چه زمانی سایت را دوباره طراحی کنیم؟

بسیاری از کسب و کارها برای گسترش و رونق کسب و کار خود اقدام به ایجاد وب سایت می کنند، اما پس از مدتی به دلایل مختلفی از جمله بهینه سازی وب سایت، افزایش رتبه سایت، نرخ تبدیل کاربران به مشتری و … نیاز به تغییرات و تغییرات می باشد. طراحی مجدد وب سایت من دارم طراحی مجدد وب سایت در صورتی که به درستی و اصولی انجام شود تاثیر زیادی در توسعه کسب و کار دارد. در این مقاله در مورد طراحی مجدد وب سایت و بهترین زمان برای انجام آن صحبت خواهیم کرد. اگر قصد دارید طراحی وب سایت خود را تغییر دهید، مطالعه این مقاله را از دست ندهید.

طراحی مجدد وب سایت چیست و چه اهمیتی دارد؟

طراحی مجدد سایت چیست؟

با توجه به پیشرفت تکنولوژی و دانش برنامه نویسی، طراحی سایت نسبت به چند سال اخیر تغییرات زیادی کرده است. بسیاری از کسب‌وکارهایی که زمان زیادی را صرف طراحی وب‌سایت خود کرده‌اند، قطعاً با محدودیت‌هایی برای افزودن برخی ویژگی‌ها مواجه هستند که برای حل این مشکل نیاز به طراحی مجدد دارند. کسب و کارهای مختلف برای رونق کسب و کار خود وب سایت طراحی می کنند اما اگر وب سایت راه اندازی شود اگر بهینه طراحی شود می تواند برای رشد و توسعه آنها موثر باشد. وب‌سایت‌هایی که قدیمی هستند یا به درستی طراحی نشده‌اند، قطعاً نمی‌توانند رتبه خوبی در موتورهای جستجو کسب کنند و در نتیجه تأثیری بر گسترش و توسعه کسب‌وکار نخواهند داشت و از این رو به طراحی مجدد وب‌سایت نیاز دارند.

چه زمانی سایت را دوباره طراحی کنیم؟

شاید از خود بپرسید که چه زمانی باید دوباره طراحی کنیم؟ توجه داشته باشید که زمان خاصی برای این کار وجود ندارد و تا زمانی که وب سایت به درستی کار می کند نیازی به طراحی مجدد نیست. توجه داشته باشید که وب سایت ها مانند هر محصول دیجیتالی عمر مفیدی دارند و پس از مدتی باید به روز شوند و تغییرات کوچک یا کلی ایجاد کنند تا بهترین نتیجه را برای صاحبان کسب و کار به ارمغان بیاورند. به طور متوسط، هر سایت پس از یک و نیم تا دو و نیم سال پس از راه اندازی نیاز به طراحی مجدد دارد. البته این زمان با توجه به نوع کسب و کار متفاوت است. عوامل زیادی وجود دارد که می توان آنها را زمان مناسب در نظر گرفت طراحی مجدد سایت شناخته شده این عوامل عبارتند از:

  حذف قطعی دو بازیکن خارجی از لیست پرسپولیس

آیا اهداف و برند شما تغییر کرده است؟

قبل از شروع طراحی مجدد، این سوال را از خود بپرسید: آیا وب سایت شما با برند و هویت تجاری شما مطابقت دارد یا خیر؟ اگر اهداف و برند شما از زمان راه اندازی سایت تغییر نکرده است، دیگر نیازی به طراحی مجدد نخواهید داشت.

بودجه طراحی مجدد وب سایت شما چقدر است؟

یکی از عواملی که در طراحی مجدد باید در نظر گرفت میزان بودجه ای است که باید برای آن صرف کنید. توجه داشته باشید که اگر کسب و کار کوچکی هستید و بودجه لازم برای طراحی مجدد وب سایت را ندارید، پیشنهاد می کنیم بودجه خود را صرف روش های تبلیغاتی دیگر مانند تبلیغات کلیکی کنید. اگر سایت شما قدیمی است و کارایی لازم را ندارد، بهترین راه طراحی سایت جدید است. مطمئناً می توانید با ایجاد تغییراتی در شکل و ظاهر سایت یا با تغییر ساختار کلی آن، کسب و کار خود را گسترش دهید و کسب و کار خود را پیش ببرید.

عملکرد و سرعت سایت چقدر است؟

یکی دیگر از عوامل مهم در طراحی مجدد وب سایت، کارایی و سرعت سایت است. برای بررسی اثربخشی وب سایت بهترین راه این است که در جای کاربر فکر کنید، همچنین سایت را از نظر تجربه کاربری، مدت زمان ماندن کاربر در سایت، نرخ پرش و نرخ تبدیل بررسی کنید. اگر سایت شما سریع و کارآمد است، نیازی به طراحی مجدد آن ندارید. اگر وب سایت شما دارای خطاهای زیادی باشد، سرعت بارگذاری صفحات سایت کاهش می یابد که در این صورت نیاز به طراحی مجدد دارد.

سایت خود را با سایر رقبا مقایسه کنید

با توجه به پیشرفت تکنولوژی، صنعت طراحی سایت دستخوش تغییرات زیادی شده است. شما قطعاً در هر نوع کسب و کاری که دارید رقبای زیادی دارید. اگر رقبای شما وب سایت خود را به روز کرده اند و امکانات بیشتری به سایت خود اضافه کرده اند، اما شما همچنان همان سایت قدیمی را اجرا می کنید، مطمئناً کاربران زیادی را از دست خواهید داد. برای اینکه از رقبای خود عقب نمانید و بتوانید اعتماد کاربران بیشتری را جلب کنید، پیشنهاد می کنیم طراحی مجدد وب سایت خود را در نظر بگیرید.

رتبه سایت در نتایج موتورهای جستجو چگونه است؟

برای بررسی رتبه وب سایت خود در نتایج گوگل، کافی است نام کسب و کار خود را در گوگل جستجو کنید. اگر تقریباً شش ماه از راه اندازی وب سایت شما می گذرد، اما هنوز در صفحه اول گوگل ظاهر نمی شوید، قطعاً مشکلی وجود دارد. هدف از طراحی وب سایت معرفی و رشد کسب و کار شماست و اگر بعد از چند ماه موفق به کسب رتبه خوب گوگل نشدید باید تغییرات زیادی در وب سایت خود ایجاد کنید. در این صورت با بررسی مشکلات سایت و طراحی مجدد می توانید به بهبود و ارتقای رتبه وب سایت خود کمک کنید.

  دیدار روحانی، خاتمی و حسن خمینی در منزل روحانی

نحوه طراحی مجدد وب سایت

چه تغییراتی در طراحی مجدد سایت ایجاد می شود؟

طراحی مجدد باعث تغییرات جزئی یا کامل سایت می شود، اگرچه میزان این تغییرات به نوع کسب و کار بستگی دارد. از مهم ترین تغییرات در طراحی مجدد وب سایت می توان به موارد زیر اشاره کرد.

نام تجاری

برندسازی تاثیر زیادی در گسترش و توسعه کسب و کار دارد، متاسفانه بسیاری از کسب و کارها بدون توجه به این موضوع شروع به طراحی سایت می کنند و پس از مدتی تصمیم به برندسازی می کنند. طراحی مجدد در جهت برندسازی رنگ و دید سایت را با توجه به هویت برند تغییر می دهد. همچنین لوگو و برخی از عناصر وب سایت بسته به برند تغییر می کند.

سایت واکنش گرا

پیش از این، دسترسی به وب سایت ها فقط از طریق رایانه صورت می گرفت، اما اکنون با توجه به گسترش استفاده از دستگاه های تلفن همراه، واکنش گرایی وب سایت ها بسیار مهم است. قطعا تعداد کاربرانی که از طریق موبایل قصد ورود به سایت شما را دارند بسیار زیاد است و در صورت واکنش گرا نبودن وبسایت شما کاربران زیادی را از دست خواهید داد. ریسپانسیو بودن به این معنی است که سایت شما در دستگاه های مختلف نمایش داده می شود و می توانید تعداد بازدیدکنندگان وب سایت خود را افزایش دهید و به رشد کسب و کار خود کمک کنید. اگر سایت شما قدیمی است و سازگار با موبایل نیست، حتما وب سایت را دوباره طراحی کنید.

بهبود تجربه کاربری

بهبود تجربه کاربری یکی از نکاتی است که اگر در طراحی سایت به آن توجه شود باعث افزایش عملکرد وب سایت و در نتیجه افزایش بازدیدکنندگان می شود. اگر سایت شما قدیمی است و برخی از قسمت های وب سایت در دسترس کاربران نیست، باید به دنبال طراحی مجدد باشید.

  واکنش خودروسازان به دستور رئیس جمهور؛ فروش فوق العاده را متوقف کنید

جاری بودن

امروزه روش ها و فناوری های جدیدی در زمینه طراحی وب وجود دارد که تاثیر زیادی در بهینه سازی وب سایت و جذب مشتریان بیشتر دارد. استفاده از این روش ها قطعا تجربه کاری را بهبود می بخشد. اگر ساخت سایت شما زمان زیادی می برد. طراحی مجدد وب سایت قطعا کمک خواهد کرد. همچنین اگر آپدیت های جدید منتشر شده توسط گوگل با سایت شما سازگاری نداشته باشد، حتما با مشکل مواجه خواهید شد، پس باید به سراغ طراحی مجدد بروید.

اهمیت قرارداد طراحی سایت

اگر وب سایت شما قدیمی است و به دنبال تغییراتی در ظاهر سایت، رفع مشکلات کدنویسی، به روز رسانی ساختار سایت و … هستید، طراحی مجدد سایت بهترین گزینه است. توجه داشته باشید که طراحی مجدد را به تیم متخصص در این زمینه بسپارید تا تمامی تغییرات لازم به درستی و دقیق انجام شود. نکته ای که قبل از همکاری با تیم طراحی مجدد سایت باید به آن توجه کرد. ثبت قرارداد رسمی و قانونی می باشد. قرارداد توسعه وب سایت از بروز اختلاف و تنش در آینده بین طراح و صاحب وب سایت جلوگیری می کند. همچنین در صورت بروز مشکل می توانید با استفاده از بندهای قرارداد مشکل را برطرف کنید. این قرارداد باید به صورت ویژه و مفصل نوشته شود و الزامات طرفین، ویژگی های کار مورد انتظار، میزان و نحوه پرداخت و بسیاری موارد دیگر ذکر شود.

نیاز به طراحی مجدد سایت چیست؟

سوالات متداول در مورد طراحی مجدد سایت

طراحی مجدد سایت چیست؟

طراحی مجدد یا طراحی مجدد فرآیندی است که به منظور تغییر شکل سایت، به روز رسانی ساختار، بهینه سازی سایت، جذب ترافیک بیشتر انجام می شود.

چه زمانی به طراحی مجدد سایت نیاز داریم؟

اگر وب سایت شما قدیمی است و سرعت و عملکرد مناسبی ندارد و بازدیدکنندگان نمی توانند به برخی از قسمت های سایت دسترسی داشته باشند، قطعا باید به دنبال طراحی مجدد باشید. معمولا بین 1.5 تا 2.5 سال پس از طراحی وب سایت، نیاز به طراحی مجدد وب سایت دارید.

منظور از قرارداد طراحی سایت چیست؟

اگر قصد طراحی یا طراحی مجدد وب سایت خود را دارید، حتما با تیم طراحی قرارداد شروع به همکاری کنید قرارداد توسعه سایت انجام دهید. این قرارداد یک سند رسمی و قانونی است که از بروز اختلافات و مشکلات در آینده جلوگیری می کند.

دیدگاهتان را بنویسید