پیگیری برای جلوگیری از حذف اپلیکیشن ایرانی ادامه دارد

7018 خبر اولیه

به گزارش تحریریه، احمد حدادی – مدیرعامل پلتفرم روبیکا – در نشست خبری درباره فعالیت ها و شرایط فعلی این اپلیکیشن گفت: بعد از محدودیت پیام رسان های خارجی، این پیام رسان با رشد مواجه شد که معتقدیم رشد پایدار نیست و پس از حذف محدودیت ها، کاهش می یابد و ما معتقدیم که مهاجرت به صورت ارگانیک کار درستی است.

وی با تاکید بر اینکه این برنامه یک بستر اجتماعی است و این یعنی در حوزه سرگرمی کار می کند، تصریح کرد: نمی توان به اجبار روی این سرگرمی تاکید کرد. اگر بتوانیم برتری ایجاد کنیم پیروز می شویم.

حدادی درباره مشکلی که در چند روز اخیر در خصوص حذف این پلتفرم از گوگل پلی به وجود آمده است، توضیح داد: از ابتدای این مشکل ما سه بار به گوگل ایمیل زدیم و یک بار پاسخ دادند و گفتند بررسی می کنند و اعلام می کنند. ظرف 48 ساعت پلتفرم ما از سال گذشته در گوگل پلی نبوده است. ما همچنین در مورد حذف برنامه از Google Play به آنها ایمیل ارسال کرده ایم، اما به نظر می رسد پاسخ آنها از قبل تعیین شده است و ما امیدوار به پاسخگویی بر اساس نامه هایی که ارسال کرده ایم نیستیم.

وی در پاسخ به این سوال که بسیاری از شرکت‌ها نیز بحث تجارت خارجی را دنبال می‌کنند و بخشی از انتقال اطلاعات از طریق واتس‌اپ انجام می‌شود و اینکه آیا این امکان برای این بستر داخلی وجود دارد و با توجه به وجود نظرات منفی نسبت به آن وجود دارد؟ وجود خواهد داشت؟ وی بیان کرد: معتقدم کشورهای خارجی این بستر داخلی را به رسمیت نمی شناسند، بنابراین نظر منفی که گفته شد و موضوع بعدی را قبول ندارم و در داخل معتقدم وقتی نزدیک به 50 میلیون کاربر داریم فضای موجود را تعمیم دهیم. لزوماً کار درستی نیست. اما امکان فنی برای افزایش امکان تجارت خارجی و انتقال داده وجود دارد و درخواست این کار از سوی سه کشور مطرح شده است.

  کشف 90 میلیارد محموله خشکبار قاچاق در جنوب تهران

وی ادامه داد: در حال حاضر امکان دسترسی کاربران خارجی به ضبط از شماره های خارجی را نداریم، بنابراین در این راستا سعی کردیم این روند را باز کنیم زیرا بسیاری از ایرانیان دوستان یا اقوام خارج از کشور دارند که اکنون می توانند با آنها ارتباط برقرار کنند و ما می توانیم با آنها ارتباط برقرار کنیم. ما در حال پیشرفت بودیم تا بتوانیم این را درک کنیم.

حدادی در پاسخ به این سوال که آیا دلیل حذف این اپلیکیشن از گوگل پلی استفاده از نسخه کرک شده آن بوده است، اظهار داشت: ابتدا مفهوم برنامه نویسی متن باز مدعی است که می توانید از سورس کد برنامه و در همه موارد استفاده کنید. این یک امر رایج در دنیاست و عمدتاً این نوع برنامه نویسی برای توسعه نرم افزار آمده است و افراد می توانند به یکدیگر کمک کنند و محصول را با سرعت بالاتری توسعه دهند. اما ادعای مطرح شده در روزهای اخیر به دلایل اساسی بی اعتبار است، زیرا ما از چیزی استفاده کردیم که مربوط به سال 2017 است نه امسال، و از آن زمان تاکنون ده ها نسخه در فروشگاه های داخلی و خارجی منتشر کرده ایم، بنابراین این دلیل جدیدی است برای بی اعتباری فعلی اتفاق نیفتاده و به نظر می رسد نظری که اخیرا مطرح شده از نظر منطقی و فنی اشتباه است.

وی همچنین درباره اقداماتی که باید برای ترغیب مردم به استفاده از این بستر داخلی انجام شود، گفت: مهمترین کاری که می توان برای ترغیب مردم انجام داد این است که با آنها صحبت کنیم. نکته مهم این است که کاربر فضای دیجیتال آگاه است و کاربران ما دیده اند که ما از شهریور ماه به روز رسانی نکرده ایم و سطح دسترسی این اپلیکیشن نیز به عنوان رسانه منتشر شده در روزهای اخیر شناخته می شود.

  با سپردن اقتصاد به جوانان نخبه به انحصارات دولتی پایان دهید

او توضیح داد: چیزی که باید به مردم گفته شود این است که در فروشگاه‌های آنلاین محلی مانند مایکت، ما یکی از نصب‌شده‌ترین و حداقل پرجست‌وجوترین کلیدواژه‌های دهه 1400 در کافه بازار بودیم. ما می‌توانیم گزارش‌هایی را منتشر کنیم و از هر مرجع فنی ذی‌صلاح بخواهیم که برنامه و سطح دسترسی ما را بررسی کند و در صورت ارائه نظریه‌ای که با نظریه ما در تضاد است، آنها را منتشر کند. تنها تغییری که در این اپلیکیشن در دو ماه گذشته رخ داده است این است که کاربران بیشتری از آن استفاده کرده اند.

حدادی همچنین در پایان با بیان اینکه چقدر این پلتفرم از اطلاعات کاربران محافظت می کند، گفت: ما سعی می کنیم از اطلاعات افراد محافظت کنیم و قوانینی در این زمینه وجود دارد، اما مهم این است که دسترسی خاصی وجود ندارد و اطلاعات کاربران توسط ما در چنین مواردی ذخیره می شود. راهی که افکار ما آسان و ایمن باشد.

منبع: ایسنا

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید