چرا رئیسی اصرار دارد وزیر سکوت کند؟

15826 خبر اولیه

دولت محترم سیزدهم یک سال و نیم بی کفایتی معاون روحانی و وزیر حراست دولت محترم سیزدهم را تجربه می کند، پنجمین کارت زرد دولت که نشان از عملکرد ضعیف و تاثیر منفی بر بازار آشفته خودرو و بازار خودرو دارد. قیمت خودرو در مقایسه با اواسط دهه 1400 (زمان انتقال قدرت) نزدیک به 100 میلیون تومان افزایش یافته است و ابزار نظارتی مجلس به دلیل برخی دیدگاه ها و لابی قوی و وسوسه انگیز مجلس ناکارآمد است. مافیای بزرگ خودرو در کشور و تقریباً به همان سیاست نامناسب دولت قبل در بازار و تولید خودرو ادامه می دهد. به نظر می رسد اراده ای برای مقابله با افزایش قیمت ها و آشفتگی بازار خودرو در برنامه های این وزارتخانه وجود ندارد. آنها فقط به افزایش چند درصدی تولید خودرو افتخار می کنند، نه خروجی قابل انتقال، خروجی ای که فقط به دلیل نقص قطعه از خط تولید خارج شده و در پارکینگ این دو ذخیره شده است. -خودروساز و برنامه امیدوارکننده ای برای این ناکارآمدی وجود ندارد که نتیجه آن بی ثباتی کامل بازار خودرو در کشور است.

مدیرعامل خودرو ایران گفت: جالبتر اینجاست که حتی پس از چندین سال مبارزه و مخالفت و وضع مقررات مختلف که بار دیگر به نفع مافیای خودروی کشور است، حتی یک خودروی وارداتی در بازار کشور بیرون نیامده است. آزادسازی قیمت خودروهای تولیدی ایشان این کیفیت را همگان به ویژه رهبری محترم انقلاب بیان کردند و این به معنای افزایش بی رویه و لجام گسیخته قیمت خودروهای بی کیفیت تولیدی در کشور است. بازار آزاد.

  آیا Omicron آخرین پرش تاج است؟

جلسه ادواری استیضاح وزیر، سکوت و اظهارات نمایندگان مردم در حمایت از استیضاح که نشان از ناکارآمدی وزیر مربوطه به دلیل بی نظمی و بی ثباتی نرخ تولید داخلی و افزایش مستمر استیضاح است. قیمت ها به هر بهانه ای، عدم نظارت بر توزیع کالاهای اساسی و قیمت گذاری بدون در نظر گرفتن منافع مردم و مشکلات معیشتی مردم که در نهایت پس از گذشت شش ماه، این اطلاعیه با لابی شدید افراد ذی نفوذ و … دریافت شد. نگرانی نمایندگان و بی نظمی در وضعیت وزارت صمت و شخص وزیر محترم.

این در حالی است که وقتی تعدادی از نمایندگان مخالف استیضاح به جای بیان نظرات خود، در جریان نطق های نمایندگان مردم به نفع استیضاح، از دو کلمه استفاده کردند و اجازه ندادند اهرم استیضاح به درستی اعمال شود. با این حال، بر اساس آنچه ما شنیده ایم، لابی گری شدید طرفداران آقای وزیر کار خود را انجام داده است. با این اوصاف، از ترس وزرا از ابزار استیضاح مجلس که تا حدودی انقلابی است، نباید انتظار زیادی داشت.

اما عدم حضور رئیس جمهور محترم برای دفاع از عملکرد فاطمی امین نیز قابل تامل است.

اما وقتی وزارتخانه ای با این اهمیت و وسعت و نفوذ در اقتصاد، تولید و معیشت مردم به فردی واگذار می شود که یکی از مدیران دولتی مرتبط با دولت قبل بوده و یکی از عوامل ایجاد وضعیت فعلی بوده است. از امور، ما نباید بیش از این انتظار داشته باشیم. هنگام تخصیص مولفه های تفکر انقلابی، همجنس گرا هراسی و استقلال از تفکر دولت قبل، نتیجه همان وضعیت فعلی است.

  مایک تایسون سرکش و دونالد ترامپ!

سال گذشته یادداشتی منتشر کردم که وجود همین وزیر را برای بی اعتبار کردن دولت دلسوز، انقلابی و مردمی آقای رایضی کافی دانستم. اگرچه عملکرد برخی از وزرای محترم ضعیف یا غیرقابل دفاع بوده است، به ویژه عملکرد و جهت گیری وزارت صمت این دولت که نسبت به دولت قبل تغییر چندانی نکرده است، ضعف حاکمیتی و بدبختی های روز به روز است. تاثیرات آن بر اقتصاد خانوار و صنعت کشور که به طور کامل و کاملتر در سخنان نمایندگان مردم به نفع استیضاح بیان شده است.

امیدواریم رئیس جمهور قبل از اینکه دیر نشده باشد و وضعیت معیشتی مردم همانطور که وعده داده بودید منفجر شود، قبل از روشن شدن ناکارآمدی و غیبت مسئولین، قبل از اینکه مجلس محترم از ابزار نظارتی خود استفاده کند، اقدام کند تا اوضاع را احیا کند. کابینه و حذف افرادی که اگرچه خوب، سالم و پرتلاش هستند، اما نتیجه عملکردشان نبود ابتدایی ترین داروهای موجود در بازار، احتکار و ناراحتی شرکت های دارویی است.. یا گوشت کیلویی 200 هزار تومان. یا مرغ کیلویی 65 هزار تومان، برنج کیلویی 150 هزار تومان، دلار 38 هزار تومان و سکه 18 میلیون تومان.

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید