چه کسی ریاست هلال احمر را بر عهده خواهد داشت؟

با وجود مخالفت های درون هلال احمر، سرانجام جلسه شورای عالی هلال احمر تشکیل شد و در این جلسه کریم همتی، رئیس جمعیت هلال احمر برای انتخاب رئیس جدید از سمت خود استعفا داد.

به گزارش رجانیوس به نقل از فارس، رئیس جمهور به تازگی چهار نماینده در شورای عالی هلال احمر منصوب کرد. در پی این انتصابات هفته گذشته جلسه شورای عالی با حضور حجت الاسلام و المسلمین معزی نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر، دکتر بهرام عین اللهی (وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی) تشکیل شد. دکتر محسن منصوری (استاندار تهران)، سرتیپ پاسدار گلمرضا جلالی فراهانی (رئیس سازمان پدافند غیرعامل) و سمیه رفیعی (نماینده تهران، ری، اسلامشهر و شمیرات در مجلس شورای اسلامی) به عنوان نماینده رئیس جمهور و رئیس جمهور تشکیل شدند. اعضای منتخب و قانونی دکتر کریم همتی.

گفتنی است، شورای عالی هلال احمر به عنوان بالاترین رکن این سازمان، گزینه های پیشنهادی برای ریاست جمعیت هلال احمر را به رئیس جمهور معرفی می کند و در تصمیم گیری های اصلی این نهاد حمایتی نقش اساسی دارد.

سابقه تاخیر در جلسات شورا به یک دعوای حقوقی مربوط به هفت عضو داوطلب شورا برمی گردد. بر اساس قانون، هفت نفر از 16 عضو شورای عالی هلال احمر با رای یکی از اعضای داوطلب آن انتخاب می شوند. اعضای داوطلب ابتدا هیأت های استانی را انتخاب می کنند، سپس اعضای هیئت مدیره مجمع عمومی را تشکیل می دهند و مجمع هفت نفر را برای هیئت مدیره انتخاب می کند.

در انتخابات سال گذشته تعدادی از اعضای منتخب مشمول قانون منع انتصاب دولت ها در هیات مدیره موسسات و شرکت ها شدند که با اعتراض و در نهایت به دیوان عالی کشور رفت. دیوان عالی کشور هنوز رای قطعی صادر نکرده اما دستور موقت ابقای اعضای مشمول قانون در شورای عالی هلال احمر را صادر کرده است.

  سازمان لیگ چگونه بدهی پرسپولیس را پرداخت می کند؟

با وجود مخالفت های درون هلال احمر، سرانجام جلسه شورای عالی هلال احمر تشکیل شد و در این جلسه کریم همتی رئیس جمعیت هلال احمر استعفا داد تا اعضای هلال احمر رئیس جدید را انتخاب کنند.

در این جلسه و به پیشنهاد نمایندگان رئیس جمهور، به منظور تعیین رئیس جمهور جدید یا تثبیت رهبری، مقرر شد از نامزدهای ریاست جمهوری برای آمادگی برای انتخابات شورای عالی هفته آینده دعوت و دو نفر به رئیس جمهور معرفی شوند. .

ثبت نام از داوطلبان ریاست جمعیت هلال احمر هفته آینده انجام می شود و انتخابات روز دوشنبه 10 آبان ماه برگزار می شود. باید دید کدام یک از نامزدهای ثبت نامی ریاست هلال احمر را برعهده خواهند گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید