چگونه با روزه بر خشم و شهوت غلبه کنیم؟

حجت الاسلام کرائتی در سخنانی علت روزه گرفتن و غلبه بر غضب و شهوت را با کمک روزه بیان کرد.

به گزارش رجانیوس به نقل از فارس، امروز یکشنبه 13 فروردین برابر با اول رمضان سال 1443 هجری قمری است. در ایام قرآن در نظر داریم هر روز دروس و نکات قرآن کریم را که توسط حجت الاسلام محسن کرائتی، مدرس و مفسر قرآن کریم در اولین سخنرانی با موضوع بیان شده است، تقدیم شما عزیزان کنیم. فلسفه روزه گرفتن در ماه مبارک رمضان.

خداوند در قرآن می فرماید: ای کسانی که ایمان آورده اید، بر شما واجب است که روزه بگیرید، چنانکه بر قوم پیشینتان واجب بود تا تقوا کنید.

پیغمبر 13 سال در مکه بود و 10 سال در مدینه بود و خطبه های خدا در مکه در درجه اول خطاب به مردم بود، یعنی «ای مردم» به مؤمنان یعنی کسانی که دارند. خدا را پذیرفت و کرامت والایی داشت و اکنون خداوند می فرماید:

گناهان ما بیشتر از شهوت یا غضب است، وقتی انسان گرسنه می شود شهوتش کم می شود و کمتر عصبانی می شود و گرسنگی و تشنگی ریشه این دو درخت را می خشکاند.

رمضان ماه میهمانی خداست و پذیرایی‌ها انواع مختلفی دارد، مانند: روزه، نزول قرآن، شب قدر، استجابت دعا، افزایش ثواب و …. در این ماه یک مهمانی ویژه، یک مهمان ویژه و یک پذیرایی ویژه وجود دارد.

  کسانی که مبانی فکری اسلام را فراگرفته اند به قیام نمی لغزند/ «تقویت فرهنگ دینی» راه مقابله با انحرافات فردی و اجتماعی است.

دیدگاهتان را بنویسید