چهارمین افزایش متوالی نرخ بهره توسط فدرال رزرو

14372 خبر اولیه

به گزارش سرمقاله به نقل از یورونیوز، بانک مرکزی ایالات متحده آمریکا روز چهارشنبه 5 آگوست، چهارمین افزایش متوالی نرخ بهره برای مبارزه با تورم را اعلام کرد. این موسسه در تهاجمی‌ترین اقدام خود در سه دهه اخیر، برای دومین بار متوالی نرخ بهره اصلی خود را به میزان سه چهارم (۰.۷۵ درصد) افزایش داد. با این افزایش، نرخ بهره در محدوده 2.25 تا 2.50 درصد قرار دارد که بالاترین سطح از سال 2018 است.

فدرال رزرو پس از نشست کمیته پولی در بیانیه ای اعلام کرد: شاخص های اخیر هزینه و تولید کند شده است. با این حال، ایجاد شغل در ماه های اخیر ثابت مانده و نرخ بیکاری همچنان پایین است.

این چهارمین افزایش متوالی نرخ بهره است که با 25 واحد درصد (0.25 درصد) در ماه مارس آغاز شد، در ماه می 50 واحد درصد افزایش یافت و در نهایت در ژوئن 75 واحد درصد افزایش یافت.

بانک مرکزی ایالات متحده آمریکا معمولا یک چهارم واحد (25 درصد) رشد می کند، اما با توجه به اینکه تورم در این کشور در ماه ژوئن به 9.1 درصد در سال رسیده و رکورد جدیدی را ثبت کرده است، این روند شدیدتر است.

فدرال رزرو با افزایش نرخ بهره وام ها، دریافت وام مسکن، خودرو یا وام تجاری را گران تر می کند. این اقدامات بر بازار مسکن که نسبت به تغییرات نرخ سود حساس است، تأثیر گذاشت.

پایان/

  تمرکز ایران بر خطوط قرمز آژانس / تکرار هشدارهای سه جانبه جمهوری اسلامی به گروسی / اسلام: توافق کرده ایم که مسائل سیاسی ادامه پیدا نکند / امیر عبداللهیان: بر کار فنی و بی طرفانه آژانس اصرار داریم

دیدگاهتان را بنویسید