احتمال را برای قهرمانی در این جام دارد

گروه ورزشی رجانیوز: موسسه آلن تورینگ که یک مدل پیش بینی جدید طراحی کرده است. او در جدیدترین تحقیقات خود به تحلیل شانس تیم های مختلف برای قهرمانی در جام جهانی قطر می پردازد.

من گزارش میدم رجانیوز به گزارش نیوساینتیست؛ یک مدل پیش بینی که می تواند در مسائل دیگر آزمایش شود. او در محاسبات خود 25 درصد شانس قهرمانی برزیل را محاسبه کرد. البته درصدهای تیم های دیگر هم جالب است. تیم هایی با موقعیت های بزرگ هستند که ما توجه زیادی به آنها نداشتیم.

برزیل به احتمال زیاد قهرمان جام جهانی قطر می شود. موسسه آلن تورینگ به برزیل شانس یک در چهار داده است. این در حالی است که همین مدل شانس انگلیس را ده درصد محاسبه می کند.

همه افراد از همه حرفه ها سعی می کنند مسابقات را تجزیه و تحلیل و پیش بینی کنند. جام جهانی شور و شوق مردم را به فوتبال دیوانه وار افزایش می دهد، اما بیشتر مدل های پیش بینی چندان قابل اعتماد نیستند. با این حال، موسسه آلن تورینگ یک مدل قابل استفاده ارائه کرد.

او می‌گوید: «ما و مؤسسه‌مان مدلی را طراحی کردیم تا تصور کنیم که مردم بتوانند آن را در خانه با رایانه‌های شخصی اجرا کنند. با اطلاعات کافی و سرعت اینترنت مناسب می توانید 100 تورنمنت را در 15 دقیقه پیش بینی کنید.

بارلو می گوید: «ما مردم را تشویق می کنیم از این مدل استفاده کنند. مشارکت و اطلاعات بیشتر در فضای منبع باز ما. دقت مدل ما افزایش می یابد.”

  روغن های گیاهی حاوی ویتامین E

بارلو و تیمش از مدل خود “صد هزار بار” برای پروژه مسابقات جام جهانی استفاده کردند. آنها دریافتند که برزیل با 25 درصد بیشترین شانس را دارد. نزدیک ترین تعقیب کننده او بلژیک با 19 درصد است و آرژانتین با 13 درصد شانس قهرمانی در رتبه بعدی قرار دارد.

محققان یک روش کلی برای این محاسبه اتخاذ کردند. آنها بازی های داخلی تیم های حاضر در لیگ و همچنین عملکرد بازیکنان در لیگ های معتبر را جمع آوری کردند و بر اساس آن از عملکرد تدافعی و تهاجمی تیم ها امتیاز گرفتند. آنها همچنین مسابقات گذشته تیم هایی را که ترکیب آنها نزدیک به بازیکنان فعلی است به عنوان منبعی برای محاسبه در نظر گرفتند.

آنها همچنین عملکرد تیم در بازی های مختلف خاص (مانند نیمه نهایی و فینال) را منبع دیگری در نظر می گیرند. البته با وجود دقت بالای این بررسی ها باز هم راه حلی برای محاسبه تاثیر فضای بازی و عملکرد فردی بازیکنان پیدا نکردند.

البته موسسه بارلو اولین موسسه ای نیست که برزیل را به عنوان اولین فرصت خود انتخاب کرده است. پیش از این دانشگاه اینسبروک اتریش نیز برزیل را به عنوان بردبارترین تیم قهرمان جام جهانی قطر معرفی کرده بود.

البته همه مدل‌های پیش‌بینی این دیدگاه را نداشتند. به عنوان مثال، لویدز پیش بینی کرد که “انگلیس در فینال برزیل را شکست خواهد داد”. این موسسه پیش از این قهرمان دو تیم “فرانسه” و “آلمان” را به درستی پیش بینی کرده است.

چه کسی برنده جام جهانی خواهد شد؟

  جشنواره حامیان بیمه آتش سوزی سورمد تا 85 درصد تخفیف

در جدول زیر شانس تیم ها برای کسب عنوان قهرمانی محاسبه شده توسط موسسه آلن تورینگ را مشاهده می کنید.

%D8%AC%D8%A7%D9%85%20%D8%AC%D9%87%D8%A7%D9%86%DB%8C1 خبر اولیه
%D8%AC%D8%A7%D9%85%20%D8%AC%D9%87%D8%A7%D9%86%DB%8C2 خبر اولیه
%D8%AC%D8%A7%D9%85%20%D8%AC%D9%87%D8%A7%D9%86%DB%8C3 خبر اولیه

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید