چگونه از ضد یخ بتن استفاده کنیم؟

ضد یخ بتن به صورت پودر یا مایع برای افزایش راندمان و بهره وری بتن استفاده می شود و باعث شده است در شرایط آب و هوایی سخت، عملیات بتن ریزی کند نشود.. برای درک نحوه استفاده از ضد یخ برای بتن، بهتر است از افراد متخصص و متخصص در این زمینه کمک بگیرید تا میزان مصرف آن را به درستی درک کنید.. متخصصین بتن شیمی خاتم خدمات خوبی در این زمینه ارائه می دهند.

images 1658476585 خبر اولیه

ضد یخ بتن چیست؟

ضد یخ بتن نوعی افزودنی زودگیر است که در دو گروه کلریدی و غیرکلیدی تولید می شود.. شتاب دهنده های بتن نقطه انجماد آب داخل بتن را کاهش نمی دهند، اما فرآیند هیدراتاسیون را تسریع می کنند..

ضد یخ بتن نوعی افزودنی زود گیر است که با تسریع فرآیند هیدراتاسیون در بتن ریزی در هوای سرد از هزینه های بالا جلوگیری می کند..

به طور معمول، ضد یخ بتن ارائه شده در مجموعه بتن خاتم شیمیایی از مواد نیتروژن بدون کلرید تولید می شود.. به همین دلیل می توان از این محصولات به راحتی در بتن ریزی سازه های مسلح و غیر مسلح استفاده کرد..

بتن در برابر سرما مقاومت بسیار بالایی دارد اما استفاده از ضدیخ باعث می شود زمان لازم برای سخت شدن اولیه بتن بسته به نوع بتن و افزودن این مواد سریعتر افزایش یابد.. به همین دلیل از ضدیخ در هوای سرد به ویژه در فصل زمستان برای افزایش مکانیسم شتاب بتن استفاده می شود..

images 1658476587 خبر اولیه

بررسی انواع ضدیخ با توجه به ماهیت مواد اولیه

با توجه به اهمیت فراوان حفظ خصوصیات بتن در تمامی شرایط دمایی، فعالان بتن با تولید مواد افزودنی مختلف سعی در حفظ این خصوصیات داشتند.. به همین دلیل انواع ضدیخ بتن از نظر ماهیت مواد اولیه و نوع ترکیبات تولید شده است تا در شرایط خاص از نوع مناسب آن استفاده شود..

  بغدادی، شیشانی، موسوی!

ضد یخ بتن به دو صورت ضدیخ بتن پودری و ضد یخ بتن مایع وجود دارد که هر کدام در شرایط خاصی کاربرد بیشتری دارند.. عموماً از نوع پودری برای بتن غیر مسلح و ملات سیمانی و نوع مایع برای سازه های بتنی بلند به دلیل تولید گرما استفاده می شود..

در این قسمت به بررسی انواع ضدیخ از نظر ماهیت و مواد اولیه می پردازیم:

ضد یخ مخصوص بتن

ضد یخ مخصوص بتن برای شرایط خاص در هوای سرد و یخبندان تا دمای منفی 15 درجه سانتیگراد استفاده می شود.. زیرا سخت شدن بتن و ملات سیمان را تسریع می کند و با افزایش هیدراتاسیون از یخ زدگی ملات جلوگیری می کند.. استفاده از این ماده باعث کاهش نسبت آب به سیمان و افزایش دوام بتن در برابر سرما می شود.

ضد یخ بتن و گچ

ضد یخ ملات بتن به صورت پودر بوده و در شرایط شدید و یخبندان در دمای منفی 15 درجه سانتیگراد مورد استفاده قرار می گیرد.. این نوع ضد یخ باعث افزایش اثر آبرسانی در دمای زیر 5+ درجه سانتیگراد شده و منجر به سخت شدن سریعتر محلول بتن با حفظ مقاومت اولیه می شود..

ضد یخ معمولی برای بتن

برای بتن ریزی در هوای سرد تا دمای منفی 8 درجه سانتیگراد استفاده می شود و مقاومت اولیه بتن را هنگام مخلوط شدن با آب حفظ می کند و نقطه انجماد آن را کاهش می دهد.. این ضد یخ به صورت سنگدانه مایع بوده و کلیه محصولات ارائه شده در مجموعه بتن خاتم شیمی فاقد یون کلر می باشد..

  ترور یکی از مدافعان حرم در خیابان مجاهدین اسلام / سرهنگ حسن صیاد هدی به شهادت رسید.

images 1658476589 خبر اولیه

نحوه استفاده از ضد یخ برای بتن

ضد یخ بتن افزودنی بسیار کاربردی است که در شرایط آب و هوایی سخت و دمای پایین استفاده می شود تا بتواند ماهیت بتن را حفظ کرده و ساختاری مستحکم ایجاد کند..

اما نکته مهم این است که استفاده از ضد یخ برای بتن و تمامی افزودنی های دیگر باید طبق استانداردهای به دست آمده در آزمایشگاه ها انجام شود تا نتیجه خوبی حاصل شود.. از آنجایی که این مواد شیمیایی نیز هستند و استفاده بیشتر یا کمتر از مقدار مورد نیاز بر کیفیت بتن تاثیری ندارد.

هدف اصلی و مهم استفاده از ضد یخ مقابله با اولین دوره یخ زدگی بتن است. زیرا مقاومت اولیه بتن در هنگام انجماد به میزان قابل توجهی کاهش می یابد. با استفاده از ضد یخ بدون یون کلر می توان در هر شرایطی بدون نگرانی از خوردگی فلز از آن استفاده کرد..

نکته مهم در استفاده از ضدیخ برای بتن این است که ابتدا باید با آب رقیق شود و سپس به محلول اضافه شود تا به طور یکنواخت در تمام سطح محلول پخش شود..

به صورت استاندارد روی تمامی بسته بندی های ضد یخ میزان استفاده از این محصول درج شده است. اما با بررسی شرایط محیطی و دمای هوا و نوع ساخت، امکان تغییر مقدار مواد اولیه وجود دارد..

images 1658476590 خبر اولیه

مقایسه ضدیخ بتن با ژل میکروسیلیس

ضد یخ بتن محصولی است که با افزودن آن به محلول، نقطه انجماد آن را کاهش داده و با افزایش درجه هیدراتاسیون بتن از یخ زدگی آن جلوگیری می کند..

  پروپیونات کلسیم چیست؟ | پایگاه اطلاع رسانی رجا

ژل میکروسیلیس یکی از افزودنی های بتن است که بر پایه روان کننده های بتن و الیاف پلی پروپیلن ساخته می شود.. آنها به راحتی در هر شرایط آب و هوایی از آن استفاده می کنند. زیرا وجود سیلیس باعث افزایش ساختار بتن و مقاومت آن می شود.

مهمترین تفاوت بین ضد یخ بتن و ژل میکروسیلیس این است که ضد یخ بتن در دمای بسیار پایین استفاده می شود. اما ژل میکروسیلیس در هر آب و هوایی قابل استفاده است.

اما استفاده از هر دو محصول آسان است و باعث افزایش مقاومت فشاری بتن و کاهش نسبت آب به سیمان می شود. به همین دلیل از این محصولات برای افزایش مقاومت الکتریکی و مقاومت در برابر خوردگی در شرایط خاص استفاده می کنند.

images 1658476592 خبر اولیه

خرید سوپر گریس و سایر محصولات بتن کاربردی

انتخاب یک مجموعه قابل اعتماد برای خرید فوق روان کننده و سایر افزودنی های بتن بسیار مهم است. از آنجایی که این محصولات در تنوع بالایی تولید می شوند و انتخاب هر یک از آنها باید با توجه به محیط و نوع استفاده از بتن صورت گیرد..

به عنوان مثال در حال حاضر خرید عایق رطوبتی بتن در میان طیف وسیع این محصولات از نظر نوع مخلوط ها و نحوه ارائه آنها در بازار چالش های زیادی را ایجاد می کند.. دانستن این مواد و نحوه کار آنها مستلزم کسب اطلاعات عمیق تر است.

کارشناسان گروه بتن خاتم شیمی به صورت حرفه ای در این زمینه عمل می کنند و خریداران و فعالان صنعت ساختمان را یاری می دهند تا بهترین نوع محصولات را با توجه به شرایط خود دریافت کنند..

دیدگاهتان را بنویسید