پیگیری تأخیر کادر درمانی در اولویت کار دولت است

رئیس جمهور با قدردانی از زحمات و فداکاری های پزشکان، پرستاران و سایر اعضای کادر درمانی، وضعیت کنونی کشور را که در آن تعداد بیماران و فوتی ها به شدت کاهش یافته است، مرهون تلاش های آنان دانست.

آیت الله سیدابراهیم رئیسی در جلسه صبح دیروز ستاد مبارزه با تاج و تخت کشور با اشاره به کاهش مبتلایان و فوتی های ناشی از شیوع ویروس کوئید 19، تلاش های کادر پزشکی طی دو سال گذشته را ارزیابی کرد. اقدامات آنها برای محافظت از جان مردم دلگرم کننده است. بخوانید.

رئیس جمهور گفت: اگر امروز در خصوص شیوع کرونا در کشورمان وضعیت متفاوتی نسبت به سایر کشورهای جهان مشاهده می کنیم و امید مردم به راه اندازی مجدد مراکز تجاری و آموزشی است، به لطف خداوند و ثمره ایثارگری هاست. فداکاری پزشکان و پزشکان آیت الله رئیسی تسریع در پرداخت حقوق و مطالبات بیمارستان ها و کادر درمانی را قدردانی عملی از پزشکان و پرستاران پرتلاش کشور دانست و از وزیر بهداشت خواست تا پیگیری کند: میزان ابتلا کاهش یافته است و اینکه در برخی روزها هیچ فوتی نداشته ایم، الحمدلله نباید منجر به عادی سازی بهداشت شود.

بر این اساس آیت الله رئیسی از مردم خواست برای تثبیت وضعیت مانند گذشته در مراکز درمانی، مراکز بهداشتی و درمانی و اماکن عمومی شلوغ و همچنین خودروها نکات بهداشتی را رعایت کنند.

رئیس جمهور تداوم اطلاع رسانی و آموزش بیماری های قلبی عروقی و هشدارهای لازم برای پیشگیری از آن را ضروری دانست و گفت: آموزش عمومی بیماری های عفونی از جمله بیماری های عروق کرونر قلب یک موضوع مقطعی و محدود به زمان و مکان خاص نیست. خدا را شکر امروز شرایط بسیار متفاوت از گذشته است، اما رسانه ملی و کارکنان دانشگاه های علوم پزشکی و وزارت بهداشت باید همیشه به موضوع آموزش و هشدار به موقع نسبت به شیوع این بیماری توجه داشته باشند تا دیگر تکرار نشود. از بیماری

  توهین دیپلمات روس به ظریف و لزوم همکاری با وزارت امور خارجه

شروع یک پاییز ایمن به تکمیل واکسیناسیون در تابستان بستگی دارد

سخنگوی ستاد ملی تاج و تخت همچنین گفت: نظارت وزارت بهداشت، ریاست جمهوری و سازمان برنامه و بودجه بر پرداخت مطالبات و معوقات پزشکان، پرستاران و بیمارستان ها به عنوان یکی از مصوبات جلسه دیروز است. دکتر عباس شیراوون در صفحه توئیتر خود درباره نکات و مصوبات مهم جلسه ستاد ملی مقابله با تاج و تخت نوشت: از پزشکان و پرستاران عزیز کشورمان تشکر ویژه و صمیمانه دارم. ما مدیون زحمات پرستاران و پزشکان هستیم. جلوه مهم این ارزیابی، پرداخت مطالبات و معوقات به پرستاران، پزشکان و بیمارستان ها است. وزارت بهداشت، ریاست جمهوری و سازمان برنامه و بودجه باید ادامه دهند. وی نوشت: در شهرهای زردآبی (در حال حاضر تمامی شهرهای کشور)، در سایر نقاط (به ویژه فضاهای باز) نیازی به استفاده از ماسک نیست. کودکان بالای 12 سال، شش ماه پس از آخرین واکسیناسیون، مانند واکسن آنفولانزا، هر ساله توسط ستاد ملی تاج و تخت برجسته می شوند و همچنین تاکید می شود که این واکسن ها تا اواسط تابستان تزریق شود. تاکید کرد: در این صورت (تزریق واکسن) سطح ایمنی جامعه در آستانه سال تحصیلی، سفر اربعین و آغاز فصل پاییز به سطح خوبی خواهد رسید.

برش

تاکنون 64 میلیون و 627 هزار و 21 نفر نوبت اول، 57 میلیون و 973 هزار و 163 نفر نوبت دوم و 27 میلیون و 705 هزار و 409 نفر نوبت سوم واکسن کرونا دریافت کرده‌اند و تعداد کل واکسن‌های تزریقی در کشور 150 میلیون نفر است. 305593 دوز دریافت شده است که 0 شهر با رنگ قرمز، 0 شهر با رنگ نارنجی، 91 شهر با رنگ زرد و 357 شهر به رنگ آبی هستند.

  سردار سلیمانی به تحلیل آقای هاشمی خوش بین نبود/ تحلیل هاشمی را دور از واقعیت دانست.

منبع: ایران

دیدگاهتان را بنویسید