چهار نکته برای فایل صوتی فرماندهان سپاه

در این جلسه خبری از فساد نبود و فرمانده وقت سپاه برای اولین بار از بدهی شرکت به سپاه مطلع شد. طبیعتا سایر نام های ذکر شده در این فایل صوتی از شکل گیری این فساد بی اطلاع بودند.

به گزارش رجانیوس، حامد موفق فعال رسانه ای به بهانه انتشار فایل صوتی فرماندهان سپاه در صفحه اینستاگرام خود نوشت:

معاون اقتصادی سپاه در این فایل صوتی از بدهی مجموعه اقتصادی سپاه به فرماندهی فعلی سپاه خبر می دهد.

فرمانده وقت سپاه هم آنجا اعلام کرد که متخلفان یا باید پول های انتقالی را پس دهند وگرنه کارشان به دست سازمان قضایی نیروهای مسلح و حراست سپاه می افتد!

تسویه همین بدهی منجر به کشف فساد مالی در یکی از شرکت های مرتبط با سپاه می شود. هر دو متخلف سال ها پیش به زندان محکوم و مصادره شدند.

اما چهار نکته در این زمینه:

اولین؛ فساد در هیچ مجموعه ای محافظ نیست و همه باید نسبت به آن حساس باشند.

دومین؛ فساد مذکور توسط خود سپاه کشف و رسیدگی شده است.

سوم؛ در این جلسه خبری از فساد نبود و فرمانده وقت سپاه برای اولین بار از بدهی شرکت به سپاه مطلع شد. طبیعتا سایر نام های ذکر شده در این فایل صوتی از شکل گیری این فساد بی اطلاع بودند.

چهارم؛ افراد حاضر در فایل صوتی پس از اطلاع از فساد، سعی در شفافیت و محاکمه عاملان دارند. به عنوان مثال در یک مورد قالیباف برای بازگرداندن یکی از متخلفان به خارج از کشور و مراجعه به دادگاه اقدام کرد.

  «ریرا» محصول جدید ایران خودرو در رده خودروهای مطرح اروپایی و آسیایی است

پی نوشت: انتشار دهندگان این فایل صوتی اگرچه نیت خیری نداشتند، اما خدمات آنها در نشان دادن اراده برای مبارزه با فساد در سطوح عالی سپاه بی بدیل است. این پرونده نشان می دهد که فرماندهان سپاه در هر سطحی از جلسات در برخورد با فساد جدی هستند که قطعاً جای اظهارنظرهای پوپولیستی نیست و نتایج دادگاه متخلفان نیز این را ثابت می کند.

دیدگاهتان را بنویسید