چرا حملات میگرن در تابستان افزایش می یابد؟

علت میگرن در تابستان نور شدید، احتباس هوا و مصرف کم مایعات است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، به گفته دکتر الیزابت بویکو، متخصص مغز و اعصاب مرکز پزشکی اروپا، علت میگرن تابستانی نور شدید، احتباس هوا و مصرف کم مایعات است.

بنابراین او توصیه می کند که از قرار گرفتن طولانی مدت در معرض نور مستقیم خورشید خودداری کنید و خاطرنشان می کند که استفاده از عینک آفتابی می تواند علائم میگرن مرتبط با عدم تحمل شدید نور خورشید را کاهش دهد.

وی گفت: عینک آفتابی صورتی یا مشابه آن قسمت آبی طیف نور خورشید را مسدود می کند که در برخی افراد باعث میگرن و سردرد می شود.

این پزشک روسی با اشاره به نتایج یک مطالعه علمی که در سال 2021 انجام شد و به تعیین تأثیر مثبت چراغ سبز بر زندگی بیماران مبتلا به میگرن اختصاص داشت، تاکید کرد: توصیه می شود افراد مبتلا به میگرن به جای ایستادن در زیر نور خورشید، در زیر نور آفتاب بمانند. در مکان هایی که درختان سبز سایه دارند قدم بزنید.

بویکو گفت: مصرف ناکافی مایعات باعث میگرن می شود. بنابراین، شما باید در طول روز به طور منظم آب بنوشید، نه فقط زمانی که احساس تشنگی می کنید.

این کارشناس روس همچنین خاطرنشان کرد: احتباس هوای خفه شده نیز باعث میگرن می شود. زیرا هوای تازه و تجدید پذیر کافی وجود ندارد. بنابراین، محل باید به طور دوره ای با باز کردن پنجره ها یا روشن کردن سیستم های تهویه مطبوع تهویه شود تا هوا در آنها باقی نماند.

  درخواست از پارلمان انگلیس برای اقدام علیه آنکارا

دیدگاهتان را بنویسید