چندین انفجار در “کیف” رخ داد.

گروه بین الملل رجانیوز:مقامات اوکراینی امروز (چهارشنبه، 14 دسامبر) از وقوع انفجار در کیف، پایتخت اوکراین خبر دادند و گفتند که دو ساختمان اداری در منطقه ای در مرکز شهر که بسیاری از ساختمان های دولتی در آن قرار دارند مورد حمله قرار گرفته است.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، «ویتالی کلیچکو» شهردار کیف در تلگرامی اعلام کرد که تیم شهرداری پس از این انفجارها در محل حادثه حاضر شده اند. مقامات اوکراینی مدعی هستند که روسیه در این حملات از پهپادهای شاهد ایرانی استفاده کرده است.

بر اساس این گزارش، آنطور که مقامات اوکراینی گزارش داده اند، ترکش یک پهپاد به دو ساختمان اداری در مرکز منطقه شوشنکوفسکی آسیب رساند، اما از احتمال تلفات احتمالی خبری منتشر نشده است. اولکسی کولبا، رئیس اداره منطقه ای کیف، مدعی شد که نیروهای اوکراینی 10 پهپاد انتحاری را بر فراز کیف و اطراف آن سرنگون کردند.

بر اساس این گزارش، روسیه در هفته‌های اخیر زیرساخت‌های اوکراینی را در سراسر کشور با حملات موشکی مورد حمله قرار داده و همچنین درگیری‌ها را در خط مقدم در مناطق شرقی و جنوبی تشدید کرده است.

از زمان آغاز عملیات نظامی در فوریه (5 مارس)، مسکو اعلام کرده است که هدف از این حملات نازی‌زدایی و خلع سلاح اوکراین است و به دنبال حمله به زیرساخت‌های غیرنظامی نیست.

از زمان آغاز عملیات نظامی روسیه در اوکراین، کشورهای غربی به ویژه آمریکا و انگلیس با افزایش فشار تحریم های روسیه و ارسال تسلیحات سبک و سنگین به کیف، به ناآرامی در این کشور دامن زده اند.

  پورابراهیمی در سوریه چه می کند؟

مقامات آمریکایی روز سه‌شنبه با موافقت با درخواست فوری مقامات اوکراینی که به دنبال سلاح‌های قوی‌تر برای سرنگونی موشک‌های روسی هستند، اعلام کردند که ایالات متحده به تأیید استقرار سامانه موشکی پاتریوت در اوکراین نزدیک است. روز دوشنبه، ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین از کشورهای غربی خواست تسلیحات پیشرفته تری برای مقابله با روسیه در اختیار اوکراین قرار دهند.

غرب مدعی است روسیه از پهپادهای ایران برای جنگ با اوکراین استفاده می کند و در این راستا به دنبال فشار بر روسیه و ایران هستند، اما مقامات جمهوری اسلامی ایران بارها تاکید کرده اند که قبل از جنگ در سال 2018 به روسیه پهپاد داده اند. اوکراین و تهران می دانند چگونه از آنها استفاده کنند و از این پهپادها اطلاعی ندارند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید