چگونه در برف و یخبندان رانندگی کنیم؟

رانندگی در برف و سرما یکی از معضلات بزرگ شهروندان است که می توانند با رعایت قوانین و اصول رانندگی با خیال راحت تردد کنند.

به گزارش رجانیوس به نقل از باشگاه خبرنگاران، یکی از مواردی که همیشه با شروع بارش برف مورد توجه قرار می گیرد و با چالش های بسیار جدی مواجه می شود نحوه رانندگی در برف و سرما است.

یکی از اصلی‌ترین چیزهایی که همیشه شیرینی بارش برف را برای مردم تلخ می‌کند، ماندن در جاده‌ها و جاده‌های برفی است که اگر رانندگی در جاده‌های برفی را بلد باشند، قطعاً می‌توانند از زیبایی این لطف الهی بهره‌مند شوند.

شهروندان هنگام تردد در جاده های برفی همواره به نکات حفاظتی و مراقبتی توجه کنند.

برای تطبیق خودرو با شرایط زمستانی به نکات زیر توجه کنید:

مطمئن شوید پایانه باتری تمیز است، بررسی تیغه برف پاک کن و چراغ های هشدار یکی از مواردی است که رانندگان باید در نظر داشته باشند.

سایر اقدامات احتیاطی و احتیاطی شامل عملکرد خوب ترموستات است که رانندگان باید برای اطمینان از عملکرد صحیح آن قبل از رانندگی در جاده های برفی انجام دهند.

یکی دیگر از عواملی که راننده باید قبل از سفر در جاده های برفی به آن توجه کند، عملکرد صحیح ترمزها و لنت های ترمز خودرو است که نقش اساسی در سیستم ترمز خودرو دارند.

یکی دیگر از اقدامات احتیاطی بررسی حجم و وزن روغن ها است که باید توسط راننده بررسی شود، زیرا روغن های سنگین در دمای پایین سریعتر یخ می زنند.

  پرسپولیس به خاطر گل محمدی محکوم شد

تهیه یخ شکن و زنجیر چرخ قبل از رانندگی در جاده های برفی عامل دیگری برای یک سفر زمستانی خوب است و مقدار ضدیخ باید به اندازه ای باشد که از یخ زدگی جلوگیری کند.

اطمینان از پر بودن باک خودرو، عملکرد صحیح سیستم گرمایش و تهیه لاستیک های مخصوص برف و یخ شکن از دیگر مواردی است که می تواند رانندگی در جاده های برفی را آسان کند.

اگر در طوفان برفی با ماشین تصادف کرد چه؟

یکی از اولین کارهایی که باید انجام دهید این است که ماشین را در گوشه کوچه متوقف کنید و سپس راننده باید چراغ های اضطراری خود را روشن کند.

داشتن پرچم اضطراری می تواند برای رانندگانی که در برف و کولاک گیر کرده اند بسیار مفید باشد، زیرا با آویزان کردن آن بر روی خودروی گیر کرده در برف و کولاک، خودروهای عبوری متوجه مشکل راننده می شوند و سعی می کنند کمک کنند.

پیاده روی یکی از اشتباهاتی است که افراد در مواجهه با برف و کولاک مرتکب می شوند که هنگام گرفتار شدن در برف باید از آن اجتناب کرد.

برای گرم کردن خودرو در هر ساعت باید موتور و بخاری خودرو را به مدت 10 دقیقه روشن کنید.

اگر نیاز دارید تا حد امکان در جاده های برفی سفر کنید، در طول روز تا حد امکان رانندگی کنید، در کنار خانواده خود باشید، دیگران را از برنامه های خود مطلع کنید و در جاده های اصلی رانندگی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید