چه کسانی در بحث حجاب کم کاری کردند؟

همیشه گفته اند که نهی و محرومیت زیان آور است، اما شواهد نشان می دهد که خویشتن داری و آزادی بیش از حد و رعایت نکردن حریم خصوصی زن و مرد مشکلات و آسیب هایی را برای افراد جامعه به دنبال دارد.

به گزارش رجانیوز به نقل از مهر، قسمت های سی و سوم و سی و چهارم از فصل سوم چراغ روزهای یکشنبه 23 و سه شنبه 25 آبان ماه روی آنتن شبکه 5 سیما می رود. طبق روال فصل سوم این برنامه که هر هفته به یکی از چالش ها و معضلات جدی شبکه عفاف و حجاب می پردازد، این هفته این برنامه به چشم نوازی از چالش ها فارغ از نقش درونی و بیرونی می پردازد. دشمنان در ایجاد شرایط نامناسب عفاف و حجاب در کشور بیشترین کم کاری را چه کسانی انجام دادند؟

چالش این هفته با حضور مهمانان محترم مهری طالبی دارستانی، خانم فعال و مددکار اجتماعی، کارشناس بانوان و دانشجوی دکتری مطالعات زنان، فعال جهادی و همچنین فعالان فضای مجازی و شمیلا رضایی، وکیل کلیدی قوه قضائیه برگزار شد. عضو کمیسیون حمایت از حقوق مادر، کارشناس ارشد حقوق اقتصادی با نزدیک به بیست سال سابقه حقوقی و مشاور خانواده باشد.

طالبی با اشاره به نقش آحاد مردم اعم از فرهنگیان، معتمدین، روحانیون و متدینین در تامین سلامت روان و امنیت جامعه، گفت: برادران ایشان لطمات جبران ناپذیری به ساختار خانواده و جامعه وارد می کنند. اگر هر فردی با توجه به توانایی ها و توانایی های خود بتواند کاری را انجام دهد یا به عبارتی عملکردش به گونه ای باشد که در جامعه مرتکب اشتباه نشود یا از اشتباهی که در جامعه رخ می دهد جلوگیری کند، آثار مثبت بسیاری خواهد داشت. حوزه و روحانیت یا سایر مسئولان نیز باید بستر فرهنگ سازی را به سمتی ببرند که مردم در همه عرصه ها قانونمند عمل کنند.

  بحران انرژی جهانی با 100 دلار نفت

رضایی با تاکید بر نقش آحاد مردم در حفظ عفاف و حجاب در جامعه، گفت: همه مردم مسئول هستند، هرچند که نقش وزرا اعم از فرهنگیان، رسانه ها، اساتید دانشگاه بیش از حوزه و روحانیت است. به عنوان افراد متدین.» اما آنچه بیش از همه در پرونده ها و مأموران دادگاه ها مشهود است، نقش لاینفک خانواده هاست که بسیار حائز اهمیت است، زیرا ساختار اساسی فکر، فرهنگ و خمیرمایه به عنوان درون مایه اصلی افراد در جامعه شکل می گیرد. خانواده و فرزندان آموزش ها و مهارت های لازم برای حضور در جامعه را فرا می گیرند، از حجم معضلات اجتماعی کاسته می شود.همواره گفته می شود که نهی و محرومیت زیان آور است، اما شواهد نشان می دهد که امروزه محدودیت و ترک و یا به عبارتی دیگر آزادی بیش از حد و عدم رعایت حریم خصوصی زن و مرد مشکلات و آسیب هایی را برای افراد جامعه به همراه داشته است.

لازم به ذکر است برنامه چراغ به تهیه کنندگی مصطفی هایودی و سردبیری محمدحسن زمان وزیری و نویسندگی نعیمه اسلاملو کاری از گروه اجتماعی شبکه پنج سیما می باشد. .

شایان ذکر است علاقه مندان می توانند جهت شرکت در مطالعه برنامه نظرات و پاسخ های خود را به سامانه پیامکی 100000547 ارسال نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید