چند میلیون دوز واکسن در کشور داریم؟

تا دی ماه سال گذشته حدود 132 هزار فوتی داشتیم، اما در نتیجه افزایش پوشش واکسیناسیون از 1400 آذر تا امروز تعداد فوتی ها را به 11 هزار کاهش دادیم.

به گزارش رجانیوز به نقل از میزان، بهرام عین اللهی در مراسم تجلیل از خبرنگاران حوزه سلامت در سالن همایش های رازی گفت: خبرنگاران از پرافتخارترین گروه های تاریخ کشورمان هستند. این روزها هجمه های زیادی از سوی رسانه های خارجی و خارجی صورت می گیرد و خبرنگاران در همه زمینه ها با این حملات مواجه هستند.

وزیر بهداشت ضمن اشاره به اینکه زمانی که بیماری کرونا در دنیا ایجاد شد و ویروس برای همه کشورهای دنیا یکسان بود، اما تفاوت ما با سایر کشورها این است که ایران تحت تحریم شدید و فشار اقتصادی قرار داشت. ناشی از آن وی ادامه داد: با این وجود کادر بهداشت در این شرایط پیروز شد و 300 شهید حافظ سلامت کشور تقدیم کرد.

وی افزود: در این زمینه خبرنگاران لحظه به لحظه اتفاقات مربوط به کرونا را به مردم گزارش کردند و نقطه عطفی در تاریخ کشورمان ایجاد شد و کشورمان به یکی از موفق ترین کشورهای جهان در کنترل کرونا تبدیل شد. .

وی با بیان اینکه پس از همکاری با وزارت امور خارجه، در هفته اول کار ما در دولت سیزدهم 10 میلیون دوز واکسن کرونا وارد کشور شد، گفت: با تماسی که رئیس جمهور با ریاست جمهوری چین داشت، واکسن ها وارد کشور شد. به سرعت وارد کشور شد و همچنین مردم. همانطور که در دوران دفاع مقدس وارد صحنه واکسیناسیون شدند و مراکز تجمع و شبانه زیادی راه اندازی شد و در یک روز بالغ بر 1.6 میلیون دوز واکسن کرونا تزریق شد.

  مهلت تسلیم اظهارنامه مالیاتی برای اشخاص حقوقی و صاحبان درآمدهای اجاره ای تمدید نمی شود.

وزیر بهداشت با بیان اینکه در ابتدای دولت 50 هزار ویزیت و بیش از 700 مورد فوتی و هزاران بستری در آی سی یو داشتیم، خاطرنشان کرد: از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون بیش از 8.6 میلیون دوز واکسن کرونا در هفته تزریق شده است. که معادل جمعیت کشورهای همسایه ایران است. در حالی که تا دی ماه سال گذشته حدود 132 هزار نفر داشتیم که در نتیجه افزایش پوشش واکسیناسیون از آذر 1400 تا امروز فقط 11 هزار نفر داریم.

به گفته عین اللهی، بیش از 96 درصد افراد یک نوبت، بیش از 86 درصد با نوبت دوم و بیش از 55 درصد با نوبت سوم واکسن کرونا به خود تزریق کردند.

وی گفت: 50 میلیون دوز واکسن کرونا در کشور ذخیره داریم و در حال حاضر قرارداد جدیدی با تولیدکنندگان داخلی واکسن امضا نمی کنیم و آماده صادرات واکسن ایرانی کرونا هستیم.

عین اللهی با اشاره به بیمه رایگان سه دهک پایین درآمدی تصریح کرد: با اختصاص بودجه 6 هزار میلیارد تومانی حدود 6 میلیون نفر را به صورت رایگان بیمه کردیم.

وزیر بهداشت ادامه داد: امسال مجلس 5 هزار میلیارد تومان برای درمان بیماری های صعب العلاج اختصاص داد و صندوقی برای این بیماران تشکیل شد. وضعیت این بیماران وخیم بوده و اقدامات خوبی برای کمک به آنها انجام خواهد شد.

عین اللهی با اشاره به اینکه در ابتدای سال 1401 بحث آزادسازی ارز دارویی مطرح شد، گفت: تامین زیرساخت های لازم برای این امر در مدت چهار ماه انجام شد و حدود 8 هزار میلیارد تومان بدهی بیمه ها پرداخت شد. برای جلوگیری از انباشت مواد مخدر، اجرای طرح دارو را در شب بدون اطلاع قبلی اعلام کردیم. در ابتدای کار نسخه الکترونیک 10 درصد پیشرفت داشت اما اکنون این پوشش به 90 درصد رسیده و قیمت دارو برای بیماران تغییری نمی کند.

  اهدای عضو پس از مرگ کامل

دیدگاهتان را بنویسید