چند روز پس از دریافت Omicron ایمن هستید؟

محققان هشدار می‌دهند که یافته‌های جدید لزوماً به این معنا نیست که شما در برابر عفونت مجدد محافظت می‌شوید و واکسن‌ها بخش مهمی از استراتژی پیشگیری از تاج‌گذاری شما باقی می‌مانند.

محققان هشدار می‌دهند که یافته‌های جدید لزوماً به این معنی نیست که شما در برابر عفونت مجدد محافظت می‌شوید و واکسن‌ها بخش مهمی از استراتژی پیشگیری از تاج‌گذاری شما باقی می‌مانند.

دکتر اتو یانگ، محقق برجسته دانشگاه کالیفرنیا می گوید: «این مطالعه به ما می گوید که افراد پس از بیماری عروق کرونر قلب، آنتی بادی دارند.

برای این مطالعه، محققان مقدار آنتی بادی‌ها را در خون 816 بزرگسال آمریکایی واکسینه نشده اندازه‌گیری کردند. محققان در 99 درصد افرادی که گفتند تست تاج مثبت بود، آنتی بادی پیدا کردند. همچنین در 55 درصد افرادی که معتقدند تاج دارند اما هرگز آزمایش نشده اند. و در 11٪ که فکر نمی کردند هرگز به بیماری عروق کرونر مبتلا شده اند، آنتی بادی پیدا شد.

محققان می‌گویند: «تقریباً همه افراد مبتلا به عفونت کرونر اثبات‌شده دارای آنتی‌بادی بوده‌اند و به نظر می‌رسد این آنتی‌بادی‌ها برای مدت طولانی باقی می‌مانند».

با این حال، محققان هشدار می دهند که هیچ سطحی از آنتی بادی عفونت مجدد را تضمین نمی کند.

یانگ گفت: «مطالعات دیگر نشان می‌دهند که آنتی‌بادی‌های طبیعی کرونر به مرور زمان، اغلب در حدود شش ماه، ناپدید می‌شوند.

“افراد مبتلا به بیماری عروق کرونر قلب شدیدتر دارای سطوح بالاتری از آنتی بادی ها هستند، اما این برای همیشه از آنها محافظت نمی کند.”

محققان تاکید می کنند در صورت امکان واکسن بزنید، در مکان های عمومی ماسک بزنید، فاصله اجتماعی را رعایت کنید و در هنگام بیماری در خانه بمانید.

  فروش گواهی سرمایه گذاری با سپرده ویژه مدت دار به مبلغ 100 میلیون میلیارد ریال از بانک ملت

دیدگاهتان را بنویسید