«چک دیجیتال امن» سرویس جدید بانک صادرات ایران است

به گزارش روابط عمومی بانک صادرات ایران، همزمان با رونمایی از سامانه کارت چک بانک مرکزی در سامانه همراه بانک صادرات ایران، نخستین «چک دیجیتال مطمئن» صادر شد و مشتریان، فعالان اقتصادی و تجار می توانند با استفاده از این سرویس خطرات و نگرانی ها را به حداقل برسانید در صورت چک های کاغذی از این فناوری جدید به صورت غیر حضوری و بدون مراجعه به شعب استفاده کنید.

درخواست و صدور دسته چک دیجیتال، صدور، دریافت، انتقال و وصول چک های دیجیتال درون بانکی و بین بانکی، ضمانت نامه شخص ثالث، ابطال و مسدودسازی، اخذ گواهی عدم پرداخت، استعلام و مشاهده سبد چک های دریافتی از مهمترین ویژگی ها و مزایای صدور چک امان دیجیتال بانک صادرات ایران.

تمام قوانین و مقررات چک کاغذ برای این سرویس جدید اعمال می شود. با چک دیجیتال ایمن، چک کاغذی حذف شده و با استفاده از امضای دیجیتال تایید می شود. چک دیجیتال از نظر کارایی و نقدینگی سرعت، دقت و امنیت بیشتری نسبت به چک های کاغذی دارد.

سامانه چکاد با هدف ایجاد بستری برای ارائه چک های دیجیتال مطمئن و رفع خطرات احتمالی چک های کاغذی راه اندازی شد که امکان مدیریت آنلاین و نظارت بر مبادله چک را برای شبکه بانکی و بانک مرکزی فراهم می کند. .

از جمله مزایای چک دیجیتالی مطمئن می توان به سرعت بالای ثبت و رسیدگی، عدم نیاز به ارسال نسخه فیزیکی چک، اطمینان افراد از ثبت چک در سامانه مربوطه، امنیت بالا و … اشاره کرد. احتمال سرقت یا تحریف چک.

  چاپ انحصاری 1401 از ایران امروز

دیدگاهتان را بنویسید