پیگیری حق آبه هیرمند یکی از اولویت های مهم دولت است

گروه سیاسی رجانیوز: محمد محبر در بدو ورود به فرودگاه زابل در جمع خبرنگاران با بیان اینکه آب در سیستان و بلوچستان مسئله مهمی است، گفت: استانی است در کنار دریا و در عمق زمین آب زیادی وجود دارد اما روی زمین خشک است. . ، اصلا موضوعیت ندارد و برای حل مشکلات مردم این دیار بحث انتقال آب از دریا، آب های عمیق و پیگیری حق آبه تالاب هامون به شدت مورد تاکید دولت قرار گرفته است.

وی تاکید کرد: برای تامین آب مورد نیاز شمال سیستان و بلوچستان موضوع حق آبه هیرمند از طریق دیپلماتیک پیگیری می شود.

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به مشکل تامین سوخت در سیستان و بلوچستان گفت: برای تامین سوخت مورد نیاز در این استان موضوع افزایش جایگاه های سوخت برطرف می شود.

وی افزود: علاوه بر این موضوع اشتغال و تصویب سفر رئیس جمهور به سیستان و بلوچستان از دیگر برنامه های مهم در سفر به این استان است.

من گزارش میدم رجانیوز; آیت الله رئیسی در دومین جلسه بهمن ماه شورای دولت، مردم سیستان و بلوچستان را مرزبانان باسابقه ایران توصیف کرد و با اشاره به مشکلات پیش آمده در تامین انرژی در این منطقه، معاون اول را منصوب کرد. برای حل فوری این مشکل.به آرامی

وی همچنین به وزیر امور خارجه و نماینده ویژه رئیس جمهور در امور افغانستان موظف شد تا با رایزنی با دستگاه حاکمه موضوع حق آبه کشورمان از رودخانه هیرمند و تامین آب مورد نیاز مردم سیستان و بلوچستان را با جدیت پیگیری کنند. این کشور

  تعداد دانشجویان گرسنه در انگلیس رو به افزایش است

امیرخان متقی سرپرست وزارت امور خارجه طالبان امروز در دیدار با حسن کاظمی قمی نماینده ویژه رئیس جمهور و رئیس نمایندگی سیاسی جمهوری اسلامی ایران در افغانستان تاکید کرد که دولت طالبان متعهد است احترام به ادعای ایران در مورد رودخانه هیرمند.

محمد محبر معاون اول رئیس جمهور در راس هیاتی از طریق فرودگاه زابل وارد استان سیستان و بلوچستان شد و مورد استقبال محمد کرمی استاندار سیستان و بلوچستان، نمایندگان مردم در شورای اسلامی و مدیران استان ها و شهرستان ها قرار گرفت.

بازدید از وضعیت چاه نعیمه، بازدید از خسارات ناشی از سرما و یخبندان و حضور در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان از برنامه های سفر دکتر مخبر به استان سیستان و بلوچستان است.

این سفر پیرو دستور رئیس جمهور برای بررسی و حل مشکلات حامل های انرژی و منابع آب استان سیستان و بلوچستان انجام شد.

دیدگاهتان را بنویسید