چهار اقدام مهم دولت برای مبارزه با فساد اقتصادی

به گزارش رجانیوز، یکی از اعضای شورای مرکزی فراکسیون انقلاب شورای اسلامی، نظام سازی دستگاه های کارتخوان، اصلاحات مالیاتی، شفافیت بانکی و حذف ارز ترجیحی را چهار اقدام مهم دولت برای ریشه کنی فساد در قوه مجریه خواند. .

علی اکبر علیزاده در گفتگو با خبرنگار پارلمانی ایرنا اظهار داشت: برخورد با مفسدان وظیفه قوه قضائیه است اما پیشگیری از فساد وظیفه دولت هاست.

نماینده مردم دامگان در شورای اسلامی، ساماندهی دستگاه های کارتخوان را یکی از اقدامات بسیار خوب دولت عنوان کرد و گفت: در این راستا دولت حدود 9 میلیون دستگاه کارتخوان را از رده خارج کرد، این دستگاه ها در زمینه قمار و پولشویی فعال بودند. فعالیت های پول

عضوکمیسیون کشاورزی شورای اسلامی با تاکید بر اینکه ساماندهی دستگاه های کارتخوان از مفاسد بزرگ جلوگیری کرده است ادامه داد: با ابتکار دولت تمامی دستگاه های کارتخوان به حساب مالیاتی مردم متصل شد و گام مهمی برای جلوگیری از فرار مالیاتی برداشته شد.

علیزاده الزام بانک ها به انتشار اسامی افرادی را که با آنها وام پرداخت می شود را یکی از اقدامات مهم دولت عنوان کرد و گفت: دولت با ایجاد شفافیت در این بخش از افزایش مفاسد اقتصادی جلوگیری کرده است. بانکداری بانک ها یکی از کانون های اصلی فساد اقتصادی بود. ، کاهش.

یکی از اعضای فراکسیون شورای مرکزی انقلاب اسلامی کاهش شکاف دستمزد بالا و پایین را یکی از اقدامات مهم دولت عنوان کرد و گفت: در دولت قبل شکاف دستمزد بالا و پایین 23 برابر بود اما با با تصویب مجلس، شکاف حقوق بالا و پایین تا هفت برابر کاهش یافت.

  ویدئو/بایدن دوباره گم شد

نماینده مردم دامگان در مجلس اخذ مالیات از خانه های لوکس و خودروهای لوکس را یکی از اقدامات مهم دولت عنوان کرد و تصریح کرد: دولت تلاش زیادی برای مبارزه با فساد سیستمی و ریشه های فساد داشته است. در کشور.

وی حذف ارز ترجیحی را یکی از اقدامات مهم دولت عنوان کرد و گفت: این رانت به جیب عده ای خاص رفت پارسال 14 میلیارد دلار ارز به عده خاصی برای واردات مواد اولیه دامی داده شد و 250 هزار تومان. میلیارد تومان رانت از محل توزیع این ارز ایجاد شد. دولت در تلاش است تا ریشه های فساد را قطع کند.

دیدگاهتان را بنویسید