چرا اصلاح طلبان برای سفر ریاست جمهوری به روسیه فریاد می زنند؟

بی شک این سفر می تواند زمینه ساز همکاری حداکثری ایران و روسیه در بخش های مختلف اقتصاد از جمله سیاست خارجی باشد.

ما با سفرهای پاستور به آیت الله رئیسی در ماه های اخیر آشنا نیستیم، اما سفر وی به فدراسیون روسیه رنگ و بوی سیاسی دیگری دارد که باید به آن پرداخته شود.

حساسیت این سفر در حالی است که اصلاح طلبان غربی وطن پرست که علاقه شدیدی به کاده جهانی مدعی دارند نیز فریادها و فریادهای خود را در این زمینه خاموش می کنند.

از این رو بی مناسبت ندانستیم که در ذیل نکاتی را در این زمینه به نظر خوانندگان عزیز برسانیم تا اهداف و حساسیت این سفر در نزد خودی ها و غریبه ها بیشتر روشن شود:

اولاً، روسیه به عنوان مرکز کشورهای مشترک المنافع که در تمامی رویدادهای کشورهای جدا شده از اتحاد جماهیر شوروی سابق نقش تعیین کننده ای در موازنه قوا یا چرخش نیروهای یک کشور ایفا می کند، قطعاً قادر خواهد بود ایفای نقش بیشتر در منطقه و جهان سوریه و اتحادیه اروپا و …

دوم: نگاه دو کشور بزرگ ایران و روسیه به توسعه در منطقه با موضوع ثبات و امنیت پایدار می تواند یکی از نقاط مشترک همکاری باشد.

ثالثاً، رئیس جمهور ایران به دعوت پوتین برای امضای توافقنامه راهبردی 20 ساله و همچنین رایزنی و دستیابی به توافقات مشترک در مورد موضوعات مختلف به روسیه سفر خواهد کرد.

بی شک این سفر می تواند زمینه ساز همکاری حداکثری ایران و روسیه در بخش های مختلف اقتصاد از جمله سیاست خارجی باشد.

  رئیس قوه قضائیه: یکی از مصادیق قصور، سختگیری پرونده است

چهارم، روسیه به عنوان بزرگترین کشور جهان با گردش مالی سالانه بیش از 800 میلیارد دلار تجارت خارجی می تواند ظرفیت خوبی برای توسعه تجارت خارجی ایران باشد.

به عبارت دیگر، ایران می تواند بهترین استفاده را از بازار روسیه به ویژه در بخش مواد غذایی و کشاورزی داشته باشد، زیرا روس ها معمولاً هفت ماه در سال مجبور به واردات محصولات کشاورزی و غذایی هستند.

پنجم: روس ها نیز با تهدید و تحریم آمریکایی ها مواجه هستند، بنابراین احتمالا در ماه های آینده شاهد تحریم های بیشتری علیه روسیه خواهیم بود.

از این رو ایران و روسیه به عنوان دو عضو اتحادیه شانگهای می توانند نقش رهبری را در مقابله با آثار تحریم های آمریکا ایفا کنند.

بنابراین برای خنثی سازی فشار تحریم های آمریکا و همچنین انجام بازی امنیتی علیه کشورهای منطقه، بهتر است ایران و روسیه از کمک همپیمانان خود در منطقه استفاده کنند.

ششم: البته ثبات و امنیت در ایران می تواند موقعیت روسیه را در منطقه تقویت کند و تهدیدات روسیه را برطرف کند.

روسیه به عنوان یکی از اعضای شورای امنیت می تواند نقش بسیار فعالی در تضمین دستیابی ایران به حقوق هسته ای خود به ویژه در رفع تحریم ها در مذاکرات برجام ایفا کند، همانطور که در هفته ها و روزهای اخیر نشان داده است. جلوگیری از تنش در رابطه ما با چهار به علاوه یک.

هفتم: نکته بعدی رابطه ایران، روسیه و چین به عنوان سه کشوری است که در معادلات منطقه ای و بین المللی امروز نقش دارند.

  خرید ماسک از سایت حجاب هورشید

البته روابط ما با روسیه در چشم انداز 10 ساله ای که در برنامه همکاری ما ذکر شده است، می تواند مانع از ایفای نقش سه کشور در توسعه کریدور جنوب-شمال، حفاظت از بازار منطقه و گروه شانگهای شود. به عنوان منطقه ماجراجویی آمریکایی. آرام آرام…

به این دلیل و ده ها دلیل دیگر، نباید به روابط با روسیه فقط از منظر تهدید نگاه کنیم، بلکه به عنوان فرصت می توانیم به جای رقیب، با خود به عنوان شریک تعامل داشته باشیم. این سفر در نگاه غربیان وطن پرست، جز ضرر و تاسف نیست و با عذرخواهی های دروغین مختلف، تخریب این سفر و دولت را سرلوحه کار خود قرار داده است.

برخی از این انتقادات جناحی به قدری با استدلال و واقعیت از درون تحریف می شود که گویی فقط این جناح سیاسی نابود شده و با هر اقدامی که از سوی دولت فعال و پویا در عرصه های مختلف انجام می شود، این گروه سیاسی نیز دست به گریبان است. تخریب سیاسی

منبع: جهان نیوز

دیدگاهتان را بنویسید