چهار اقدام دولت برای جلوگیری از تکانه های قیمتی کالاهای وارداتی

12206 خبر اولیه

به گزارش سرمقاله به نقل از شادا، علیرضا مقدسی، رئیس کل گمرک تاکید می کند: کاهش و تعدیل سود و عوارض بازرگانی سایر کالاها، انجام محاسبات کما مانند قبل، اعلام موارد جدید به گمرک و اخذ ضمانت از واردکنندگان به جای دریافت وجه نقد، چهار اقدام مهم برای جلوگیری از تکانه های قیمتی کالاهای وارداتی که دولت، ستاد هماهنگی اقتصادی، گمرک و وزارت صمت در دستور کار خود قرار دادند تا شاهد افزایش نامتناسب اعتبارات مربوط به واردات نباشیم.

علیرضا مقدسی معاون اقتصادی وزیر اقتصاد و رئیس کل گمرک گفت: در سال 1400 بیش از 53 میلیارد دلار کالا به ارزش بیش از 41 میلیون تن وارد کشور شد که 15.1 میلیارد دلار از منابع ارزی دلخواه جدا شد و مابقی آزاد است. ارز و نیمه آماده. این حجم واردات در سال گذشته نسبت به سال های گذشته و از نظر ممنوعیت واردات کالاهای مصرفی، لوکس و خودرو نشان دهنده تمایل واردات کشور به تامین کالاهای اساسی، مواد اولیه، مایحتاج اولیه و نیازهای تولید ملی است. این بهایی در زنجیره تولید است که نویدبخش فصل جدیدی در قدرت و شکوفایی اقتصادی است.

مقدسی در خصوص مبنای جدید محاسبه تعرفه گمرکی در قانون بودجه سال 1401 گفت: بر اساس بند 1 هـ تبصره 7 قانون بودجه سال 1401، رئیس مجلس شورای اسلامی تعیین مبادله را به دولت ابلاغ کرد. نرخ به عنوان مبنای محاسبه ارزش گمرکی کالاهای وارداتی «کلیه موارد از جمله محاسبه حقوق ورودی براساس برابری نرخ ارز اعلام شده توسط بانک مرکزی سامانه ارزی الکترونیکی (ETS) در روز اظهار خواهد بود. و مطابق ماده 14 قانون گمرک (%) تا یک درصد (1%).

  سرماخوردگی می تواند omicron / جنبه غالب کشور در حال حاضر دلتا است

معاون وزیر اقتصاد تاکید کرد: بدیهی است استفاده از این نرخ برای محاسبات گمرکی از یک سو منجر به شفافیت و تقویم واقعی واقعی ارزش کالاهای وارداتی و از سوی دیگر موجب تعدیل اصولی می شود. کنترل تعرفه و دولت . بین تغییر مبنای نرخ ارز از ترجیحی به ETS برای محاسبات گمرکی، ضمن تحقق هزینه ها، موجب افزایش وجوه ناشی از گمرک می شود و به تولید کالا در کشور با هزینه های برابر متناسب با نوع کالا کمک می کند. .

رئیس کل گمرک در تشریح اقدامات انجام شده برای جلوگیری از شوک قیمتی گفت: به منظور جلوگیری از بروز شوک قیمتی چهار اقدام در دستور کار قرار دارد.

وی افزود: گام اول – علاوه بر بحث کالاهای اساسی دارو و تجهیزات پزشکی که در قانون گمرک یک درصد پیش بینی شده و بعضاً از مالیات بر ارزش افزوده معاف بوده و یا حداکثر یک درصد است، همکاران ما از وزارت سکوت در عمل جیمز اقداماتی را برای کاهش سود بازرگانی تمامی کالاهای وارداتی به تناسب اهمیت آنها در تولید و نیاز کشور انجام داد و همچنین تعداد طبقات منابعی را که هفته آینده به تصویب دولت خواهد رسید، کاهش داد.

مقدسی در خصوص اقدام دوم گفت: اقدام مهم دیگر کاهش چشمگیر تعرفه سایر کالاها است که هفته آینده با رویکرد مشترک و از طریق ستاد هماهنگی اقتصادی دولت به تصویب می رسد تا شاهد افزایش نامتناسب تعرفه نباشیم. به واردات.”

رئیس کل گمرک ایران در خصوص گام سوم گفت: به منظور تثبیت واردات و عدم قطعیت در تامین نیازهای کشور و حفظ حقوق واردکنندگان تا اصلاحات لازم و ابلاغ گمرک، محاسبات انجام خواهد شد. به روش قدیمی.”

  آیا رتبه بندی معلمان شامل همه نیروهای آموزشی می شود؟

مقدسی در خصوص اقدام چهارم گفت: به منظور تسهیل تشریفات و تقویت بنیه مالی تولیدکنندگان و واردکنندگان، دستورالعمل اخذ ضمانت نامه به گمرکات اجرایی کشور ابلاغ شد.

معاون وزیر اقتصاد در پایان تاکید کرد: گمرک جمهوری اسلامی ایران با همکاری وزارت صنعت، معدن و تجارت که متولی تجارت خارجی است، به دنبال استفاده جدی از ظرفیت های قانونی موجود برای جلوگیری از تغییرات غیرعادی است. در قیمت کالاهای معاف

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید