چرا مرگ تاج دو رقمی نیست؟

البته بروز بیماری عروق کرونر نسبت به پیک پنجم کاهش چشمگیری داشته و تعداد بیماران بستری نیز کاهش یافته است، اما در برخی از بیماران بستری به دلیل عدم واکسیناسیون برخی افراد مبتلا به کووید، شدید است.

به گزارش رجانیوس، مینو مرز در گفت وگو با میزان، در پاسخ به این سوال که چرا با وجود واکسیناسیون نزدیک به 50 درصد از جمعیت کشور، هنوز مرگ و میر ناشی از تاج 3 رقمی است، گفت: به دلیل اینکه ویروس غالب در ایران و بسیاری از دلتاها یکی از این ویروس ها است. کشورهای دنیا علیرغم تزریق دو دوز واکسن، احتمال عفونت وجود دارد و به همین دلیل تعداد بیماران همچنان بالاست و از طرفی 50 درصد واکسیناسیون بالا نیست مشکل کوید و این به دلیل انتشار سویه دلتا است که با وجود تزریق دو دوز واکسن از هر نوعی، هنوز کاملاً از این بیماری مصون نیستند.

عضو کمیته علمی کشوری کنترل و کنترل ویروس کووید ضمن اشاره به اینکه برخی از افراد هنوز واکسینه نشده اند و تعدادی از واکسینه شده ها به دلیل دریافت واکسن از رعایت پروتکل های بهداشتی خودداری می کنند که این امر باعث افزایش واکسن می شود. وقوع. تاج بسیار کمتر از پیک پنجم است و تعداد بیماران بستری نیز کاهش یافته است، اما در برخی از بیماران بستری به دلیل عدم واکسیناسیون افراد مبتلا به کووید، شدید است.

این فوق تخصص عفونی با تاکید بر لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی، فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک حتی با وجود تزریق دوم واکسن، گفت: در حال حاضر تمامی ادارات بازگشایی شده و وسایل نقلیه عمومی تهویه مناسبی ندارند. هوا سردتر می‌شود بستن پنجره‌ها نیز شرایط تهویه اتوبوس‌ها را بدتر می‌کند که می‌تواند خطرناک باشد و در حالی که واکسیناسیون هنوز به حد مطلوب نرسیده است، ابتلا به کووید را افزایش می‌دهد.

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

یکی از اساتید دانشگاه علوم پزشکی تهران در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه آیا در شرایط فعلی اجباری شدن واکسن کراون مناسب است یا خیر، توضیح داد: همه باید واکسینه شوند و فردی که واکسینه نشده فکر نکند که شما این کار را انجام می دهید. واکسینه نشوید “این یک موضوع شخصی است و فقط به خودتان مربوط می شود، زیرا عدم واکسیناسیون می تواند باعث مرگ فرد دیگری شود و بنابراین واکسیناسیون باید در یک بیماری همه گیر اجباری شود.

وی گفت: خوشبختانه تعداد واکسن ها در کشور ما نسبت به تعدادی از کشورهای دیگر زیاد نیست. وی ادامه داد: متأسفانه برخی از افراد به دلیل تبلیغات منفی در مورد عوارض جانبی واکسن از دریافت واکسن می ترسند که باید اجباری باشد.

دیدگاهتان را بنویسید