چرا شورا در موارد مقتضی خودرو را مغایر با سیاست های کلی نظام نمی داند؟

9796 خبر اولیه

به گزارش تحریریه، وقتی تکلیف انتخابات مجلس یازدهم مشخص شد، بسیاری از چهره های اصولگرا که قبل از شروع مجلس به بهارستان آمده بودند، جلسات خود را برای فکر بیشتر و نزدیک شدن آغاز کردند. آنها در وهله اول می خواستند بازار مسکن و خودرو را تنظیم کنند، البته علیرضا زاکانی حتی تا آنجا پیش رفته بود که از لغو طرح بنزین دولت دوازدهم خبر داده بود.

وقتی مجلس یازدهم تشکیل شد و کار پیش رفت و نمایندگان مجلس دیدند شعارهایی که داده اند عملی نمی شود، توپ را به دست دولت انداختند و گفتند اگر دولت در یک سطح نباشد این شعارها را نمی شود تبدیل کرد. ، همه چیز به انتخابات خرداد 1400 گره می خورد. اکنون بیش از یک سال و نیم از عمر مجلس اصولگرایان و بیش از چهار ماه از عمر دولت سیزدهم و همسو با مجلس می گذرد و موج گرانی و گرانی همچنان رو به افزایش است.

در پی این اوضاع آشفته، چندی پیش دو خودروساز کشور مجوز افزایش 18 درصدی قیمت را دادند تا بدن افرادی را که چشم و امید خرید خودرو برای دولت جدید داشتند، آبیاری کنند. وزیر گمنام سیدرضا فاطمی امین باید سکوت دو ماهه صنعت خودرو و بازار را متحول می کرد و حداقل تقاضای مردم را تامین می کرد که باید از افزایش بی رویه قیمت ها جلوگیری می کرد. الان هم قیمت ها بالا رفته و هم ثبت نام کنندگان سال گذشته هنوز تمایلی به خرید خودرو ندارند و مجبورند با چند ماه تاخیر خودروی نو بخرند.

  پیروزی دفاتر اسناد رسمی بر نمایندگان بر برگ سبز خودرو

روح الله ایزدا، عضو کمیسیون صنعت مجلس در این خصوص گفت: افزایش قیمت خودرو را قبول نداریم. وی به رویداد۲۴ گفت: ما به شدت با افزایش ۱۸ درصدی قیمت خودرو مخالفیم و به این موضوع توجه کرده ایم و ادامه خواهیم داد.

رئیس کارگروه ساماندهی بازار خودرو در مجلس افزود: معتقدیم افزایش اخیر قیمت خودرو برخلاف سیاست های رایج است. تعجب می کنم که چرا هیئت نظارت بر سیاست های ارشد در برابر چنین تصمیمی موضع نگرفته است!

سخنگوی تهران گفت: آقایان در کمتر از 10 ساعت جلسه تصویب مجلس را تشکیل دادند و مخالفت خود را اعلام کردند، اما برای تصمیمات بی نتیجه دولت تصمیم به افزایش مداوم قیمت خودرو نگرفتند. این درخواست جدی من از شورای عالی نظارت بر سیاست های کلی مجمع است.

ایزدا با اشاره به اینکه در این زمینه با وزیر صمت جلسه ای خواهیم داشت، افزود: در دیدار با آقای فاطمی امین نظر منفی خود را نسبت به این رویکرد اعلام می کنیم و باید پاسخگو باشد زیرا کار را رها نمی کنیم و وزیر پیگیری می کند. پارلمان . ظاهرا شورای رقابت نیز با افزایش قیمت مخالفت کرده و این تصمیم با نظر ستاد تنظیم بازار اتخاذ شده است. به همین دلیل تلاش می کنیم و انتظار داریم قیمت ها به حالت عادی بازگردد.

وی در پاسخ به اینکه اخیرا وزیر صمت گفته است که تورم در کشور 40 درصد است اما افزایش قیمت خودرو 18 درصد است که کمتر از نصف تورم است، گفت: این بهانه قابل قبولی نیست چرا که ما معتقدیم وزارت صمت باید برنامه داشته باشد.» که می تواند هزینه های اضافی خودروسازان را کاهش دهد، باید هزینه را کاهش داد نه افزایش هزینه قرارداد؛ البته این رویکردها جواب نمی دهد.

  دولت تخم مرغ را با قیمت بسیار بالاتری به مردم می فروشد

منبع: رویداد 24

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید