چرا هیچکس دیگر واکسن کراون را دریافت نمی کند؟

بررسی آمار واکسیناسیون در کشور نشان می دهد که 76 درصد از کل جمعیت 84 میلیونی یک دوز، 68 درصد 2 دوز و 32 درصد 3 دوز واکسن دریافت کرده اند.

علیرضا ناجی، رئیس مرکز تحقیقات ویروس شناسی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: ما مدت هاست روی همین 30 میلیون انژکتور گیر کرده ایم. وی ادامه داد: در شرایط فعلی، وضعیت خوب است، اما در صورت شیوع یک سویه جدید، می تواند وضعیت خطرناکی ایجاد کند.

به گفته وی، اکنون بهترین زمان برای تزریق نوبت سوم یا تقویت کننده است. یعنی قبل از ورود نسخه جدید به کشور: «دوز تزریقی بوستر باید به 70 درصد برسد. دوز سوم نباید در طی بای پس عروق کرونر تزریق شود. “چون دیگر کار نخواهد کرد.”

بررسی آمار هفته گذشته نیز نشان می دهد که میزان واکسیناسیون روزانه از 48000 به 1912 رسیده است که نشان دهنده کاهش چشمگیر تزریق واکسن است.

گزارش شده است که زیرگروه های جدید omicron از جمله BA 4 و BA 5 در برخی از کشورهای اروپایی و آمریکایی و حتی استرالیا در حال افزایش هستند، اما بیماران در خطر کمتری برای مرگ قرار دارند و مرگ و میر افزایش نیافته است.

در ایران، در هفته دوم خرداد، اگرچه تعداد بستری‌ها در 12 استان ثابت و تعداد بستری‌ها در 14 استان کاهش یافته است، اما در قزوین، گیلان، آذربایجان شرقی، زنجان و کردستان تعداد بستری‌ها افزایش یافته است. این در حالی است که افزایش قابل توجهی در مرگ و میر در هیچ یک از استان های کشور مشاهده نشده است.

  شکایت میثم نیلی از مهدی طیب / وکیل نیلی: ادعای طیب کذب است

دیدگاهتان را بنویسید