چه کسی پشت کودتا در سودان است؟

8896 خبر اولیه

به گزارش سرمقاله، روزنامه الکترونیکی رای الیوم در بخشی از گزارش خود به عبدالباری عطوان، تحلیلگر سرشناس جهان عرب درباره حوادث اخیر سودان نوشت. او عبدالله حمدوک، نخست وزیر سودان، همسرش و تمامی وزرا و اعضای هیئت مدیره را دستگیر کرد و وضعیت فوق العاده اعلام کرد. او به نیروهایش چراغ سبز نشان داد تا همه کسانی را که به اقدامات او معترض بودند هدف قرار دهند.

کودتا قابل پیش بینی بود زیرا البرهان، فرمانده ارتش و رئیس شورای انتقالی، و حمیدتی، فرمانده نیروهای واکنش سریع سودان، به عنوان دو شخصیت حاکم در سودان، نمی خواستند قدرت را به غیرنظامیان بر اساس قانون اساسی واگذار کنند. . آنها عبدالله حمدوک، نخست وزیر سودان و همه وزرای او را به دلیل مخالفت با کودتا و تسلیم نشدن به تقاضای خود برای تقسیم قدرت دستگیر کردند.

آتون در بخشی از گزارش خود افزود: همزمانی این کودتا با حضور جفری ویلتمن، نماینده ویژه آمریکا در شاخ آفریقا حائز اهمیت است. ویلتمن بزرگترین حامی رژیم اسرائیل است. او یکی از مهندسین جنگ خونین سوریه، معامله قرن، بی ثباتی لبنان و مدیریت توطئه علیه حزب الله و محور مقاومت است.

پیش از این، نیروهای آزادی و تغییر سودان، که رهبری قیام مدنی در سودان در سال 2019 را بر عهده داشتند، قرار بود ماه آینده پس از پایان ژنرال البرهان قدرت را در دست بگیرند، اما البرهان با حمایت ویلتمن و اسرائیل از کودتا حمایت کرد. رژیم رهبری می کند، توافقات را نقض می کند و قدرت را به دست می گیرد تا خود را به عنوان حاکم واقعی سودان تثبیت کند.

  بودجه 1401 / بودجه صدا و سیما 56 درصد افزایش یافت

به گزارش رای الیوم، البرهان با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر سابق اسرائیل به عنوان یک فرد غیرقانونی ملاقات کرد، روابط با رژیم نژادپرست را عادی کرد و ارتش سودان را به ارتشی مزدور برای جنگ در یمن تبدیل کرد. سابق. او به همراه متحدش حمیدتی که مسئول کشتار دارفور است، لیاقت رهبری کشور عرب مسلمان سودان را ندارد که مردم آن همیشه در سنگر مقاومت بوده اند.

به نوشته این روزنامه، اکثر رژیم های عربی که تسلیم دستورات آمریکا شده اند و در دام کلاهبرداری ها و وعده های دروغین رفاه و کمک های مادی رژیم اسرائیل گرفتار شده اند و برای عادی سازی روابط با رژیم اسرائیل هجوم آورده اند. هرج و مرج، بی ثباتی و نگرانی فزاینده برای آینده در ترس است.

عواقب عادی سازی بر ژنرال البرهان و اطرافیان نظامی وی تأثیر خواهد گذاشت. مردم سودان که در سال 2019 علیه نظام فاسد شورش کردند و چندین ماه به خیابان ها ریختند و پس از سرنگونی رژیم به خانه های خود بازگشتند، این بار تسلیم نخواهند شد و تهدیدهای آمریکا برای قطع کمک های مالی به آنها کمک خواهد کرد. . نمی ترساند.

رای الیوم در بخش پایانی گزارش خود نوشت: سودان با شرایط سخت و مرحله بی سابقه ناآرامی و بی ثباتی روبرو خواهد شد. مردم این کشور با طرح های آمریکا و رژیم اسرائیل برای تجزیه مجدد کشور مخالفت خواهند کرد. تعدادی از استان های این کشور به آتش کشیده می شود زیرا هدف این است که همان توطئه ها علیه سوریه و عراق در سودان تکرار شود. اختراع یک کودتای واقعی علیه کودتای البرهان اغراق نیست. بنابراین، شادی اسرائیلی ها و متحدان سازشکار عرب آنها ادامه نخواهد داشت.

  چه کسانی به اندازه کل جمعیت ایران 4200 دلار اجاره دریافت کردند؟

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید